تحلیل نئوویو (۳۲) GOLD

با توجه به این که به نظر می رسد الگوی چند هفته ای طلا رو به اتمام است کمی جامع تر به آن می پردازیم تا ببینیم تا کنون چه پیش بینی هایی کرده ایم و حال در کجا قرار داریم :

ابتدا به تحلیل ۳۱ بپردازیم ، این تحلیل را در زیر  ببینیم :

در تحلیل ۳۱ به دنبال فرم مثلثی شکلی بودیم که پس از انتهای موج e ( موج C بزرگ) حرکت صعودی طبق خط چین آغاز شود. طی هفته ی پیش این حرکت انجام شد و در حال حاضر نمودار هفتگی به صورت زیر در آمده است :

حرکت شارپ خوبی که انتظارش را داشتیم (بعد از مثلث مذکور)  تشکیل شد. هم اکنون در فاز بعدی قرار داریم.

توجه کارآموزان عزیز را به تحلیل جایگزین هم جلب می کنم، ابتدا تحلیل ۲۹ را مجددا ببینیم :

 در این تحلیل که در تایم دیلی انجام شده بود نیز هم جهت با تایم ویکلی منتظر صعود بودیم اما در قالب موج F از دیامتریک و سپس نزول در قالب موج G. در حال حاضر وضعیت نمودار طلا را با هم ببنیم :

همانطور که مشاهده می کنید در این تحلیل نیز موج F و G با دقت بالایی تشکیل شده اند و موج F تکمیل شده و موج G در حال تکمیل شدن است. اگر توجه کنید چون هر دو سناریو هم جهت هستند و همه فازها کارکشن می باشند ، عملا تفاوت دو تحلیل صرفا یک بازی با درجه! است و در معامله تا این جای کار درجه ی بزرگتر نقشی را ایفا نکرده است. البته پس از اتمام الگوی درجه بزرگتر  ، تفاوت اصلی دو تحلیل در معامله ی ما TP نهایی خواهد بود.

تحلیل نئوویو (۳۱) GOLD

در تحلیل شماره ۳۰ قسمتی از حرکت صعودی را می خواستیم بگیریم ، صعود هر چند آغاز شد ولی تا نزدیک TP1 رفت و به آن نرسید. بنابراین با تریل استاپ می توانستیم پوزیشن را ریسک فیری کنیم یا در بدترین حالت استاپ می خوردیم.

هم اکنون به تحلیل هفتگی دوباره باز می گردیم تا شرایط رو آپدیت کنیم. دقیقا قیمت طبق تحلیل هفته ی پیش عمل کرده است و هم چنان به نظر می رسد قیمت در حال تکمیل موج C بزرگ ( مثلث/ترمینال) می باشد. فقط دقت کنیم به لحاظ زمانی کمی در تنگنا قرار گرفته ایم و اگر این سناریو درست باشد ، حتما باید طی این هفته حرکت صعودی نسبتا قدرتمندی را شاهد باشیم.

بنابراین با دنبال کردن قیمت در تایم روزانه شرایط را برای خرید می سنجیم.

توجه : هر چند فعلا همه شرایط برای تکمیل این الگو ایده آل به نظر می رسد و اعتبار الگو بالا ارزیابی می شود ، اما اگر طی این هفته چنین اتفاقی رخ ندهد الگو باید تغییر کند و این تحلیل نمی تواند درست باشد که در این صورت در آپدیت های بعدی به سناریوی های دیگر می پردازیم.

تحلیل نئوویو (۳۰) GOLD

در تحلیل ۲۹ دو تحلیل ارائه شد. هم چنان هر دو سناریو فعلا فعال است و در این تحلیل شرایط ترید با سناریوی دوم ایجاد شده است که بدین تریتب می توان وارد شد :

Long@1280.6

SL@1277.7

TP1@1288.4

TP2@1293.6

تحلیل نئوویو (۲۹) GOLD

نتیجه تحلیل ۲۷ و ۲۸ این شد که از TP دوم عبور کردیم ولی به TP سوم نرسیدیم. با توجه به این که استاپ لاس را به ۱۲۸۲ دلار تریل کرده بودیم در ریزشی که امروز رخ داد در کمترین حالت یک سود ۱۱۹۰ پیپی حاصل شد.

در تایم ویکلی صعود فعلی یک تک موج است اما در تایم دیلی یک زیگزاگ را تکمیل کرده است. در تحلیل حاضر علاوه بر تحلیل قبلی که همچنان پا برجاست به تحلیل جایگزین هم می پردازیم.

در تحلیل شماره ۲۷ به دنبال تشکیل موج d و e از مثلث بودیم. کل این مثلث موج C از الگوی بزرگتر را رقم می زد. با فرض اتمام موج d و شروع موج e ، اگر موج e هم بین ۱-۳ واحد زمانی را به خود اختصاص دهد این تحلیل به لحاظ زمانی بی نقص است اما اگر موج d پایان نیافته و یا موج e زمانی بیش از حد مذکور صرف کند باید از تحلیل جایگزین زیر استفاده کرد.

توجه کنیم موج d به حداقل TP های قیمتی و زمانی رسیده است.

در تحلیل جایگزین کل حرکت را می توان به صورت دیامتریک تحلیل کرد :

 

 

طبق این تحلیل می توان همچنان حرکت صعودی در قالب موج F از دیامتریک ادامه دارد و این ریزش فعلی بعد از زیگزاگ  احتمالا یک ایکس موج خواهد بود.در این حالت قیمت نباید به زیر ۱۲۷۵ دلار نفوذ کند.

توجه کنید تحلیل جایگزین فقط در صورت فیلد شدن سناریوی اول ارائه شد و همچنان سناریوی اول معتبر است.

بنابراین این ریزشی که هم اکنون مشاهده می کنید طبق سناریوی اول فعلا موج e از مثلث و در قالب اتمام موج C بزرگ می باشد. پس از اتمام آن می توان یک معامله خرید خوب را طراحی کرد.

توجه کنید هر دو سناریو  به دنبال صعود چند هفته ای هستیم. در سناریوی اول حرکت صعودی آغاز نشده و پس از این ریزش شروع خواهد شد و در سناریوی دیامتریک حرکت صعودی آغاز شده و این نزول قسمتی از صعود موج F است.

برای معامله فعلا کمی باید صبر کرد تا تکلیف مشخص شود و ببنیم ریزش در قالب سناریوی اول رخ می دهد یا ادامه صعود را داریم. پیشنهاد می کنم تا باز شدن بازار نیویورک صبر پیشه کنید! و فعلا هر دو سناریو را رصد کنید.

 

تحلیل نئوویو (۲۸) GOLD

طبق تحلیل قبلی که صبح ارائه شد هم اکنون به TP اول و دوم رسیدیم و الان قیمت ۱۲۸۸٫۵ دلار می باشد.

در این آپدیت تغییرات زیر را اعمال می کنیم:

استاپ لاس را به ۱۲۸۲ دلار تریل کنید و با زدن هر TP تریلینک را ادامه دهید.

TP های جدید را به صورت زیر تعریف می کنیم :

TP4@1294

TP5@1298

پیشنهاد : روی TP4 نیمی از پوزیشن را ببندید.

در حال حاضر هم چنان الگوی انتظاری که در نحلیل قبلی بدان اشاره شد ، با پرجاست و مشکلی ندارد. در صورت فیلد شدن یا تغییر الگوی جاری ، آپدیت انجام خواهد شد.

تحلیل نئوویو (۲۷) GOLD

پس از مدت زیاد تحلیل GOLD (انس طلای جهانی) را آپدیت می کنم.

در حال حاضر روند بزرگتر صعودی است اما  هم اکنون در موج (B) بزرگ قرار داریم که نزول کننده است.

در قسمت نزول کننده در تایم ویکلی اولین سناریوی مد نظر تشکل یک مثلث/دیامتریک می باشد. از این الگوی انتظاری قسمت سوم در حال شکل گیری است و لذا فعلا با آن کاری نداریم!

هدف از این تحلیل معامله با ریز موج های قسمت سوم می باشد که در نمودار زیر آن را مشاهده می کنید.

در این قسمت یعنی موج C پتانسیل تشکل الگوی مثلث خنثی/واگرا وجود دارد و هم اکنون در حال تشکیل موج d می باشد (حداکثر زمان انتظاری برای موج d طبق این سناریو در طی یک تا دو روز آینده است) که به صورت شماتیک در نمودار نمایش داده شده است. برای معامله پلن زیر مناسب به نظر می رسد :

Long@1270.1

SL@1266

TP1@1280

Tp2@1285.3

TP3@1292.1

توجه : روند حاکم کوتاه مدت نزولی است و این معامله بر خلاف روند است.

پی نوشت : اشتباهی در نوشتن تحلیل بالا رخ داده و آن این که چون چارت هفتگی است ، حداکثر زمان انتظاری ۱ تا دو هفته آینده است نه یک تا دو روز آینده! که بدین وسیله اصلاح می شود.

تحلیل نئوویو (۲۶) GOLD

فاصله ای بین تحلیل های طلا انداختم تا خاصیت سیگنال دهی خودش را از دست بدهد چرا که سایت ما آموزشی می باشد و به هیچ عنوان قصد سیگنال دهی نداریم.

تحلیل های سریالی گلد را از اواخر زمستان ۹۵ با یک ویدیو آغاز کردم و با تحلیل های پی در پی تا اواسط تابستان ۹۶ انجام دادم و با استفاده از این روش توانستیم پیش بینی های بسیار خوبی را به همراه چندین هزار پیپ سود انجام بدهیم.

تمامی این تحلیل ها به همراه ویدیوی تحلیلی گلد صرفا گامی در جهت آشنایی شما دوستان با این روش قدرتمند و همچنین نمایش اجمالی تمایزات فاحش نئوویو با الیوت سنتی بود.

هم اکنون تحلیل را بر اساس شرایط جاری بازار آپدیت می کنم :

گلد پس از رسیدن به سقف ۱۳۵۷٫۵ دلار و اتمام الگوی الیوتی ریزش خود را آغاز کرد. بررسی این ریزش نشان می دهد اولا ماهیت آن کارکشن است و ثانیا هنوز تکمیل نیست. بررسی های صورت گرفته حاکی از تشکیل کارکشن های پشت سر هم کوچک می باشد که تجمیع آنها می تواند به تشکیل یک مثلث یا دیامتریک بزرگ ختم شود. با توجه به شرایط چارت از بین سناریوی های موجود تشکیل مثلث خنثی محتمل است و توسط خطوط سبز رنگ به عنوان پیش بینی روی چارت مشخص شده است.

در محدوده ی ۱۲۹۸٫۵ دلار تبدیل سطح خوبی داریم که می تواند موجب صعود و قوت گرفتن سناریوی مذکور شود. در صورت حمایت قیمت روی این سطح می توان با استاپ لاس کم وارد معامله خرید شد.

شکست ۱۲۸۸ دلار به سمت پایین است سناریو را فیلد می کند و نشان از عدم اتمام و گسترش موج C بزرگ دارد.

تحلیل نئوویو (۲۵) GOLD

در تحلیل قبلی منتظر تکمیل موج E از یک مثلث خنثی بزرگ بودیم ، هر چند در چارت به صورت پیش فرض فلت را برای موج E پیش بینی کرده بودیم اما همان جا ذکر کردم تشکیل مثلث یا دیامتریک بر تشکیل فلت ارجحیت دارد و همین طور نیز شد. موج E یک مثلث شد و رانش پسا مثلثی برای مثلث بزرگ آغاز شد.

برای ترید با موج E همان طور که تا کنون بارها در تحلیل های گذشته ذکر کردیم و سیگنال های مربوط به مثلث را ارائه دادیم ، شکست خط روند b-d از مثلث سیگنال معاملاتی ماست که در این مثلث سیگنال خرید در ۱۲۵۷٫۵ دلار با استاپ ۱۲۵۱ دلار می باشد. تی پی مینیمم برای این مثلث ۱۲۹۰ دلار بوده که بدان (۳۲۵۰ پیپ سود) دست یافتیم.

توجه : این تحلیلِ با تاخیر ، صرفا تکمیلی و برای نمایش  صحت پیش بینی های قبلی ما انجام شد و بر خلاف تحلیل های گذشته  (به خاطر خرابی موقت سایت) سیگنال های ورود و خروج در ساعت مقرر ارائه نشد.

تحلیل نئوویو (۲۴) GOLD

در تحلیل های قبلی در تایم روزانه به عنوان پیش بینی مثلث خنثی ای را در نظر گرفته بودیم که تا بدین جا دقیقا طبق تحلیل پیش رفته است. موج D از این مثلث که سود مناسبی برای ما به ارمغان آورد ، بسیار بزرگ شد و اگر این موج کمی بیشتر از این صعود می کرد به لحاظ درجه مشکل ایجاد می شد و سناریوی مثلث خنثی فیلد می شد.

هم اکنون که همه ی امواج طبق سناریوی مذکور پیش رفته است ، در موج E از این مثلث قرار داریم. با توجه به اندازه ی زمانی امواج این مثلث انتظار داریم موج E به اندازه ی کافی بخشیزه شود.

در چارت به صورت پیش فرض یک فلت را برای موج E در نظر گرفتیم هر چند تشکیل مثلث همگرا/خنثی نسبت به فلت برای موج E  ارجحیت دارد.

در هفته های گذشته که چارت هفتگی را بررسی کردیم انتظار صعود زیادی را نداشتیم اما این موج D بلند در چارت روزانه نشان از قدرت حرکت پسا مثلثی دارد و چارت هفتگی باید مجدد بررسی شود.

تحلیل نئوویو (۲۳) GOLD

در ادامه ی تحلیل ۲۲ ، پست های زیادی در کانال برای به حداکثر رسیدن سود پوزیشن گذاشته شد و دوستانی که نیمه ای از پوزیشن را باز گذاشته بودند ، توانستیم به قیمت  ۱۲۵۷ دلار برسیم و نیمه دوم پوزیشن را با بیش از ۴۰۰۰ پیپ سود ببندیم.

هم اکنون منتظر تکمیل موج E از مثلثی که در تحلیل های قبلی بدان اشاره شد هستم و برای این منظور پس از تکمیل موج D ، منتظر بازار ریزشی یا رنج هستم. احتمال رنج شدن موج E زیاد است بنابراین با آن معامله نمی کنم و منتظر تکمیل موج E و معامله پس از اتمام آن می مانم.