تحلیل نئوویو داوه (1)

برای تحلیل نئوویو داوه کل دیتای سهم از ابتدا تا کنون در کش دیتای ماهانه مورد بررسی قرار گرفته است.

طبق موج شماری داوه که از اواسط سال 97 به بعد انجام شده است تمامی فازهای صعودی و نزولی که تا کنون در این سهم تشکیل شده است به وضوح کارکشن است و پتانسیل تشکیل الگوی دیامتریک یا حتی سیمتریکال در بلند مدت می تواند وجود داشته باشد.

چون این فازها تکمیل نیست نمی توان در مورد پیش بینی دقیق آنها نظر قطعی داد و از همه مهتر اصلا لازم نیست!

قسمتی که در حال حاضر باید برای معامله با آن مورد بررسی قرار گیرد صرفا قسمت رنج آخر است که با دقت به بررسی آن پرداخته ایم.

در ابتدا به تحلیل نئوویو داوه که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو داوه (1)

تحلیل نئوویو داوه (1) در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

طبق آنالیز نئوویو داوه که مشاهده می فرمایید به نظر می رسد در آخرین قسمت رنج ، الگوی فلت با سی کوتاهی را تشکیل داده است. این فلت 6 ماه طول کشیده است و به نظر می رسد به پایان خود رسیده است.

به لحاظ نئوویوی انتظار داریم پس از این فلت حرکت صعودی خوب آغاز شود. تارگت های مختلفی برای این صعود می توان متصور بود و حتی تارگت های بالای 25000 تومان نیز در این تحلیل نهفته است اما طبق روال همیشه از تارگت های کمتر استفاده می کنیم و سپس کم کم با گسترش ساختار صعودی ، تارگت ها را گسترش می دهیم.

به لحاظ زمانی دو تارگت اصلی این سهم اواخر مهر ماه و همچنین اواخر دی ماه 99 می باشد.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

پتانسیل صعود به وضوح طبق موج شماری نئوویو سهم داروسازی آوه سینا وجود دارد.

برای این صعود تارگت های مختلفی را محاسبه کردیم که به شرح زیر می باشد :

1- ناحیه 5400-5000 تومان

2- ناحیه 6700-6600 تومان

3- ناحیه 10900-9600 تومان

4- ناحیه 15500 تومان

5- ناحیه 21000 تومان

حد ضرر این تحلیل را برای افراد ریسک پذیر 2100 تومان و برای افراد ریسک گریز 2700 تومان می باشد.

تارگت حداقلی  این تحلیل از دید من 10000 تومان است که انتظار داریم در ظرف زمان مناسب بدان برسد. 

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 12 مرداد 99

پادکست این تحلیل را گوش کنید

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 5 شهریور 99

طبق تحلیل نئوویو داوه پس از ریزش نسبتا زیاد در قالب موج c از فلت مذکور شرایط خرید کم ریسک هم اکنون وجود دارد. حد ضرر تحلیل 2100 تومان است که باید بدان توجه کنید.

هم اکنون ورود به معامله ریسک بسیار اندک 10 درصدی دارد و به راحتی می توان با این الگوی کم ریسک معامله کرد.

آپدیت دوم : 14 مهر 99

طبق تحلیل نئوویو داوه و آپدیت سریع قبلی حد ضرر 10 درصدی این سهم فعال شده است. البته با توجه به نوع بازار فعلی که معاملات کمی صورت می گیرد این حد ضررها ممکن است در برخی سهم ها گسترش یابد که راه گریزی از آن نیست.

با توجه به بلند شدن بیش از حد موج C الگوی فلت دیگر مد نظر نیست و از همه مهم تر ساختار موج C ایمپالس نیست.

به تحلیل نئوویو داوه که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو 1 - آپدیت سریع 2

موج شماری نئوویو 1 – آپدیت سریع 2

طبق تحلیل فوق موج سوم نزولی که هم اکنون در آن هستیم احتمالا موج C از یک مثلث یا دیامتریک خواهد شد از این رو پس از پایان موج C موج D تشکیل خواهد شد.

اگر مایل به ورود به این سهم هستید ، صرفا به دید استفاده از نوسان موج D این کار را انجام دهید ، در مجموع این کار ریسک بالایی دارد و به تازه واردان توصیه نمی شود.

ساختار فعلی موج C می تواند دوگانه شروع شده با زیگزاگ باشد که هوز تکمیل نیست و ادامه روند قیمتی باید نزولی/رنج شود تا این الگو تمام شود.

اولین تارگت زمانی مهم برای پایان این اصلاح و تشکیل زیگزاگ دوبل انتهای مهر 99 می باشد. تارگت های زمانی بعدی فاصله زیادی تا تاریخ فعلی دارند! که قاعدتا نباید به آنها برسیم.

حمایت های متعددی در ناحیه پهن 1700-1100 تومان برای پایان موج C وجود دارد که مهم ترین آنها به صورت زیر می باشند :

1- ناحیه 1700 تومان

2- ناحیه 1490-1360 تومان

3- ناحیه 1050 تومان

تا کنون این سهم بیش از 60 درصد نسبت سقف خود اصلاح داشته است و ریزش بیش از ناحیه دوم واقعا به دور از تصور است و تا همین الان هم ریزش سنگینی را تجربه کرده است. از نواحی فوق برای ورود به معامله برای استفاده از نوسان موج D می توانید استفاده کنید.

آپدیت سوم : 5 مرداد 1400

بر اساس تحلیل نئوویو داوه که در مهر ماه سال گذشته انجام شد مشاهده کردید که موج C به صورت ترکیبی دوگانه در ناحیه دوم اعلامی و در تارگت زمانی خودش پایان یافت و موج D به صورت صعودی شروع شد.

این موج حرکتی معادل با 80 درصد سود آوری (ماکسیمم) داشت و سپس این سهم وارد موج E نزولی شد.

به موج شماری داوه که در کش دیتای ماهانه به روزر شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو داوه 1 - آپدیت سریع 3

تحلیل نئوویو داوه 1 – آپدیت سریع 3

همان طور که ملاحظه می‌کنید الگویی که مد نظر داریم تشکیل مثلث خنثی تناوب معکوسی است که هم اکنون در آخرین موج نزولی آن قرار داریم.

با توجه به تقسیم سود اندک این سهم در مجمع اعداد و ارقام مربوط به ناحیه دوم و سوم در آپدیت قبلی همچنان معتبر و می‌تواند برای پایان موج E نیز استفاده شود.

توجه داشته باشید قسمتی از نمودار این سهم در زمان دستکاری در دامنه نوسان و عدم مشارکت و معامله ، غیر قابل تحلیل است که اقماض کردیم!

انتهای شهریور و آبان 1400 دو تارگت زمانی مهم برای پایان موج E خواهد بود.

آپدیت چهارم: 7 آذر 1400

در تحلیل نئوویو داوه که در آپدیت قبلی به آن پرداختیم پس از پایان موج D از الگوی مثلث به دنبال نزول بیشتر قیمت در آن بودیم تا موج E تشکیل شود و همان‌طور که ملاحظه کردید این نزول رخ داد و همچنان ادامه دارد.

با توجه به این که امواج بیشتری تشکیل شده است در این تحلیل در ساختار موج D تغییراتی را اعمال کردیم تا تحلیل درست‌تری از رفتار این سهم داشته باشیم.

به موج شماری داوه که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو داوه 1 - آپدیت سریع 4

تحلیل نئوویو داوه 1 – آپدیت سریع 4

در تحلیل‌های قبلی به تارگت مهم زمانی در آبان و همچنین تارگت قیمتی 1050 تومان اشاره کردیم. هم‌اکنون که به هر دو تارگت زمانی و قیمتی رسیدیم با بررسی ساختار موج E به وضوح مشخص است این موج خاتمه نیافته است و لذا انتظار داریم هر دو ناحیه قیمتی و/یا زمانی مذکور شکسته شود.

انتهای این موج قطعا تارگت زمانی را خواهد شکست اما تارگت قیمتی در حال شکستن است و هنوز از آن به طور کامل عبور نکرده‌ایم و لذا این ناحیه همان‌طور که روی نمودار درج شده است همچنان اعتبار دارد.

مشکلی که در نمودار این سهم هویداست اینکه پس از حمایت کلیدی و بسیار مهم 1050-1000 تومان هیچ حمایت اصلی و مهمی تا ناحیه 500 تومان وجود ندارد و لذا اکیدا پیشنهاد می‌کنم همچنان برای ورود به این سهم عجله نکنید.

حمایت مینوری بین دو ناحیه یاد شده محدوده 700 تومان است و لذا فعلا فاصله زیادی تا آن جا داریم.

به عنوان نتیجه تحلیل ابتدا باید صبر کنیم ساختار موج E تکمیل شود (حداقل در قالب الگوی دیامتریک) و سپس در 2-3 ماه آینده مجددا موج E بررسی شود تا بهتر مشخص گردد که آیا الگوی مثلث خنثای تناوب معکوس به درستی شکل گرفته است یا خیر. توجه کنید پس از پایان موج E فارغ از گسترش بیشتر الگو، بازگشت قیمت قطعی است اما در مورد میزان و رفتار آن بعدا می‌توانیم با دقت بیشتری اظهار نظر کنیم.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

34 پاسخ
 1. حجت
  حجت گفته:

  باتوجه به پسای الگو لطفا آپدیت فرمایید و الگو ادامه دهنده رو مشخص فرمایید
  با تشکر از شما

  پاسخ
 2. مهدی
  مهدی گفته:

  باسلام و تشکر بابت تحلیل‌های خوبتون
  همانطور که قبل‌تر فرمودید در عدد ۷۰۰ به عنوان کف سهم قرار گرفت و بعد از افزایش سرمایه هم ناحیه ۵۰۰ که اشاره کردید قرارگرفت و تا الان به روند صعودی خود ادامه داده است. امکانش هست تحلیل ادامه مسیر رو هم قرار بدید تا از حضورتون استفاده کنیم.

  پاسخ
 3. نیما
  نیما گفته:

  با سلام و احترام

  شما در تحلیل داوه 4 نمودار تحلیلی رو بررسی کردید و 3 تا قبلی مطابق تحلیل پیش نرفت، به نظرم یکی از دلایل اشتباه بودن 3 تحلیل قبلی عدم هم خوانی تحلیل نئوویو با تکنیکال کلاسیک، پرایس اکشن و روانشناسی بازار است.
  اگر قرار بود 1 تحلیل 4 بار به روز رسانی بشه اساسا چرا تحلیل انجام میشه ؟
  در صورتی که همکاران شما در سقف شاخص تحلیل نماد داوه رو انجام دادن و در سناریو نئوویوشون همین وضعیت الان نمودار رو دیدند!
  مشکل از کجاست ؟ جز مواردی که خدمتتون عرض شد ؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   درود
   اگر یک بار با هم مطالب بالا رو بررسی کنیم مشخص می شود اشکال از کجاست :
   یک تحلیل و 4 آپدیت را ارائه کردیم
   آپدیت اول با خود تحلیل تفاوتی ندارد و الگوی فلت را دنبال می کند که حد ضرر آن فعال می شود.
   آپدیت دوم موج سی از الگوی مثلث یا دیامتریک را دنبال می کند که کاملا صحیح است و پس از اتمام آن موج صعودی در قالب موج d آغاز می شود.
   آپدیت سوم در انتهای موج d انجام می شود و خبر از شروع موج نزولی e می دهد و برای آن تارگت زمانی قیمتی ارائه می دهد.
   آپدیت چهارم مربوط به ادامه موج e است که با توجه به امواج تشکیل شده در ماه های اخیر انجام شده و تارگت های نزولی را به روز کرده است.
   اگر تحلیل اصلی و آپدیت اول را یکی در نظر بگیریم در مجموع 4 تحلیل انجام شده که شرایط موجی در آن بررسی شده است و از 4 تحلیل فوق 3 تحلیل کاملا درست بوده است.
   نکته آخری که مایلم بدان اشاره کنم در مورد چرایی تعدد تحلیل ها این که ما در یک بازار نزولی 1.5 تا 4 ساله قرار گرفته ایم لذا دو تصمیم می توانیم اتخاذ کنیم ، یکی این که در بازار نزولی بیرون باشیم تا زمانی که الگو خاتمه پیدا می کند و دوم این که خلاف جهت روند قالب ترید کنیم که این موضوع بسیار چالش برانگیز است چرا که ما را وسط مهلکه توسعه الگوها قرار می دهد و وین ریت نسبت به حالت عادی کاهش می یابد. اگر در بازار کاملا نزولی تحلیل می کنیم این نشان دهنده قدرت این سبک است که صد البته خلاف جهت رودخانه شنا کردن با مخاطرات زیادی همراه است. بنابراین تعدد تحلیل ها و احتمالا افزایش خطا صرفا به خاطر انتخاب راه دوم است.
   اگر همکار ارجمندی از یک سال پیش به دنبال الگوی مثلث یا دیامتریک بوده و حالا که تشکیل شده است از نظر شما پیش بینی عالی انجام شده ، این پیش بینی صرفا یک شانس بوده که برای خود من هم بارها پیش آمده است. چه کسی در دنیا می تواند نوع کارکشنی را که تشکیل نشده است تشخیص دهد؟ با چه علمی می توان الگوییی را از بین بیش از 20 هزار کارکشن استاندراد و غیر استاندارد قبل از تشکیل انتخاب کرد؟
   در پاسخ دقیق به سوال شما دوست گرامی باید عرض کنم اولا باید اطلاعات خود را بالا ببرید و ثانیا تحلیل ها را با دقت بیشتری مطالعه بفرمایید چرا که 3 تحلیل قبلی کاملا صحیح بوده است.
   سلامت و موفق باشید

   پاسخ
 4. حامد
  حامد گفته:

  درود بر شما آقای حیدرپور عزیز و تشکر فراوان بابت ارائه ی تحلیل ها. ببخشید بنظرتون موج A قانون سیمیلاریتی رو رعایت نکرده و اینکه تجمیع اون به تنهایی با بقیه امواج مثلث مشکلی ندارد؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   شرایط حدااقی را دارد و مشکلی ندارد هر چند بهتر بود یکی از ابعاد دیگر نیز پاس می شد و صحبت شما از این جهت کاملا صحیح است.

   پاسخ
 5. مهدی
  مهدی گفته:

  باسلام
  ضمن تشکر بابت تحلیل‌های خوبتون، بنظرتون الان جای مناسبی برای ورود هست؟ باتوجه به اینکه هم به آخر آبان نزدیک میشیم هم قیمت بنظر در کف خودش قرار دارد؟

  پاسخ
   • علی
    علی گفته:

    سلام ببخشید این انتقادو میکنم ولی مدت هاس تحلیلای شما دیگه کارا نیست
    امیدوارم اینو به دیده انتقاد و مشکل یابی بگیرید نه توهین چون من از دل خیلی از افرادی ک شما رو دنبال میکردند و میکنن اینو کفتم ممنون

    پاسخ
    • حسین حیدرپور
     حسین حیدرپور گفته:

     درود بر شما
     هیچ توهینی نیست و خیلی هم خوشحال می شوم. تحلیل های ما همیشه کاراست ، اگر کارایی از دید شما پایین آمده چون در روند نزولی قرار داریم و خلاف جهت روند قالب تحلیل می کنیم. لذا میزان استاپ خوردن ها نسبت به گذشته که 100 درصد تحلیل ها درست بود کاهش پیدا کرده و در حال حاضر احتمالا از هر 100 تحلیل 20-30 مورد استاپ می خورد و این بر خلاف خواسته اکثریت دنبال کننده های کم اطلاع است چرا که روال منطقی این کار همین است.
     موفق باشید

     پاسخ
 6. mehrzad
  mehrzad گفته:

  درود
  به نظرتون امکانش هست کمتر از قیمت امروز این سهم حرکتی داشته باشه یا به صعودش امیدوار بود
  ممنون

  پاسخ
 7. احسان اصل نجفی
  احسان اصل نجفی گفته:

  سلام موج c به اتمام رسید در حمایت گفته شده اگه میشه آپدیت کنید

  پاسخ
 8. صدرا
  صدرا گفته:

  سلام استاد.خسته نباشید. با توجه به روند فعلی سهم نظرتون در مورد نوع الگوی کارکشن چهارم چیه؟
  متاسفانه با رد کردن حد ضرر و حجم معاملات پایین تقریبا فروش و خارج شدن از سهم غیرممکنه و البته همین موضوع باعث شده سهم فاصله زیادی از حد ضرر نگیره.
  بهرحال تحلیل شما رو چارت چیست؟ به نظرتون این فاز در حال تشکیل چه الگویی هست؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   الگو همچنان فلت است و فقط نوع آن تغییر کرده است ، در تحلیل به دنبال فلتی بودیم که موج C از آن کوتاه تر از B باشد اما با شرایط فروش هیجانی شکل گرفته در یک ماه اخیر عملا موج C در حال بزرگتر شدن از موج B می باشد.
   حد ضرری که گفته شده نقطه ی تفکیک این دو نوع فلت است وگرنه تحلیل فعلا پابرجاست و هیچ مشکلی در آن به وجود نیامده است.
   ریزش موج C تا 1600 تومان هم چنان می تواند در قالب یک الگوی فلت معمولی تحلیل شود.
   البته همه این شرایط در صورتی صحیح است که موج C ایمپالس شود ، اگر موج C ایمپالس نشود ، برای صعود پس از آن به خاطر فعالیت مثلثی انتظار حرکت شارپی را نداریم.

   پاسخ
 9. امیرحسین
  امیرحسین گفته:

  سلام استاد با توجه به اینکه یک کف جدید تشکیل شده است، آیا احتمال الگوی فلت fail میشود؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   توجه کنید که 11 نوع فلت وجود دارد و در این بین فلت هایی با موج سی بلند نیز داریم. بنابراین الگوی فلت احتمالا فیلد نمی شود و صرفا موج سی از آن در حال گسترش است اما به لحاظ تریدی نظر ما بر فلت های بوده که دارای موج سی کوتاه تر از موج بی باشند لذا ورود را نزدیک به کف در حدود کمتر از 10 درصد اختلاف با کف قرار دادیم و استاپ را جایی قرار می دهیم که تفاوت بین موج سی های بلند و کوتاه باشد.
   بنابراین الگوی کلی فیلد نشده است اما اگر استاپ فعال شود الگوی مد نظر ما یعنی فلتی با سی کوتاه نیز تشکیل نشده است لذا باید به استاپ پایبند بود و بعدا مجددا الگوی فلت با سی های بلند بررسی شوند و در آینده ورود مجدد گرفت.
   منفی 5 کامل امروز (اگر رخ دهد) دقیقا در ناحیه حد ضرر قرار می گیرد و امیدوارم از همین جا قیمت بازگردد.

   پاسخ
 10. ف ب ا
  ف ب ا گفته:

  سلام اقای حیدر پور عزیز لطفا موج c از فلت رو تحلیل نئوویوی کنید…ممنون

  پاسخ
 11. h.a
  h.a گفته:

  سلام و خداقوت خدمت استاد عزیز و تشکر بابت تحلیل داوه….به نظر شما اصلاح زمانی این فلت تا کی ادامه خواهد داشت؟؟؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   خواهش می کنم
   تارگت نرمال اصلاح زمانی فلت پر شده است و ولی تارگت ماکسیمم آن می تواند حتی تا 3-2 ماه آینده نیز ادامه دار باشد و این در صورتی است که موج سی بخواهد به صورت ایمپالس ترمینال بخشیزه شود که در پادکست تحلیل بدان اشاره کردم.
   در هر صورت انتظار نداریم قیمت کف جدیدی نسبت به قیمت 2160 تومان ثبت کند از این رو به حد ضرر تحلیل پایبند باشید.

   پاسخ
 12. امیرحسین
  امیرحسین گفته:

  سلام استاد
  این الگوی فلتی که تشکیل شده آیا فلت irregular failur هست؟
  اگر هست باید انتظار شکست خط 0-B در مدت نهایتا 25 روز کاری(به طور تقریبی طول زمان موج C رو 25 روز کاری در نظر گرفتم) داشته باشیم؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   به سوالات تخصصی پاسخ داده نمی شود اما به صورت کلی با اندازه گیری موج بی به سادگی نوع فلت مشخص می شود و از تایدیه مورد نظر هم در بی های قوی می توانید صرفه نظر کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.