1- نئوویو (NEoWave) چیست؟

در پاسخ به سوال نئوویو چیست؟ باید بگوییم سبک تحلیلی/معاملاتی نئوویو ، الیوت به سبک استاد گلن نیلی است که حدود 40 سال پیش توسط ایشان بنیان‌‌گذاری شده و مخفف عبارت Neely Elliott Wave Method است.

گلن نیلی - نئوویو چیست؟

گلن نیلی

2- تفاوت نئوویو با الیوت سنتی در چیست ؟

در الیوت سنتی اکثر قوانین فقط مربوط به الگوهای ایمپالس (شتابدارها) است و در مورد الگوهای تصحیحی (کارکشن‎ها) اطلاعات بسیار اندکی وجود دارد. اما نئوویو چیست؟  گلن علاوه بر اینکه قوانین ناقص ایمپالس‌ها را کامل کرد ، قوانین بسیار مهمی در مورد کارکشن‌ها ابداع کرد و به اما و اگرهای الیوت سنتی پایان داد. این تغییرات ، حجمی معادل 3-4 برابر کل حجم الیوت سنتی دارد.

3- آیا برای یادگیری نئوویو نیازی به یادگیری الیوت سنتی می‌باشد؟

خیر ، برای یادگیری نئوویو فقط یادگیری تحلیل تکنیکال کلاسیک (معمولی) به خصوص بخش مربوط به انواع حمایت ها و مقاومت‌ها الزامیست.

4- آیا کلاس‌های نئوویو فقط در تهران و به صورت حضوری برگزار می‌شود؟

بله ، برگزاری  کلاس‌های آنلاین نئوویو در دستور کار نئوویو سنتر (NEoWave Center) نیست چراکه کیفیت آموزش به شدت کاهش می‌یابد. از این رو فقط کلاس ها را به صورت حضوری و درتهران برگزار می کنیم.

5- کلاس ها در چه زمان‌هایی و چند بار در سال برگزار می‌شود؟

با توجه به این که کلاسهای نئوویو 3 ماه طول می‌کشد ، سالی 3-4 بار دوره‌های نئوویو را برگزار می‌کنیم. کلاسهای بهار ، تابستان و پاییز همیشه برگزار می‌شوند و کلاس زمستان را برخی اوقات برگزار می کنیم. تمامی اطلاعات این کلاس‌ها را می توانید از قسمت  زمان برگزاری کلاس‌های نئوویو در منوی اصلی پیگیری فرمایید.

6- از نئوویو در چه بازارهایی می‌توان استفاده کرد ؟

تحلیل به سبک نئوویو را در تمام بازارهای با مشارکت بالا مثل بازار بورس یا بازار جفت ارزها می توان به کار برد.

7-آیا برای تحلیل به سبک نئوویو باید از نرم افزار خاصی استفاده کنیم؟

برای تحلیل نئوویو از تمام نرم افزارهایی که فایل اکسل را به عنوان ورودی می پذیرد می توانید استفاده کنید. برای مثال می توانیم به نرم افزار موتیو ویو ، داینامیک تریدر و … اشاره کنیم.