تحلیل نئوویو قلرست (1)

برای تحلیل نئوویو قلرست از کش دیتای 6 ماهه استفاده کرده ایم تا بتوانیم در بلند مدت روند کلی سهم را پیش بینی کنیم. 

دیتای این سهم از محدوده ی 1370 تا کنون موجود است اما باید به این نکته توجه داشته باشید در 20 سال ابتدایی با عدم مشارکت بالا نمودار قابلیت تحلیل الیوتی ندارد.

جای تعجب اینجاست که از محدوده ی سال 1390 به بعد الگوهای نئوویوی با دقت بالایی تشکیل شده اند و به زیبایی قابلیت تحلیل آن وجود دارد.

بنابراین با این مقدمه تحلیل ما از  سقف مهمی در محدوده ی سال 1390 آغاز می شود و مشاهده می کنید از این سقف مهم به مدت 8 سال بازار در حال تشکیل الگوی مثلث خنثی تناوب معکوس بسیار بزرگی بوده است و سپس پس از تکمیل مثلث ، حرکت پسامثلثی آغاز شده است.

به تحلیل نئوویو قلرست که در کش دیتای 6 ماهه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو قلرست (1)

تحلیل نئوویو قلرست در نئوویو سنتر – کش دیتای 6 ماهه

حرکت پساالگویی بسیار شارپ بوده و به لحاظ الگویی بسیار بسیار ایده آل به نظر می رسد. الگوی زیگزاگ دوبلی که تاکنون تشکیل شده باعث افزایش قیمت سهم از محدوده 300 تومان تا محدوده ی 4000 تومان شده است.

به دو نکته مهم توجه بکنیم :

1- الگوی زیگزاگ دوبل به راحتی می تواند به یک الگوی سه گانه نیز تبدیل شود چرا که ظرف زمانی اجازه گسترش بیشتر را می دهد. بنابراین با این فرض به نظر می رسد پس از پایان زیگزاگ دوم ، اصلاحی در قالب ایکس موج رخ دهد و سپس کارکشن سوم و آخر تشکیل شود.

2- کل الگوی دوگانه و یا در حالت تسعه یافته سه گانه صرفا موج اول از حرکت پساالگویی خواهد بود و انتظار داریم حرکت پساالگویی این مثلث زمانی بین 7 تا 30 سال صرف کند!

خلاصه و نتیجه تحلیل :

با توجه به موج شماری نئوویو قلرست به نظر می رسد از یک سال گذشته تا کنون موج صعودی که ایجاد شده است ، اولین موج از یک روند صعودی بلند مدت باشد. این حرکت می تواند تارگت های بین 1000 تا چندین هزار درصد داشته باشد که از هم اکنون نمی توان در مورد آن ها نظر داد و با تشکیل هر فاز می توان در مورد فازهای بعدی تحلیل را به روز کرد.

نمودار بالا بر مبنای الگوی دوگانه ترسیم شده است و اگر این الگوی بخواهد سه گانه شود می تواند تارگت هایی در محدوده ی 5050 تومان ، 7500 تومان و 12000 تومان داشته باشد.

در تحلیل های نئوویو آتی که به زودی ارائه خواهد شد در کش دیتای ماهانه به وضعیت جاری سهم و موقعیت های تریدی آن خواهیم پرداخت.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 16 مرداد 99

پادکست این تحلیل را گوش کنید

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 5 آذر 99

در تحلیل نئوویو قلرست که چند ماه پیش ارائه کردیم در تایم فریم 6 ماهه صعود اخیر را در قالب الگوی زیگزاگ دوبل تحلیل کردیم. پس از خاتمه آن این سهم وارد روند نزولی‌ای شده است که هم اکنون نزدیک به 50 درصد کاهش قیمت نسبت به سقف خود را تجربه کرده است.

به بروزرسانی تحلیل نئوویو قلرست که در کش دیتای 6 ماهه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو قلرست 1 - آپدیت سریع 1 (کش دیتای 6 ماهه)

تحلیل نئوویو قلرست 1 – آپدیت سریع 1 (کش دیتای 6 ماهه)

در این تحلیل فرض ما بر این است که روند صعودی 6 ماهه در قالب موج A خاتمه یافته است و هم اکنون در موج B از آن هستیم. توجه کنید ریزش چند ماه اخیر در تایم فریم 6 ماهه این قابلیت را نیز داراست که ایکس موج باشد اما احتمال وقوع الگوی سه‌گانه کم است و لذا فعلا به بررسی این سناریو نمی‌پردازیم.

با همین سناریوی فعلی ریزش چند ماه اخیر را در کش دیتای ماهانه مورد بررسی قرار دادیم که نمودار آن را در زیر می‌توانید مشاهده فرمایید :

تحلیل نئوویو قلرست 1 - آپدیت سریع 1 (کش دیتای ماهانه)

تحلیل نئوویو قلرست 1 – آپدیت سریع 1 (کش دیتای ماهانه)

در ریزش اخیر الگوی دیامتریک تکمیل شده است و این سهم آماده بازگشت است. در ابتدا توجه کنید این دیامتریک نمی‌تواند پایان اصلاح زمانی باشد و لذا کارکشن این سهم (موج B در تایم 6 ماهه) پایان نیافته است.

صعودی که هم اکنون به دنبال آن هستیم می‌تواند x موج کوچکی باشد که در این صورت نرمال این است که صعود قیمت در محدوده‌ی 2500 تومان پایان یافته و ریزش سنگینی را شاهد باشیم به طوری که کف بشکند (سناریوی قرمز رنگ)

از طرفی الگوی دیامتریک می‌تواند موج a. باشد و در این صورت صعودی در قالب موج موج b. می تواند باشد که در این صورت انتظار داریم حرکت صعودی فعلی بین 60-100 درصد از الگوی دیامتریک را ریتریس کند (سناریوی سبز رنگ).

دوستانی که در ناحیه 2200 تومان اقدام به خرید سهم کرده اند ، حد ضرر این تحلیل 1920 تومان می باشد.

اهداف سناریوی سبز رنگ می تواند محدوده های 3000 تومان و 3700 تومان باشد.

آپدیت دوم : 15 فروردین 1400

در موج شماری قلرست که آذر ماه ارائه شد گفتیم که الگوی دیامتریک تکمیل شده است و سهم آماده بازگشت است و برای بازگشت دو نوع سناریو را مورد بررسی قرار دادیم.

هم اکنون که از شمارش نئوویو قلرست نزدیک به 4 ما می گذرد ، سناریوی سبز رنگ به خوبی عمل کرده است و دیامتریک مذکور تقریبا ریتریس 100 درصدی شده است.

به موج شماری نئوویو قلرست که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو قلرست 1 - آپدیت سریع 2

تحلیل نئوویو قلرست 1 – آپدیت سریع 2

به نظر می رسد صعود خوبی که در ماه های اخیر شکل گرفته است به انتهای خودش نزدیک می شود و از دید من در حالت محتاطانه یک موج صعودی دیگر از این الگو باقی مانده است.

تا کنون سهم از انتهای دیامتریک نزولی کننده قبلی بیش از 85 درصد رشد داشته است و بر اساس تحلیل فعلی به نظر نمی رسد مقاومت 4000 تومانی بشکند (شکست کاذب محتمل است) از این رو توصیه می کنیم کم کم سیو سود انجام دهید.

حد ضرر سهم را از 1920 تومان به 3000 تومان منتقل کنید.

آپدیت سوم : 23 خرداد 1401

پس از 14 ماه از تحلیل قبلی به بروزرسانی تحلیل نئوویو قلرست می‌پردازیم. در آخرین تحلیل به دنبال انتهای موج b از B بودیم و انتظار داشتیم پس از آن موج c به صورت نزولی تشکیل شود.

طبق تحلیل موج c نزولی با بلندای زیاد  تشکیل شده و با توجه به ساختار موج c از B می‌توان به این نتیجه رسید موج B کارکشنی از جنس مثلث و یا دیامتریک خواهد شد و در نتیجه بسیار زمان‌گیر می‌شود.

به آپدیت موج شماری قلرست که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو قلرست 1 - آپدیت سریع 3

تحلیل نئوویو قلرست 1 – آپدیت سریع 3

با توجه به تحلیل فوق هم اکنون در انتهای موج D بزرگ هستیم و هدف از این تحلیل بررسی این موج است. اگر ساختار نئوویوی این موج را مورد بررسی قرار دهیم تا کنون 7 موج به صورت کارکشن تشکیل شده است و لذا پتانسیل تشکیل الگوی دیامتریک یا سیمتریکال را داراست.

با توجه به این که هنوز ظرف زمان نرمال پر نشده است احتمال تشکیل الگوی سیمتریکال بسیار زیاد است اما شرط آن به لحاظ تریدی این است که قیمت در نوسانات موج f پایین‌تر از 2270 تومان نیاید و لذا از این عدد می‌توانید جهت استاپ لاس برای گرفتن موج i (و یا خروج کامل برای پایان موج D) استفاده کنید. اگر این عدد به سمت پایین بکشند عمیقا می‌تواند به این مفهوم باشد که به احتمال زیاد الگوی موج D در قالب الگوی دیامتریک خاتمه یافته و وارد موج E شده‌ایم.

حداکثر قیمت نرمال برای موج i در الگوی سیمتریکال محدوده 3000-3225 تومان است. لذا اگر بازار رالی قدرتمندی داشت و این عدد نیز شکست نشان دهنده این است که موج D در غالب الگوی ترکیبی دوگانه در حال گسترش است و به احتمال بالا انتهای D سقف جدیدی نسبت سقف تاریخی این سهم ثبت خواهد کرد (در صورت نیاز بعدا بررسی خواهیم کرد).

خلاصه و نتیجۀ تحلیل :

طبق تحلیل نئوویو قلرست تا زمانی که قیمت 2270 تومان را به سمت پایین نشکند ، روند این سهم صعودی ارزیابی می‌شود. شرایط نرمال (و نه افراطی) نشان می‌دهد از این روند صعودی حداکثر یک موج باقیمانده است که تارگت آن را تحت شرایط گفته شده ذکر کردیم.

در صورت شکست کف مذکور وارد موج E خواهیم شد و این موج چندین ماه طول خواهد کشید.

در صورت شکست 3225 تحلیل نیاز به آپدیت مجدد خواهد داشت تا بتوانیم تارگت‌های جدید را محاسبه کنیم.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

39 پاسخ
 1. سید محمود خداکرم
  سید محمود خداکرم گفته:

  سلام استاد قلرست تمام سقف ها رو داره میشکونه ! از نظر تکنیکالی و نئویو چه اتفاقی داره رخ میده؟! مرسی که با تحلیل های عالیتون راهنمای ما هستید ??

  پاسخ
 2. علی
  علی گفته:

  سلام استاد سال نو مبارک ،استاد این درسته که قلرست سقف کانال نزولی خودش شکسته؟! اگر شکسته شرایط سهم چطور ارزیابی میکنید؟ با تشکر از تحلیل های عالیتون

  پاسخ
 3. صدر
  صدر گفته:

  سلام استاد عیدتون مبارک ،ایام به کام ،تحلیل جدید از قلرست ارائه نمیدید؟!!

  پاسخ
  • صدر
   صدر گفته:

   بی نهایت سپاسگذارم استاد،این سهم ما رو از رشد بازار خیلی عقب انداخت!حتی با گروه خودشم مثل آدم رشد نمیکنه!!

  • صدر
   صدر گفته:

   سلام استاد خدا قوت فرموده بودید در طول همین ماه تحلیل قلرست آپدیت میکنید.منتظر تحلیلتون هستیم

 4. رسول خداجو
  رسول خداجو گفته:

  سلام خدا قوت ، استاد با توجه به افزایش سرمایه ۳۵۰ درصدی سهم از سود انباشته تحلیل جدیدی از سهم ندارید؟ با تشکر از زحمات و تحلیل های ارزندتون

  پاسخ
 5. موحد
  موحد گفته:

  سلام و درود بر استاد فرزانه ، قلرست افزایش سرمایه 350 درصدی از انباشته داده و الان رو قیمت 514 تومن باز شده ،آیا سهم به سرعت گپش پرخواهد کرد؟تحلیل شما از ادامه روند سهم چیه؟با سپاس فراوان

  پاسخ
 6. موحد
  موحد گفته:

  سلام استاد خواهشا تحلیل قلرست آپدیت کنید چیزی به افزایش سرمایه باقی نمونده ،هلاک شدیم از بلاتکلیفی اگر فرض بر این بگیریم که سهم آخر دی ماه بسته میشه آیا ممکن به 4 هزار تومان این حدودها برسه؟!

  پاسخ
 7. صدر
  صدر گفته:

  سلام و درود بر استاد فرزانه امیدوارم حالتون خوب باشه، استاد الان که قیمت سهم محدوده ۱۶۰۰ تومان و همزمان درخواست افزایش سرمایه ۴۰۰ درصدی هم ارائه شده ! با این تفاسیر آینده سهم چطور ارزیابی می‌کنید با توجه به زمان باقی مانده تا مجمع فوق العاده و تارگت سهم قبل از مجمع فوق العاده رو چطور ارزیابی میکنید؟ یک دنیا سپاس

  پاسخ
  • صدر
   صدر گفته:

   به خاطر اینکه من نمیخوام تو افزایش سرمایه شرکت کنم به دلیل خواب پول و اتلاف وقت اگر میشه لطفا بگید تا قبل بسته شدن سهم برای مجمع افزایش سرمایه تارگت سهم چقدر؟ یک دنیا سپاس

  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   درود بر شما
   فعلا آپدیتی از این سهم نداریم اما اگر شاخص کل را به عنوان دماسنج کلی بازار در نظر بگیریم ، قلرست نیز تا اواخر زمستان احتمالا حرکت خاصی انجام نمی‌دهد و مثل اکثریت سهم‌های دیگرنوسانات کوچکی خواهد داشت.

  • رضا
   رضا گفته:

   چون در تحلیل قبلی فرمودید نباید بیاد زیر ۲۲۰۰ ولی اومد و حداکثر تا ۱۸۵۰ افت کرد و دوباره رفت بالا تا ۲۸۵۰ هم رسید و الان داره درجا میزنه، روند چطور ارزیابی میکنید؟ تشکر فراوان از لطف شما استاد بزرگ

  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   درود بر شما
   تحلیل نیازی به آپدیت ندارد و تا مدت ها تحلیل بالا همچنان کار می کند. من نگفتم نمی تواند زیر 2270 بیاید ، عدم شکست 2270 صرفا برای ادامه روند صعودی در قالب الگوی سیمتریکال بود و حالا که این عدد شکسته است وارد موج E شده ایم. چند خط آخر تحلیل را با دقت مطالعه کنید.
   هم اکنون مقدار زیادی از موج E نیز تشکیل شده است و پس از پایان مثلث روند صعودی آغاز خواهد شد.

 8. موحد
  موحد گفته:

  سلام استاد عزیز،خدا شاهد یک سال تو این سهم هستم تازه سر به سر شدم کلی از زندگی و تورم عقب افتادم،تو رو خدا بگید بعد از یک سال شکنجه مالی و روانی به نظر شما همون ناحیه 3200 که فرمودید خارج بشم؟یا با توجه به وضعیت قیمت شکر و سودسازی خوب سهم و بنیاد عالی برای اهداف بالاتر سهامداری کنم؟و آیا سریع میره بالا یا ممکنه رو 3200 دچار اصلاح سنگین زمانی قیمتی بشه.تا آخر عمر دعات میکنم

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   درود بر شما
   آن چیزی که با قطعیت می توانم بگویم این است که فعلا این سهم وارد روند صعودی پر شتاب نخواهد شد چرا که حداقل یک موج نزولی دیگر از آن باقی مانده است. وضعیت بنیادی یک سهم لزوما به قیمت آن وابسته نیست! این سهم می تواند 5000 تومان ارزش داشته باشد اما قیمت آن 2000 تومان شود و یا بر عکس 15000 تومان شود. قیمت حاصل عرضه و تقاضا است و اغلب اوقات فاصله معنا داری از ارزش ذاتی دارد.
   من نه قیمت و حجم ورود شما را می دانیم و نه استراتژی شما برای خرید سهم را لذا نظری نمی توانم بدهم که بفروشید یا نگه دارید. به صورت کلی برای کوتاه مدتی ها و حتی میان مدتی ها بهتر است خروج کنند و بعدا پس از تکمیل موج نزولی آخر که چندین ماه زمان می برد ، مجددا وارد سهم شوند. اگر بلند مدتی فکر می کنید ، به شرط ورود در قیمت های پایین و با دید بیش از یک سال می توانید سهم را نگهداری کنید.
   موفق باشید

  • موحد
   موحد گفته:

   خدا حفظت کنه استاد یک دنیا سپاس متاسفانه ظاهرا به تارگت 3 تومن هم نرسید!و صف فروش شد امروز،به نظرتون وارد فاز اصلاحی شده یا نه به زودی میره برای تارگت 3 تومن؟تشکر از زحمات و تحلیل های عالیتون

  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   در انتهای موج b صعودی تحلیل آخر رو انجام دادیم و گفتیم موج c در شرف وقوع هست. در روند نزولی متاسفانه سرمایه ها به راحتی نصف می شود.

 9. رضا
  رضا گفته:

  سلام استاد حیدر پور با تشکر از تحلیل های عالیتون، در حال حاضر قلرست چطور میبینید؟ الان دوباره قیمتش رسیده به ۲۲۰۰ تومان به نظر شما اصلاح سهم پایان یافته ؟ در صورت پایان یافتن اصلاح ، ادامه روند قلرست چطور میبینید؟ در صورت آغاز روند صعودی اهداف قیمتی و زمانی این سهم لطفا توضیح بدید . باتشکر فراوان از زحمات ارزشمندتون استاد گرانقدر

  پاسخ
 10. محمد
  محمد گفته:

  سلام استاد حیدر پور عزیز لطفا تحلیل قلرست آپدیت گنید سرمایمون نابود شد تو این سهم مگر اینگه حضرتعالی بتونی با تحلیلت ما رو از این سردرگمی و ناامیدی نجات بدی

  پاسخ
 11. علی
  علی گفته:

  سلام استاد خواهشا تحلیل قلرست با توجه به افت قابل توجه آپدیت کنید ،ظاهرا موج x اصلاحی در حال تکمیل شدنه

  پاسخ
 12. رضا
  رضا گفته:

  این سهم با ۸۰ میلیون شناور عین پر سبک ،۴ ماه داره بالای ۳ تومن درجا میزنه و کف سهم هم ۳ تومن الان رو کف قیمتی ،فقط کافی یه تیم قدرمند بیاد این شناور محدود بگیره تو دست راحت میشه سهم تا ۱۲ الا ۱۵ تومن برد بالا ،بنیاد سهم هم عالیه ،از سال ۹۴ هم تجدید ارزیابی نداده ،به خدا بازار ما خیلی گیج همه رفتن دنبال سهم های زیان ده و بزرگ

  پاسخ
 13. بهروزرادمنش
  بهروزرادمنش گفته:

  درود استاد حیدرپور عزیز، خسته نباشید.
  استاد جسارتا نقطه انتهایی موج d از E مثلث خنثی با تناوب معکوس، در نمودار سایت رهآورد ۳۶۵ (البته تعدیل عملکردی نیست، تعدیل سود نقدی و افزایش سرمایه با احتساب آورده است) به نظر حدود 4868 ریال است، احتمال دادم شاید در کش خطا رخ داده است.
  سپاس فراوان از زحمات شما

  پاسخ
 14. علی
  علی گفته:

  سلام واقعا دست مریزاد هیچکس قلرست تحلیل نمیکرد .خدا قوت منتظر تحلیل جامع تر و شفاف تر شما از قلرست هستیم ،از نظر بنیادی سهم خیلی کوچکی با ۸۰ میلیون شناور و جدیدا هم ۴۳ میلیارد تومن سود غیر عملیاتی شناسایی کرده یعنی ۱۰۷ تومن به ازای هر سهم جدا از سود عملیاتی که میتونه ۱۲ ماهه کلا سود ۲۰۰ تومن به ازای هر سهم برسه ،سه ماهه هم هست در محدوده ۳ تومن درجا زده و از سال ۹۴ تا الان تجدید ارزیابی زمین و املاک و ارزش جایگزینی کارخانه نشده

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   خواهش می کنم ، این نمودار الگوی زیبایی داره و در بلند مدت حتما صعودی خواهد بود. انشاالله فرصت بشه تحلیل تایم پایین تر هم ارائه خواهد شد

  • صدر
   صدر گفته:

   سلام استاد عریز الان قلرست دوباره داره به ناحیه ۲ هزار تومان نزدیک میشه ، لطفا تحلیل آپدیت کنید.خودم شخصا فکر میکنم این آخرین لگ اصلاحی سهم باشه و از این به بعد قلرست یک رشد عالی میکنه و تارگت های خیلی بالا هم داره نظر شما چیه؟

  • موحد
   موحد گفته:

   سلام استاد عزیز همچنان منتظر تحلیل جدید شما از قلرست هستیم.با سپاس فراوان

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *