تحلیل نئوویو خزامیا (۸)

در تحلیل قبلی به دنبال مثلث خنثی بودیم ، انتظار داشتیم در محدوده ی مقاومت ۱۲۵ موج D تمام شود اما با توجه به روند قدرتمندی که در آن هستیم در محدوده ی ۱۴۵ موج D تمام شد. همچنان تحلیل قبلی معتبر است و نمودار را به صورت زیر آپدیت می کنیم :

 

برای تخمین انتهای موج e محدوده ۱۰۰-۱۱۰ مد نظر است. موج e می تواند تک موج باشد و هم می تواند مثل نمودار بالا بخشیزه شود و زمان بیشتری را صرف کند.

حد سود میان مدت همچنان در محدوده ی ۱۸۰ قرار دارد.

توجه : اگر موج E از مثلث مذکور را در تایم روزانه تحلیل کنیم ، هر چند هنوز الگوی آن تکمیل نیست اما تشکیل مثلث خنثی تناوب معکوس بسیار محتمل است (به لحاظ زمانی انتهای موج C را در محدوده ی ۴ خرداد تخمین می زنیم).

مراحل تشکیل این مثلث را به صورت شماتیک در زیر می بینید :

 

تحلیل نئوویو خزامیا (۷)

در ادامه روند صعودی و کند! خزامیا به نظر می رسد یکی از سناریوهای محتمل تشکل مثلث خنثی با تناوب استاندارد می باشد. همچنان روند هفتگی صعودی ارزیابی می شود و با شکست محدوده ی ۱۲۰-۱۲۵ هدف ۱۸۰ تومانی برای میان مدت می تواند به عنوان تارگت اولیه مطرح شود. در نمودار یکی از انواع مثلث خنثی افقی به عنوان پیش فرض ترسیم شده است.

تحلیل نئوویو وبیمه (۵)

از تحلیل قبلی که برای وبیمه داشتیم مدت زیادی می گذرد. به عنوان یادآوری از ۳ تحلیل قبلی ، مثلثی تشکیل شد و به درستی تحلیلش را چندین هفته قبل از اتمامش انجام دادیم و سپس حرکت پسا مثلثی بسیار پر قدرتی حتی فراتر از تصور شکل گرفت به طوری که موجب رشد سهم تا محدوده ی ۹۰۰ شد. این رشد نسبت به نقطه ی ورود مثلث ۱۴۰ درصد سود آوری داشت که تا محدوده ی ۱۰۰-۱۲۵ درصد قابل پیش بینی و مابقی آن فراتر از پیش بینی بود!

پس از رسیدن به محدوده ی ۹۰۰ این سهم اصلاح سنگینی تا محدوده ی ۳۵۰ داشت و هدف این تحلیل بررسی این قسمت است.

در محدوده ی مذکور به لحاظ نئوویوی به نظر می رسد یک الگوی زیگزاگ تشکیل شده است که برای معامله با آن می توان به فرم زیر عمل کرد :

۱- نقطه ی ورود مناسب بین ۳۸۰ تا ۴۱۰ 

۲- حد ضرر  در محدوده ی ۳۵۰ 

۳- حد سود اول محدوده ی ۵۱۰ و حد سود دوم ۶۲۰ و حد سود سوم ۶۸۰ و حد سود آخر ۷۵۰ 

توجه : اعتبار الگو متوسط (نه زیاد) می باشد لذا رعایت حد ضرر الزامیست.

توجه : سناریوی دوم مثلث همگرای تناوب معکوس است که هم جهت با این سناریو می باشد لذا فعلا از آن صرفه نظر می کنیم.

تحلیل نئوویو خودرو (۷)

هم اکنون خودرو در موج C قرار دارد و به تارگت های حداقلی خود رسیده است. پیشنهاد می شود با عبور از ۴۰۰ تومان حد ضرر خود را به ۳۶۴ تومان منتقل کنید.  در صورت عبور از ۴۰۰ و تثبیت بالای آن اولین حد سود انتظاری بعدی ۴۶۰-۴۸۰ تومان می باشد. تارگت های بعدی در محدوده ۷۰۰ تومان در بلند مدت محتمل است که در آپدیت های بعدی به آن می پردازیم.

 

نتیجه : محدوده ی ۴۰۰ بیشتر محدوده مقاومت روانیست تا تکنیکی و ممکن است کمی توقف در این ناحیه داشته باشیم اما روند کلی صعودی ارزیابی می شود و با عبور از این مقاومت هدف ۴۶۰-۴۸۰ برای گام اول حرکت خودرو در دسترس است.

تحلیل نئوویو شاخص خودرو (۶)

در سناریوی قبلی در موج (B) انتظار تکمیل مثلث را داشتیم که در تحلیل ۵ ام بدان اشاره شد. اما سناریوی دوم که شاید بیشتر با شرایط جاری بازار مطابقت دارد تکمیل یک فلت از نوع ناقص دوگانه است.

طبق این سناریو حرکت صعودی  خودرو در همان کف قبلی در تحلیل ۴ به پایان رسیده است. مقاومت ۲۳۰۰۰-۲۴۰۰۰ واحدی بسیار مهم ارزیابی می شود که شکست آن می تواند این سناریو را تایید کند. تارگت میان مدت را در گام اول ۲۶۰۰۰ واحد و در گام دوم (احتمالا پس از کمی استراحت)  ۲۷۶۰۰ واحد تخمین می زنیم.

اگر سقف ۲۷۶۰۰ واحدی با قدرت بشکند در بلند مدت تارگت های بسیار بالایی را می توان برای شاخص متصور بود که هم اکنون پرداختن به آن کمی زود است و به موقع تحلیل آپیدت خواهد شد.

تحلیل نئوویو شاخص خودرو (۵)

طبق تحلیل قبلی که منتظر شروع موج D از مثلث بودیم ، این موج طبق تحلیل آغاز شد و حرکت صعودی خوبی را رقم زد.اکنون شاهد تکمیل موج D هستیم و به نظر می رسد به انتهای آن نزدیک شده ایم . به لحاظ الگویی تشکیل فلت طویل در این موج و تکمیل شدن ظرفیت زمانی آن انتظار داریم شاخص خودرو وارد فاز نزولی یا رنج شود.

نتیجه تحلیل : طبق این سناریو هنوز تا اتمام الگو و حرکت شارپی فاصله داریم. وجود فلت طویل تشکیل مثلث یا دیامتریک را تضمین می کند.

تذکر مهم : اگر شاخص خودرو طی همین موج صعودی که آن را D نامیدیم ، به صعود خود ادامه دهد و  از محدوده ی ۲۳۵۰۰ عبور کنیم ، در صورت تثبیت بالاتر از ناحیه مذکور این سناریو نیاز به بازبینی مجدد دارد که در سناریوی بعدی به تحلیل آن می پردازیم.

تحلیل نئوویو شاخص خودرو (۴)

توضیحی در مورد تحلیل قبل : اگر به تحلیل قبلی نگاه کنید می بینید که بارها کارکشن نزول کننده قبلی را تحلیل کردیم و به دنبال دیامتریک بودیم و سرانجام آخرین تحلیل را تقریبا در انتهای موج G از دیامتریک ارائه کردیم. پس از پایان دیامتریک حرکت شارپ پساالگویی که منتظرش بودیم شکل گرفت و هم اکنون به ادامه تحلیل می پردازیم.

حرکت صعودی شارپی که تشکیل شده است فقط موج اول از الگوی پیش روی ماست ، الگویی که تشکیل آن چندین سال (حداقل بیش از ۱-۱٫۵ سال) طول خواهد کشید. هم اکنون در قسمت دوم این الگو قرار داریم و بررسی امواج نشان می دهد به عنوان اولین احتمال پتانسیل تشکیل مثلث همگرا در قسمت دوم وجود دارد.

بنابراین به عنوان نتیجه تحلیل به نظر می رسد طبق این تحلیل به انتهای قسمت رنج نزدیک می شویم و در ۳ ماه آینده حرکت خوبی برای شاخص خودرو شکل بگیرد. تحلیل زمانی دقیق تر پس از تشکیل موج D از مثلث در حال شکل گیری انجام خواهد شد.

تحلیل نئوویو خساپا (۵)

تحلیل چهارم سایپا را در ۱۶ اردیبهشت خدمت شما تقدیم کردم و دیدیم دقیقا طبق سناریوی ذکر شده از محدوده قیمتی و زمانی یاد شده حرکت صعودی خود رو آغاز کرد و این موج یک افزایش ۱۳۰ درصدی را در پی داشت که حداقل ۱۰۰ درصد از آن را به راحتی می توان گرفت.

در تحلیل قبلی تذکر دادیم که یکی از سناریوی بلند مدتی مثلث خنثی است (شرط وجود آن نفوذ به زیر محدوده ی ۷۰ تومان بود که رخ داد) و هم اکنون می خواهیم به بررسی آن سناریو بپردازیم. طبق این سناریو صعود این چند ماهه موج D از این مثلث محسوب می شود. به لحاظ زمانی موج D بهتر بود به اندازه زمانی که روی چارت رسم شده طول می کشید و به خاطر همین موضوع موج D می تواند کمی بیشتر هم ادامه پیدا کند اما باید جانب احتیاط را رعایت کرد! و همین مقدار نیز برای موج D کفایت می کند.

اگر موج D تا پایان مهر سقف جدید ثبت نکند ، به احتمال زیاد این موج پایان یافته و وارد موج E از مثلث خواهیم شد. موج E نیز به صورت رنج/نزولی به صورت نرمال در بازه زمانی چندین ماه طول خواهد کشید و می تواند تا محدوده ی ۹۰-۱۰۵ به لحاظ قیمتی برسد که خرید مجدد آن در آن ناحیه توصیه می شود (البته پس از بررسی الگوی موج E و صحت آن).

نتیجه این تحلیل این است که در صورت صحت این سناریو بازار مدتی نزولی/رنج خواهد شد و سپس به صعود خود ادامه می دهد و تارگت اول آن می تواند محدوده ی ۲۰۰ تومان باشد و مجددا سود حداقلی در محدوده ی ۱۰۰ درصد را به ما برساند.

تحلیل نئوویو شاخص کل بورس (۷)

در ابتدا باید عرض کنم نظرات بنده در مورد شاخص قلابی پابرجاست! و به لحاظ نئوویوی همانگونه که در بسیاری از  قسمت های چارت ویکلی و ماهانه الگوهای زیبایی تشکیل شده است در پاره ای از قسمت ها هیچ الگویی تشکیل نشده است! و برای تحلیل ریزبینانه باید بارها و بارها از اسنثنائات بهره برد که کار درستی نیست.

اما هم اکنون با توجه به شرایط خاص در وضعیت ارز و بورس به درخواست تعدادی از دوستان تحلیل  ۲۶ ساله شاخص کل بورس تهران را خدمت عزیزان تقدیم می کنم.

در همین ابتدا دقت داشته باشید تحلیل در تایم فریم سالانه با استفاده از کش دیتای سالانه انجام شده است و در بسیاری از موارد ریز شماری این الگوها در تایم های ویکلی و ماهانه ممکن است مشکلاتی را داشته باشد اما در تایم فریم ۶ ماهه نیر تحلیل زیر قابل بررسی و درست به نظر می رسد.

از طرفی نقطه ی شروع شمارش کف سال ۱۳۷۲ در نظر گرفته شده است که به دلیل وجود نداشتن دیتا قبل از این تاریخ ، ناگزیر به انتخاب آن هستیم!

توجه شما را به نکته کلی جلب می کنم که تمامی صعود های اصلی از سال ۱۳۷۲ به بعد هیچ کدام شرایط یک موج ایمپالس را ندارد ، تمامی امواج به صورت ریزبینانه مورد بررسی قرار گرفته اند و اشکالاتی چون ، عدم وجود موج ممتد ، عدم وجود استاندارهای زمانی در امواج ایمپالس ، عدم وجود تاییده های پساایمپالس و گاها کانال کشی نادرست را داشته اند. بنابراین در بسیاری از تحلیل های الیوتی صحبت از موج ۵ ممتد می شود در حالی که ساختارها از ابتدا تا کنون ایمپالس نبوده اند و لذا تحلیل موج ۵ ممتد صرفا به خاطر کانال واگرا و چند تا لیبل روی پیوت های اصلی سهل انگاری محض به نظر می رسد! که طبق گفته های جناب گلن نیلی چنین دلایلی ، دلایلی بسیار سخیف برای پوشاندن سناریوی ذهنی خودمان روی چارت می باشد! این موراد را به راحتی می توان با رجوع به چارت سالانه و ۶ ماهه اثبات کرد و در تایم های پایین تر مثل هفتگی به دلیل پیچیدگی بسیار بسیار زیاد اصلا قابلیت بررسی ندارد.

با توجه به اینکه تمامی صعودها و نزول ها کارکشن هستند ، طبق نئوویو بهترین تحلیل در حال حاضر دیامتریکی بسیار بزرگ است که شباهت زمانی بسیار زیاد امواج و کانال کشی استاندارد آن همگی احتمال وجود چنین الگویی را بسیار بالا می داند.

ابتدا به تحلیل زیر دقت کنید :

طبق این تحلیل موج F از دیامتریک پایان یافته و هم اکنون در موج G از دیامتریک قرار داریم که این موج در شرایط نرمال در محدوده ی ۴-۵ سال می تواند کارکشنی صعود کننده را بسازد. اما سوالی که پیش می آید این است که الگوی موج F چیست؟ پاسخ “هیچ” می باشد. هر چند موج F در این حالت دقیقا زمانی برابر با موج E صرف کرده است و همه چیز بیش از حد نرمال به نظر می رسد اما موج F نه فلتی بخشیزه شده است و نه مثلث همگرا!

بنابراین اگر نخواهیم از شرایط استثنا در مثلث ها استفاده کنیم ، موج F تکمیل نیست و در این شرایط می توان نزولی را برای شاخص کل به منظور تکمیل الگوی موج F در نظر گرفت (برای مثال الگوی ایرگولار فیلیر یا …) و با استفاده از شرایط استثناء می توانیم موج F را تکمیل شده در نظر بگیریم.

حال به تحلیل زیر دقت کنید :

در این تحلیل همان گونه که مشاهده می شود ، از شرایط استثناء استفاده نکردیم و موج F را تکمیل نشده در نظر گرفتیم. طبق این تحلیل ، شاخص باید ریزش خوبی را تجربه کند تا الگوی موج F را تکمیل کند و سپس مجددا صعود آغاز خواهد شد.

خلاصه تحلیل : چه سناریوی ۱ رخ دهد و چه سناریوی ۲ در مجموع در طی حداقل ۳-۵ سال آینده شاخص کل مسیری صعودی را طی خواهد کرد و به راحتی می تواند به محدوده ی ۲۵۰ هزار واحد و چه بسا ۵۰۰ هزار واحد هم برسد.

فقط توجه کنید یک حرکت صعودی چندین ساله شامل حرکت های صعودی ، نزولی و رنج کوچکتر است که باید دقت کنید زمان های حرکت های رنج یا نزولی به صورت نرمال خیلی بیشتر از زمان های صعود خالص می باشد.

تحلیل نئوویو خزامیا (۶)

بیش از یک سال تحلیل چندی از پرطرفدارترین سهم های خودرویی را خدمت دوستان ارائه کردم. یکی از این سهم ها که مدت ها زیر نظر داشتیم خرامیا بود. 

با توجه به تحلیل شماره ۵ دیدیم که این سهم دقیقا روی حمایت محدوده ی ۶۶ بازگشت و حرکت صعودی خود را آغاز کرد و قیمت به محدوده ی ۱۲۵ رسید و تقریبا ۹۰ درصد در مدت زمان اندک رشد کرد. این رشد هر چند به لحاظ درصدی به عنوان حداقل تی پی بسیار مناسب است اما به لحاظ زمانی بسیار کوچک است و در میان مدت می تواند علاوه بر رشد قیمتی بیشتر ، زمان نیز مصرف کند.

توجه کنید چون به مینیمم تی پی رسیدیم هیچ لزومی به ادامه روند صعودی وجود ندارد! (کارآموزان عزیز می دانند این جمله به هیچ عنوان نشان دهنده توقف روند صعودی نیست) و از این به بعد صرفا با تعقیب روند و نگه داشتن جانب احتیاط باید به مدیریت پوزیشن پرداخت.

در همین جا دوست دارم به سوال بسیاری از دوستان پاسخ دهم که در مورد این سهم و یا خودرویی های دیگر سوال می کنند که این منفی ها فرصت ورود است؟!

دوستان عزیزم توجه کنید ، علت استفاده از نئوویو محاسبه پایان روند و شروع روند جدید از طریق خاتمه الگوی الیوتی است و لذا فقط ابتدای یک روند ، نقطه ی ورود مناسبی است ( مثلا در خزامیا محدوده ی ۶۶) و ورود در میانه ی یک روند ریسک بسیار بالایی دارد و صرفا می توان از نظریات کهنه ای چون داو استفاده کرد! که نتیجه ی آن در بیشتر وقت ها شکست است. از این رو طبق نئوویو نمی توان در میانه یک روند نظر متقنی داد و از بهترین زمان ورود در اکثر خودرویی ها گذشته است.

شعار ما در نئوویو صبر حداکثری برای اتمام الگو ، ورود به موقع و کم ریسک ، سود حداکثری می باشد.

یک مثال ساده می زنم : فرض کنید روند صعودی خاتمه پیدا کرده است ، اگر ۲۰-۳۰ درصد هم بازار افت کند در بدترین شرایط ممکن ، به دلیل ورود در ابتدای روند صرفا مقداری از سود من کم می شود اما شمایی که ۱۲۰ تومن ورود کردید با تی پی ۲۰۰ و ۳۰۰ و …  وقتی سهم بشه ۸۰ تومن ۳۳ درصد در ضرر فرو رفته اید!

در فرض دیگر ممکن است تارگت های ۲۰۰ و ۳۰۰ در میان مدت پا برجا باشد که این به مفهوم ادامه روند صعودی است ، در این صورت من به سود چند صد درصدی رسیده و هیچ گاه نوسانات اندک میانه روند نمی تواند مشکلی برای من ایجاد کند اما شما در چه عددی می خواهید ورود کنید که با خیال راحت بدانید قیمت از استاپ شما دور می ماند!؟

خلاصه اینکه اگر در قیمت مناسب طبق نئوویو ورود کردیم که هیچ! و شامل سود حداکثری و ریسک مینیمم می شویم ولی اگر پس از چند ده درصد فاصله از کف ورود کنیم ، عملا باید ریسک زیادی را پذیرا باشیم و  الیوت در این موراد کارایی خاصی ندارد به جز در موارد اندک!