کارگاه آموزشی GOLD

در این ویدیو آخرین الگوی تکمیل شده ی صعودی GOLD در دو تایم فریم دیلی و ویکلی را تحلیل کردم. سعی کردم ویدیو خیلی خسته کننده و طولانی نشود و اون را ” تا حدودی ” شبیه به یک کارگاه آموزشی تهیه کردم. در این ویدیو دو هدف را دنبال می کنم :
۱- برای کارآموزان نئو ویو : نحوه و روش برخورد با چارت و علت تحلیل حداقل ۲ تایم فریم در نئو ویو و توجه جدی به مباحث درجه و زمان علاوه بر همه ی قوانین دیگر
۲- آشنایی با نئو ویو برای علاقه مندان نئو ویو : معرفی نحوه ی تحلیل چارت و نوع برخورد ما با تک به تک امواج با استفاده از پیشرفته ترین سبک الیوتی موجود در دنیا به صورت کاملا کاربردی و به دور از مباحث و تعاریف کتابی و مبهم

 از لینک زیر می توانید کارگاه مزبور را دانلود فرمایید :

دانلود کارگاه GOLD

و اما هدف از تحلیل الیوتی چیست ؟

الیوت معتقد است بازار را می توان با قطعیت پیش بینی کرد اما این ادعای بزرگ فقط در یک حالت امکان پذیر است. زمانی که یک الگوی الیوتی تمام می شود و با شفافیت قابل راستی آزمایی است می توان با احتمال بسیار بالا به پیش بینی بازار پرداخت. زمانی که یک الگوی الیوتی تمام می شود روند تغییر می کند ، اگر الگوی نزولی تمام شود ، روند پس از آن صعودی و اگر الگوی صعودی تمام شود روند پس از آن نزولی خواهد بود.

در ویدیویی که دیدیم الگوی کامپلکس به صورت دیامتریک + مثلث را شناسایی کردیم. سیگنال ورود به معامله شکست خط روند BD از مثلث در قیمت ۱۱۶۰ دلار می باشد. همان طور که مشاهده شد بازار پس از این الگو روند صعودی را در پیش گرفت و تا قیمت ۱۲۹۵ دلار صعود کرد یعنی ۱۳۵۰۰ پیپ از نقطه ی ورود.

در نمودار زیر می توانید نتیجه ی صعود میان مدت و روند صعودی حاصل را مشاهده فرمایید :