موج شماری نئوویو فرابورس (1)

برای موج شماری فرابورس به صورت مولتی تایم فریم از 2 تایم ماهانه و 6 ماه به شرح ذیل استفاده شده است. همانطور که در موج شماری در تایم 6 ماهه ملاحظه می‌کنید امواج  A و B در قالب الگوی مثلثی می‌باشند و برخلاف آنچه از حرکت پساالگویی الگوی مثلث انتظار می‌رود شاهد تشکیل موج پرمومنتوم و بلند C در قالب الگوی سیمتریکال هستیم .

به موج شماری نئوویو فرابورس که در کش دیتای 6 ماهه انجام شده است ، دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو فرابورس (1)-کش دیتای 6 ماهه

موج شماری نئوویو فرابورس (1)-کش دیتای 6 ماهه

فرابورس در تایم 6 ماهه در موج C مذکور خود دارای الگوی سیمتریکال و بیش از ظرف زمانی نرمال زمان صرف کرده است و از آنجاییکه که در تایم ماهانه که در ادامه شرح داده می‌شود این موج هنوز به اتمام نرسیده است نیاز به اتمام موج  h و شروع موج i  به عنوان آخرین ریز موج  صعودی از الگوی سیمتریکال در این تایم فریم می‌باشد.

برای تشریح دقیق‌تر و بهتر موج C در تایم 6 ماهه آن‌ را در تایم ماهانه مورد بررسی قرار داده‌ایم.

به موج شماری فرابورس در کش دیتای ماهانه که به شرح ذیل انجام شده است ، دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو فرابورس (1) - کش دیتای ماهانه

موج شماری نئوویو فرابورس (1) – کش دیتای ماهانه

همانطور که ملاحظه می‌کنید با توجه به شروع روند صعودی قوی از اردیبهشت 97 و همچنین تشابهات زمانی موجود بین امواج در این تایم فریم و انطباق آن با تایم بالاتر می‌توان رفتار حرکتی موج C  در تایم 6 ماهه را یک دیامتریکی در تایم ماهانه لحاظ کرد که در حال حاضر در موج F آن هستیم . با توجه به تجمیع مولتی تایم فریم می‌توان موج F  در تایم ماهانه را متناظر با موج h در تایم 6 ماهه در نظر گرفت.

در حال حاضر موج F از دیامتریک ماهانه در ریز موج c خود قرار دارد و انتظار می‌رود در قالب الگوی مثلث به پایان برسد. با لحاظ کردن قوانین زمانی و پاس شدن تشابهات زمانی بین امواج در دیامتریک موجود در تایم ماهانه انتظار می رود که موج F بین 13 تا 18 ماه به عنوان زمان ماکزیمم و زمان افراطی برای تکمیل شدن زمان صرف کند.

این در حالی است که با اتمام فروردین ماه 8.5 ماه از این مدت صرف شده است. در زمان تهیه این تحلیل تاییدیه بر اتمام ریز موج  c از موج  F  دیامتریک زده نشده است و با لحاظ کردن زمان افراطی ، ماکزیمم 4.5 ماه و افراطی 9.5 ماه زمان برای اتمام سایر امواج  F(c , d , e)  و شروع موج صعودی G  لازم است.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

به عنوان نتیجه تحلیل بایستی ذکر شود که در موج شماری نئوویو فرابورس در تایم 6 ماهه و ماهانه در موج کارکشنی خلاف جهت روند می‌باشیم که با توجه به ظرف‌های زمانی ذکر شده و سپری شدن 8.5 ماه از موج F ماکزیمم 4.5 ماه و افراطی 9.5 ماه تا پایان این موج زمان باقی مانده است . شایان ذکر است در حال حاضر در ریز موج c از موج F  قرار داریم و از طرف دیگر پس از اتمام این اصلاح در تایم فریم 6 ماهه انتظار شروع ریز موج  i از موج C  و در تایم فریم ماهانه ریز موج G می‌رود.

از آنجاییکه الگوی ریز موج c از موج F در تایم ماهانه به اتمام نرسیده است مهمترین ناحیه حمایتی این ریزموج محدوده 26000 – 22000 می‌باشد این در حالی است که زمان ماکزیمم برای سپری کردن این ریز موج 5 ماه است که در حال حاضر 3.5 ماه از آن سپری شده است.

با رسیدن به هر هدف شرایط سهم برای رسیدن به اهداف بعدی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نویسنده : سامان عباسپور

تاریخ : 18 فروردین 1400

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.