محاسبات فیبوناچی در اکسل

یکی از مشکلاتی که افراد در یادگیری تحلیل تکنکیال در همه ابعاد آن دارند، عدم مطالعه مراجع است که ما در اینجا به محاسبات فیبوناچی به عنوان گوشه کوچکی از این مشکل می‌پردازیم.

اکثریت افراد با سودای ثروتمند شدن و فرار از وضعیت جاری خودشان وارد بازار مالی می‌شوند و لذا بدون هیچ اطلاعات درستی گام در مسیری پر چالش می‌گذارند.

پس از 10 سال برگزاری کلاس‌های مختلف و در سطوح تخصصی نکته‌ای عجیب و مشترک در بین اکثریت دانشجویان وجود دارد و آن عدم موفقیت است. عدم موفقیتی که با وجود تلاش‌های زیاد در زمینه یادگیری همچنان گریبان گیر افراد است.

محاسبات فیبوناچی به عنوان یکی از آسان‌ترین و پایه‌ای‌ترین مباحث، جزئی از این مشکلات است که اکثریت افراد درک درستی از آن ندارند و صرفا آن را ابزاری می‌پندارند که چند تراز حمایتی/مقاومتی به آنها می‌دهد.

یکی از مهمترین علت‌های موجود توهم “بلد بودن” است. متاسفانه هم اکنون در جامعه تحلیل‌گری ما دانلود یک پی دی اف از فرد بی‌نام و نشان در فضای مجازی و مطالعه آن ملاک یادگیری شده است و لذا این نقیصه باعث شده اکثریت افراد هیچ تسلطی حتی در مطالب پیش پا افتاده و ساده ندارند. یادگیری بدون پشتوانه و سرسری هیچگاه نمی‌تواند شما را به هیچ موفقیت مداومی برساند.

با توجه به این که ما نیازمند استفاده از فیبوناچی لگاریتمی در نئوویو هستیم، اولا به عنوان پیش نیاز باید بر فیبوناچی حسابی تسلط داشته باشیم و ثانیا به راحتی بتوانیم کلاستر های فیبوناچی معتبر را محاسبه کنیم.

در ویدیوی زیر که در کانال یوتیوب نئوویو سنتر آپلود شده است مطالب زیر عنوان شده‌اند :

1- انواع فیبوناچی های قیمتی

2- محاسبات خطی در انواع فیبوناچی ها

3- بررسی مثال عددی برای هر کدام از انواع

4- تفاوت فیبوناچی پروجکشن یا فیبوناچی اکسپنشن

5- نحوه فرمول نویسی فیبوناچی در اکسل

6- تنظیمات فیبوناچی اکسپنشن در TradingView

برای مشاهده فیلم مربوطه فیلتر شکن خود را روشن بفرمایید :

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 31 شهریور 1400

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *