موج شماری نئوویو قلرست (2)

Pen-Icon-02

نویسنده : حسین حیدرپور

Time-Icon-01

زمان مطالعه : 5 دقیقه

Calendar-Icon-01

تاریخ : 4 اردیبهشت 1402

Pic-23Dec2023-02

آخرین موج شماری نئوویو قلرست را حدود 10 ماه پیش و در حوالی انتهای موج D ارائه کردیم. پس از آن موج E به صورت نزولی تشکیل شد (اعداد تحلیل فعلی با قبلی به دلیل افزایش سرمایه متفاوت است).

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی به ” تحلیل نئوویو قلرست (1) ” مراجعه فرمایید.

در تحلیل کنونی دو سناریو را به صورت هم زمان ارائه کرده و نکاتی را پیرامون تفکیک موج شماری قلرست برای دو سناریو در نظر می‌گیریم.

در ابتدا به تحلیل نئوویو این سهم که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو قلرست (2)

موج شماری نئوویو قلرست (2) توسط حسین حیدرپور

سناریوی اولی که به آن می‌پردازیم الگوی مثلث خنثی است که در انتهای موج E خاتمه یافته و پس از آن حرکت پساالگویی شروع شده است. خاتمه کارکشن چند ساله قلرست در قالب این مثلث را بیش از یک سال قبل پیشبینی کرده بودیم و همان طور که ملاحظه می‌کنید حرکت صعودی خوبی پس از موج E شکل گرفته است که تاکنون باعث افزایش 135 درصدی قیمت شده است.

سناریوی مذکور سناریوی اصلی ماست اما دو ایراد فنی بسیار کوچک در تحلیل فوق نهفته است که قابل اقماض است اما اگر نخواهیم هیچ اقماضی کنیم باید سناریوی دومی را در نظر بگیریم که با توجه به شرایط بازار شاید کمی بدبینانه باشد.

طبق موج شماری نئوویو قلرست که در بالا می‌بینید ، سناریوی دوم تشکیل یک دیامتریک توسعه یافته است که در این صورت به نظر می‌رسد موج F به انتهای خود بسیار نزدیک شده است و لذا پس از آن موج G به صورت نزولی/رنج تشکیل خواهد شد و انتظار داریم حداقل 1/5 ماه و حداکثر 6 ماه طول بکشد.

نکته‌ای که می‌توانم به صورت کلی در مورد تفکیک دو سناریوی فوق بگویم اینکه اگر در طول صعود فعلی اصلاح قیمتی بیش از 15 درصد داشته باشیم احتمال شروع موج G بسیار بالا خواهد رفت و از طرفی اگر قبل از چنین اصلاحی از ناحیه 1000 تومان رد شدیم ، احتمال وجود دیامتریک به شدت کاهش پیدا می‌کند و در این صورت موج صعودی کنونی عملا پسالگویی مثلث مذکور خواهد بود و تا تمام نشود اصلاح سنگینِ قیمتی و زمانی نخواهیم داشت.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق موج شماری نئوویو قلرست برای این موج صعودی فعلی اهداف زیر را می‌‍توانیم محاسبه کنیم :

1- ناحیه 940 تومان

2- ناحیه 1300 تومان

3- ناحیه 1570-1560 تومان

4- ناحیه 2470-2330 تومان

5- ناحیه 2840 تومان

حد ضرر تحلیل فعلی 515 تومان است و لذا کاملا مشخص است ورود به این سهم فعلا مجاز نیست و این تحلیل مختص افرادی است که این سهم را در قیمت‌های بسیار پایین‌تر (در انتهای موج E) خریداری کرده‌اند و به دنبال نقاط خروج و یا مدیریت سهم برای نگهداری هستند.