موج شماری نئوویو بورس

برای موج شماری نئوویو بورس آخرین روند بلند مدت این سهم را از ابتدای سال 97 تا کنون مورد بررسی قرار دادیم.

سهم بورس اوراق بهادار تهران طبق بررسی‌های صورت گرفته روند صعودی خود را به طور کامل پایان داده است و توانسته از قیمت 100 تومان تا 7600 تومان رشد خیره کننده‌ای را رقم بزند.

به لحاظ الگویی این صعودِ حدودا 2.5 ساله را می‌توان در قالب الگوی ترکیبی دوگانه خاتمه با دیامتریک تحلیل کرد.

هدف تحلیل نئوویو بورس که ارائه می‌شود بررسی حرکت پس از دوگانه‌ی مذکور است و می‌خواهیم به پیش بینی قسمت جاری که هم‌اکنون به عنوان حرکت پسا ترکیبی رخ داده است بپردازیم.

در ابتدا به موج شماری بورس که در کش دیتای ماهانه انجام شده است ، دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو بورس (1)

موج شماری نئوویو بورس (1) – کش دیتای ماهانه

تحلیل زمانی انجام شده نشان می‌دهد حداقل این اصلاح باید 8 ماه و به صورت نرمال 1.5 سال طول بکشد و تارگت‌های زمانی دیگر که بسیار محتمل هستند به مرور در قالب آپدیت‌های سریع ارائه خواهند شد.

طبق تحلیل انجام شده انتظار منطقی آن است که کارکشن فعلی نیز زمان بر باشد به طوری که می‌تواند تا 3 سال طول بکشد که فعلا پرداختن به چنین جزئیاتی ارزشمند نیست.

طبق آنالیز نئوویو بورس در ریزش اخیر هیچ الگوی الیوتی تکمیل نیست که نشان دهنده ادامه روند نزولی است. به لحاظ الگویی پیش‌بینی اولیه ما تشکیل الگوی دیامتریک یا سیمتریکال برای قسمت اول اصلاح به عنوان موج A است که تا انتهای آن نیز چندین ماه زمان نیاز است.

برای انتهای این ریزش سه تارگت مهم را محاسبه کرده‌ایم که باید به آن ها توجه شود و علاوه بر الگو و مباحث زمانی باید به اینها نیز توجه شود.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

بر اساس موج شماری نئوویو بورس روند صعودی بلند مدت سهم خاتمه پیدا کرده است و وارد روند میان مدت یا حتی بلند مدت نزولی شده‌ایم.

در روند نزولی فعلی انتظار داریم شاخه‌های صعودی و نزولی مختلفی تشکیل شوند ، از این رو با پذیریش ریسک ترید در میانه الگوها سعی می‌کنیم از نوسانات صعودی بهره ببریم.

برای ریزش فعلی سه ناحیه مهم به صورت زیر محاسبه شده اند :

1- ناحیه قیمتی 2780 تومان

2- ناحیه قیمتی 1500 تومان

3- ناحیه قیمتی 1120-900 تومان

رسیده قیمت به نواحی 1 و 2 بسیار محتمل است.

توجه : ایجاد دامنه نامتقارن به عنوان دستکاری عمدی و مدت‌دار در بازار می‌تواند ریزش فعلی را کند‌تر کند که نتیجه آن می‌تواند خاتمه الگوها در قیمت‌های بالاتر باشد اما نتایج دقیق این دستکاری آن در آینده مشخص خواهد شد که قطعا به ضرر معامله گران خرد خواهد بود.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 14 فروردین 1400

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *