خشرق پس از تکمیل مثلث خنثی حرکت صعودی خود را در غالب الگوی دیامتریک پایان داده است. با توجه به حرکت بلند مدت این سهم به نظر می رسد همچنان روند صعودی برای بلند مدت پابرجاست از این رو با اتمام اصلاح پس از دیامتریک می توان سیگنال ورود مجددی را در نظر گرفت.

هم اکنون که کش دیتای ماهانه خشرق را می بینید ، دیامتریک با یک تک موج اصلاح شده است که این تک موج هر چند حداقل های اصلاح را برای دیامتریک دارد و به لحاظ قیمتی ۳۴ درصد از دیامتریک رو اصلاح کرده است اما نرمال این است که زمان و حتی قیمت بیشتری برای اصلاح در نظر بگیریم. حتی اگر اصلاح قیمتی شدیدی نداشته باشیم ، اصلاح زمانی بیشتر و تشکیل یک الگو در کش دیتای ماهانه دور از انتظار نیست.

این تک موج در تایم ماهانه ، یک فلت در کش دیتای ویکلی را تکمیل کرده است. در نمودار زیر به صورت فرضی یک فلت را برای اصلاح پس از دیامتریک در تایم ماهانه پیش بینی کردیم (مثلث همگرا نیز محتمل است) که در صورت عدم نفوذ قیمت به زیر ۲۷۰ این سناریو قوت می گیرد.

نتیجه : بهترین ناحیه به لحاظ خرید محدوده ی ۲۲۰-۲۵۰ و پس از آن ناحیه ۲۷۰ ارزیابی می شود که در صورت حمایت می توان به بررسی الگوی الیوتی و سپس خرید سهم پرداخت. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *