تحلیل نئوویو قلرست (1)

برای تحلیل نئوویو قلرست از کش دیتای 6 ماهه استفاده کرده ایم تا بتوانیم در بلند مدت روند کلی سهم را پیش بینی کنیم. 

دیتای این سهم از محدوده ی 1370 تا کنون موجود است اما باید به این نکته توجه داشته باشید در 20 سال ابتدایی با عدم مشارکت بالا نمودار قابلیت تحلیل الیوتی ندارد.

جای تعجب اینجاست که از محدوده ی سال 1390 به بعد الگوهای نئوویوی با دقت بالایی تشکیل شده اند و به زیبایی قابلیت تحلیل آن وجود دارد.

بنابراین با این مقدمه تحلیل ما از  سقف مهمی در محدوده ی سال 1390 آغاز می شود و مشاهده می کنید از این سقف مهم به مدت 8 سال بازار در حال تشکیل الگوی مثلث خنثی تناوب معکوس بسیار بزرگی بوده است و سپس پس از تکمیل مثلث ، حرکت پسامثلثی آغاز شده است.

به تحلیل نئوویو قلرست که در کش دیتای 6 ماهه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو قلرست (1)

تحلیل نئوویو قلرست در نئوویو سنتر – کش دیتای 6 ماهه

حرکت پساالگویی بسیار شارپ بوده و به لحاظ الگویی بسیار بسیار ایده آل به نظر می رسد. الگوی زیگزاگ دوبلی که تاکنون تشکیل شده باعث افزایش قیمت سهم از محدوده 300 تومان تا محدوده ی 4000 تومان شده است.

به دو نکته مهم توجه بکنیم :

1- الگوی زیگزاگ دوبل به راحتی می تواند به یک الگوی سه گانه نیز تبدیل شود چرا که ظرف زمانی اجازه گسترش بیشتر را می دهد. بنابراین با این فرض به نظر می رسد پس از پایان زیگزاگ دوم ، اصلاحی در قالب ایکس موج رخ دهد و سپس کارکشن سوم و آخر تشکیل شود.

2- کل الگوی دوگانه و یا در حالت تسعه یافته سه گانه صرفا موج اول از حرکت پساالگویی خواهد بود و انتظار داریم حرکت پساالگویی این مثلث زمانی بین 7 تا 30 سال صرف کند!

خلاصه و نتیجه تحلیل :

با توجه به موج شماری نئوویو قلرست به نظر می رسد از یک سال گذشته تا کنون موج صعودی که ایجاد شده است ، اولین موج از یک روند صعودی بلند مدت باشد. این حرکت می تواند تارگت های بین 1000 تا چندین هزار درصد داشته باشد که از هم اکنون نمی توان در مورد آن ها نظر داد و با تشکیل هر فاز می توان در مورد فازهای بعدی تحلیل را به روز کرد.

نمودار بالا بر مبنای الگوی دوگانه ترسیم شده است و اگر این الگوی بخواهد سه گانه شود می تواند تارگت هایی در محدوده ی 5050 تومان ، 7500 تومان و 12000 تومان داشته باشد.

در تحلیل های نئوویو آتی که به زودی ارائه خواهد شد در کش دیتای ماهانه به وضعیت جاری سهم و موقعیت های تریدی آن خواهیم پرداخت.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 16 مرداد 99

پادکست این تحلیل را گوش کنید

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 5 آذر 99

در تحلیل نئوویو قلرست که چند ماه پیش ارائه کردیم در تایم فریم 6 ماهه صعود اخیر را در قالب الگوی زیگزاگ دوبل تحلیل کردیم. پس از خاتمه آن این سهم وارد روند نزولی‌ای شده است که هم اکنون نزدیک به 50 درصد کاهش قیمت نسبت به سقف خود را تجربه کرده است.

به بروزرسانی تحلیل نئوویو قلرست که در کش دیتای 6 ماهه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو قلرست 1 - آپدیت سریع 1 (کش دیتای 6 ماهه)

تحلیل نئوویو قلرست 1 – آپدیت سریع 1 (کش دیتای 6 ماهه)

در این تحلیل فرض ما بر این است که روند صعودی 6 ماهه در قالب موج A خاتمه یافته است و هم اکنون در موج B از آن هستیم. توجه کنید ریزش چند ماه اخیر در تایم فریم 6 ماهه این قابلیت را نیز داراست که ایکس موج باشد اما احتمال وقوع الگوی سه‌گانه کم است و لذا فعلا به بررسی این سناریو نمی‌پردازیم.

با همین سناریوی فعلی ریزش چند ماه اخیر را در کش دیتای ماهانه مورد بررسی قرار دادیم که نمودار آن را در زیر می‌توانید مشاهده فرمایید :

تحلیل نئوویو قلرست 1 - آپدیت سریع 1 (کش دیتای ماهانه)

تحلیل نئوویو قلرست 1 – آپدیت سریع 1 (کش دیتای ماهانه)

در ریزش اخیر الگوی دیامتریک تکمیل شده است و این سهم آماده بازگشت است. در ابتدا توجه کنید این دیامتریک نمی‌تواند پایان اصلاح زمانی باشد و لذا کارکشن این سهم (موج B در تایم 6 ماهه) پایان نیافته است.

صعودی که هم اکنون به دنبال آن هستیم می‌تواند x موج کوچکی باشد که در این صورت نرمال این است که صعود قیمت در محدوده‌ی 2500 تومان پایان یافته و ریزش سنگینی را شاهد باشیم به طوری که کف بشکند (سناریوی قرمز رنگ)

از طرفی الگوی دیامتریک می‌تواند موج a. باشد و در این صورت صعودی در قالب موج موج b. می تواند باشد که در این صورت انتظار داریم حرکت صعودی فعلی بین 60-100 درصد از الگوی دیامتریک را ریتریس کند (سناریوی سبز رنگ).

دوستانی که در ناحیه 2200 تومان اقدام به خرید سهم کرده اند ، حد ضرر این تحلیل 1920 تومان می باشد.

اهداف سناریوی سبز رنگ می تواند محدوده های 3000 تومان و 3700 تومان باشد.

آپدیت دوم : 15 فروردین 1400

در موج شماری قلرست که آذر ماه ارائه شد گفتیم که الگوی دیامتریک تکمیل شده است و سهم آماده بازگشت است و برای بازگشت دو نوع سناریو را مورد بررسی قرار دادیم.

هم اکنون که از شمارش نئوویو قلرست نزدیک به 4 ما می گذرد ، سناریوی سبز رنگ به خوبی عمل کرده است و دیامتریک مذکور تقریبا ریتریس 100 درصدی شده است.

به موج شماری نئوویو قلرست که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو قلرست 1 - آپدیت سریع 2

تحلیل نئوویو قلرست 1 – آپدیت سریع 2

به نظر می رسد صعود خوبی که در ماه های اخیر شکل گرفته است به انتهای خودش نزدیک می شود و از دید من در حالت محتاطانه یک موج صعودی دیگر از این الگو باقی مانده است.

تا کنون سهم از انتهای دیامتریک نزولی کننده قبلی بیش از 85 درصد رشد داشته است و بر اساس تحلیل فعلی به نظر نمی رسد مقاومت 4000 تومانی بشکند (شکست کاذب محتمل است) از این رو توصیه می کنیم کم کم سیو سود انجام دهید.

حد ضرر سهم را از 1920 تومان به 3000 تومان منتقل کنید.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

19 پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   در انتهای موج b صعودی تحلیل آخر رو انجام دادیم و گفتیم موج c در شرف وقوع هست. در روند نزولی متاسفانه سرمایه ها به راحتی نصف می شود.

   پاسخ
 1. رضا
  رضا گفته:

  سلام استاد حیدر پور با تشکر از تحلیل های عالیتون، در حال حاضر قلرست چطور میبینید؟ الان دوباره قیمتش رسیده به ۲۲۰۰ تومان به نظر شما اصلاح سهم پایان یافته ؟ در صورت پایان یافتن اصلاح ، ادامه روند قلرست چطور میبینید؟ در صورت آغاز روند صعودی اهداف قیمتی و زمانی این سهم لطفا توضیح بدید . باتشکر فراوان از زحمات ارزشمندتون استاد گرانقدر

  پاسخ
 2. محمد
  محمد گفته:

  سلام استاد حیدر پور عزیز لطفا تحلیل قلرست آپدیت گنید سرمایمون نابود شد تو این سهم مگر اینگه حضرتعالی بتونی با تحلیلت ما رو از این سردرگمی و ناامیدی نجات بدی

  پاسخ
 3. علی
  علی گفته:

  سلام استاد خواهشا تحلیل قلرست با توجه به افت قابل توجه آپدیت کنید ،ظاهرا موج x اصلاحی در حال تکمیل شدنه

  پاسخ
 4. رضا
  رضا گفته:

  این سهم با ۸۰ میلیون شناور عین پر سبک ،۴ ماه داره بالای ۳ تومن درجا میزنه و کف سهم هم ۳ تومن الان رو کف قیمتی ،فقط کافی یه تیم قدرمند بیاد این شناور محدود بگیره تو دست راحت میشه سهم تا ۱۲ الا ۱۵ تومن برد بالا ،بنیاد سهم هم عالیه ،از سال ۹۴ هم تجدید ارزیابی نداده ،به خدا بازار ما خیلی گیج همه رفتن دنبال سهم های زیان ده و بزرگ

  پاسخ
 5. بهروزرادمنش
  بهروزرادمنش گفته:

  درود استاد حیدرپور عزیز، خسته نباشید.
  استاد جسارتا نقطه انتهایی موج d از E مثلث خنثی با تناوب معکوس، در نمودار سایت رهآورد ۳۶۵ (البته تعدیل عملکردی نیست، تعدیل سود نقدی و افزایش سرمایه با احتساب آورده است) به نظر حدود 4868 ریال است، احتمال دادم شاید در کش خطا رخ داده است.
  سپاس فراوان از زحمات شما

  پاسخ
 6. علی
  علی گفته:

  سلام واقعا دست مریزاد هیچکس قلرست تحلیل نمیکرد .خدا قوت منتظر تحلیل جامع تر و شفاف تر شما از قلرست هستیم ،از نظر بنیادی سهم خیلی کوچکی با ۸۰ میلیون شناور و جدیدا هم ۴۳ میلیارد تومن سود غیر عملیاتی شناسایی کرده یعنی ۱۰۷ تومن به ازای هر سهم جدا از سود عملیاتی که میتونه ۱۲ ماهه کلا سود ۲۰۰ تومن به ازای هر سهم برسه ،سه ماهه هم هست در محدوده ۳ تومن درجا زده و از سال ۹۴ تا الان تجدید ارزیابی زمین و املاک و ارزش جایگزینی کارخانه نشده

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   خواهش می کنم ، این نمودار الگوی زیبایی داره و در بلند مدت حتما صعودی خواهد بود. انشاالله فرصت بشه تحلیل تایم پایین تر هم ارائه خواهد شد

   پاسخ
   • صدر
    صدر گفته:

    سلام استاد عریز الان قلرست دوباره داره به ناحیه ۲ هزار تومان نزدیک میشه ، لطفا تحلیل آپدیت کنید.خودم شخصا فکر میکنم این آخرین لگ اصلاحی سهم باشه و از این به بعد قلرست یک رشد عالی میکنه و تارگت های خیلی بالا هم داره نظر شما چیه؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.