موج شماری نئوویو فملی (1)

بر طبق موج شماری نئوویو فملی که از سال 1385 انجام داده‌ایم به نظر می‌رسد روند صعودی بلند مدتی این سهم خاتمه پیدا کرده و برای مدتی طولانی سهم ملی مس ایران وارد کارکشنی نزول کننده شده است.

هدف از این تحلیل بررسی ساختاری  روند نزولی‌ای است که از  مرداد 99 آغاز شده است.

در بازار انتظار ریزش زیادی برای این سهم متصور نیست چرا که ملی مس جزو سهم‌های بنیادی است که به واسطه‌ی قیمت‌های جهانی مس تا حدی در مورد آن غلو آمیز صحبت می‌شود.

بر اساس شمارش نئوویو فملی حداقل اصلاح زمانی این سهم تا اواخر تابستان 1400 به طول خواهد انجامید و تارگت بعدی آن زمستان 1400 است که در آپدیت‌های بعدی و با افزایش امواج و نزدیک شدن به خاتمه‌ی الگو با دقتِ بیشتری ماه آن را نیز تعیین خواهیم کرد.

در ابتدا به موج شماری فملی که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو فملی (1)

موج شماری نئوویو فملی (1) – حسین حیدرپور

با بررسی ساختار و سایر ویژگی‌های امواج تشکیل شده به نظر می‌رسد الگوی دیامتریک و یا الگوی سیمتریکال در این سهم در حال تشکیل است که با دو تارگت زمانی مذکور برای انتهای کارکشن مذکور همخوانی خوبی دارد.

در نمودار فوق به صورت پیش فرض الگوی دیامتریک ترسیم شده است و همان گونه که مشاهده می‌فرمایید 4 فاز از این کارکشن تکمیل شده است و هم اکنون در فاز نزولی پنجم قرار داریم که به صورت استاندارد 1.5 ماه  طول خواهد کشید.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

هنوز بسیار زود است که در مورد انتهای این کارکشن صحبت کنیم و باید حداقل سه فاز اصلی نزولی دیگر و چه بسا 5 فاز نزولی دیگر تشکیل شود تا این سهم محیای خرید و آماده روند صعودی مناسبی گردد.

طبق موج شماری نئوویو فملی برای انتهای این کارکشن سه تارگت به صورت زیر محاسبه شده است:

1- ناحیه قیمتی 960 تومان

2- ناحیه قیمتی 850-780 تومان

3- ناحیه 660-605 تومان

از دید من رسیدن به ناحیه سوم بسیار محتمل است و نواحی قبلی به خصوص ناحیه‌ی اول صرفا به دلیل دستکاری در بازار و محدودیت دامنه نوسان منفی ذکر شده است چرا که ممکن است به صورت دستوری اجازه ریزش مناسب و درخور به این سهم داده نشود.

توجه کنید در تحلیل الیوت فملی ماکسیمم زمان نرمال این اصلاح 6 سال است از این رو کل کارکشن مذکور می‌تواند موج W/A باشد که پرداختن به آن از هم‌اکنون چه به عنوان پیش‌بینی و چه برای ترید کاملا بی فایده است.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 22 فروردین 1400

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

2 پاسخ
 1. NIMA
  NIMA گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت استاد حیدر پور
  استاد این سهم شاخص ساز نمونه از سهام بزرگ و شاخصی هست، و در واقع میشه گفت شاخص کل روندی نزولی در پیش داره!!
  اگر امکانش هست ، لطف میکنید و موج فعلی شاخص کل و تحلیلی از شاخص برای اعضا بزارین
  مچکرم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *