تحلیل نئوویو غسالم (1) در نئوویو سنتر

برای تحلیل نئوویو غسالم از دو تایم فریم ماهانه و هفتگی استفاده کرده ایم. برای تحلیل ماهانه به موج شماری این سهم از اواخر سال 96 تا کنون پرداخته ایم.

در ابتدا توجه کنیم تمام دیتای غسالم از ابتدا تا کنون مورد بررسی قرار گرفته است و هم اکنون می دانیم این سهم در گذشته رفتار کاملا غیر ایده آلی داشته به صورتی که در بسیاری از نقاط نمودار هیچ الگوی الیوتی درست و حسابی تشکیل نداده است از این رو تحلیل بلند مدتی برای این سهم تقریبا غیر ممکن است و از طرفی این موضوع تا حدی تحلیل جاری را با چالش مواجه می کند.

اگر بپذیریم کف سال 97 نقطه ی مناسبی برای موج شماری است ، سالمین دارای روندی صعودی و پر قدرت است که با تحلیل قسمت های مختلف آن مشاهده می کنید ، تمامی فازها به لحاظ نئوویو کارکشن استاندارد و یا غیر استاندارد هستند.

طبق تحلیل نئوویو غسالم در تایم فریم ماهانه به نظر می رسد این حرکت پتاسیل تشکیل یک الگوی دیامتریک را داراست که هم اکنون در موج نزولی F از این الگو قرار داریم.

به آنالیز نئوویو غسالم که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو غسالم-1 - ماهانه

تحلیل نئوویو غسالم در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

بر اساس آنالیز نئوویو غسالم به وضوح مشخص است که الگو به لحاظ زمانی باید گسترش بیشتری پیداکند و فرم زیگزاگی شکل موج F تا کنون نتوانسته قیمت و زمان مناسبی که درخور موج F باشد صرف کند.

اگر همین فرمت زیگزاگی را در تایم فریم هفتگی مورد بررسی قرار دهیم به نتایج جالبی می رسیم.

ابتدا به موج شماری نئوویو غسالم که در کش دیتای هفتگی انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو غسالم-1-هفتگی

تحلیل نئوویو غسالم در نئوویو سنتر – کش دیتای هفتگی

در این تحلیل سه فاز کارکشن پشت سر هم وجود دارد و به نظر می رسد در فاز سوم یک دیامتریک در حال تشکیل است. این دیامتریک به لحاظ ساختاری-قیمتی-زمانی در هفته ی بعد تکمیل می شود و بهترین ناحیه خرید در محدوده ی 1000-900 تومان ارزیابی می شود.

الگوی احتمالی به عنوان پیش بینی الگوی مثلث همگرای تناوب معکوس یا مثلث خنثی است که با پایان این دیامتریک کوچک وارد موج d به صورت صعودی خواهیم شد. در پیش بینی های اولیه این موج می تواند سودی بین 30 تا 60 درصد به ما برساند که ریسک به ریوارد 1 به 3 تا به 1 به 6 را می تواند به همراه داشته باشد.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

این تحلیل چون تکمیل نیست دارای ریسک متوسط به لحاظ الگویی است اما با توجه به فرم الگوی دیامتریک در کش دیتای هفتگی ریسک به ریوارد بسیار مناسبی برای این تحلیل وجود دارد.

در صورت بازگشت قیمت و با مشاهده کندل بازگشتی در ناحیه 1000-900 تومان می توانید وارد این معامله شوید.

حد ضرر این الگو 5 درصد پایین تر از کندل بازگشتی در هفته بعد می باشد و به صورت حدودی استاپ استاتیکی این الگو در محدوده ی 900 تومان قرار دارد.

هفته ی بعد در آپدیت سریع واکنش بازار به ناحیه مزبور مورد بررسی بیشتر قرار می گیرد.

نویسنده : حسین حیدرپور
تاریخ تحلیل : 2 مرداد 1399

پادکست این تحلیل را گوش کنید

آپدیت سریع

 • 28 مرداد 99

  غسالم پس از پایان دیامتریک کوچک در تایم فریم هفتگی و پر کردن ظرف زمان مناسب نوسان صعودی که در قالب فاز چهارم کارکشن تحلیل کرده بودیم را انجام داد اما این نوسان صرفا 22 درصد بود که کمتر از حد انتظار بود.

  در تایم هفتگی پیش بینی اولیه تشکیل الگوی مثلث بود اما این موج D کوتاه پیش بینی را به سمت تشکیل یک دیامتریک سوق می دهد.

  طبق آپدیت چدید هم اکنون در موج E از یک دیامتریک هستیم و انتظار داریم موج F به صورت صعودی و موج پایانی G به صورت نزولی تشکیل شود.

  بنابراین استاپ بسیار اندک سناریوی مثلث فعال شده و هم اکنون تا پایان الگو توصیه ای به خرید نداریم. پس از پایان دیامتریک هفتگی و احتمالا زیگزاگ ماهانه رشد اصلی سهم شروع خواهد شد. 

  مهم ترین حمایت های پیش رو برای انتهای این کارکشن عبارتند از :

  1- ناحیه 800 تومان

  2- ناحیه 670 تومان

  3- ناحیه 550 تومان

  با توجه به این که در تحلیل تایم ماهانه به پایان زیگزاگ نزدیک می شویم و ظرف زمانی استاندارد آن تا پایان مرداد ماه پر می شود ، انتظار داریم در شهریور ماه با پایان الگوی هفتگی نیز وارد فاز صعودی شویم. مجددا با پایان الگو روی حمایت اول یا دوم می توانید با ریسک کم این سهم را خریداری کنید (رسیدن به حمایت سوم در کل دور از انتظار است).

  با پایان زیگزاگ ماهانه این تحلیل به صورت کلی به روز خواهد شد.

 • 10 شهریور 99

  طبق تحلیل نئوویو غسالم که در آپدیت سریع قبلی به آن اشاره شد پس از واکنش قیمت به سطح حمایتی دوم به نظر می رسد این سهم در قالب موج F صعودی می تواند به صورت نرمال حداقل تا سطح 800-900 تومان  رشد کند.

  پس از این صعود موج G نزولی تشکیل خواهد شد.

 • 22 مهر 99

  برای غسالم می توان از عبارت ” مادر همه کارکشن ها ” استفاده کرد و بی راه نیست اگر بگوییم بی صاحب ترین شرکت بورسی است ، که نسبت به سقف خود 75 درصد اصلاح کرد!

  با توجه به جو بازار اصلاح محدوده ی 40 درصدی نرمال سهم ها که قابل پیش بینی بود به اصلاح 50-60 درصدی مبدل شد اما این سهم حتی به این مقدار نیز اکتفا نکرد!

  ابتدا به تحلیل نئوویو غسالم که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

  تحلیل نئوویو غسالم 1 - آپدیت سریع 3

  تحلیل نئوویو غسالم 1 – آپدیت سریع 3

  بد نیست اگر به کارکشن های صعود کننده این سهم نگاهی بیاندازیم!

  در موج B مثلث ایرگولار تشکیل شد که خود نشان دهنده قدرت روند نزولی به طور نسبی بود.

  در موج D که انتظار داشتیم حداقل 20-30 درصد سود آوری نسبی داشته باشد ، الگوی فلت ایرگولار با انتهای ناقص تشکیل شد که دیگر فاتحه سهم خوانده شد!

  اما از همه جالب تر آپدیت سریع قبلی بود که انتظار داشتیم پس از نزول سنگین و تشکیل الگوی دیامتریک وارد موج F بزرگ شویم! اما صعودی که رخ داد (کش دیتای قرمر رنگ) صرفا یک ایکس موج کوچک بود و الگوی موج E می خواست یک دیامتریک دوبل شود!

  و داستان اینجا هم تمام نشد! موج g از دیامتریک دوم در ترکیبی مربوط به موج E آن هم بخشیزه شد و تیر خلاص را زد. حداکثر زمانی را که یک موج می تواند مصرف کند ، موج E مصرف کرد تا خود را به کمترین عدد ممکن برساند.

  واقعا تا جایی که می شد این سهم را به ذلت کامل و تمام انداختند و فکر نمی کنم پایین تر از 400 تومان جا داشت تا سقوط کند.

  برای انتهای موج F اهداف زیر را متصور هستیم :

  1- ناحیه 550 تومان

  2- ناحیه 675 تومان

  3- ناحیه 800 تومان

  ناحیه ای که به عنوان پیش فرض روی چارت رسم کردم ، ناحیه دوم است.

  این ریزش سنگین از آنجایی عجیب است که به نظر می رسد الگوی صعودی سهم در بلند مدت خاتمه پیدا نکرده است و حداقل یک موج صعودی دیگر باید رخ دهد ، بنابراین به هیچ عنوان انتظار چنین ابر اصلاحی را نداشتیم.

  توجه کنید طبق تحلیل نئوویو غسالم کارکشن این سهم هنوز هم خاتمه پیدا نکرده است هر چند به نظر می رسد کف جدیدی ثبت نشود اما هیچ چیز بعید نیست! 

برچسب ها

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

24 پاسخ
 1. رضا
  رضا گفته:

  اهداف سهم رو اگه میشه بگید و مدت زمان رسیدن بهشون . حالا اگه دقیق نشد تقریبی بگین ممنون میشم ازتون

  پاسخ
 2. عبدالرضا فرجی
  عبدالرضا فرجی گفته:

  سلام.از زحمات شما سپاسگزاریم که بدون چشمداشت مالی درشکوفایی اقتصادی کشور سهیم هستید
  سپاس از مهرتان

  پاسخ
 3. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام وقت بخیر.این درسته که میگن غسالم در بلند مدت باید گپ 16 برابری خودش رو که بعد از افزایش سرمایه ایجاد شده پر کنه و قیمت 16 برابر بشه؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   خیر درست نیست ، بحث پر شدن گپ ها مربوط به افزایش سرمایه نیست که گپ های چند هزار درصدی لزوما پر شود. در بازارهای روند دار مثل بازار کنونی ما چون یکی سری از این گپ ها پر شده اند شاید تصور شود این یک قانون است!
   بنابراین پر شدن گپ ها اولا یک قانون صد در صدی نیست و ثانیا شامل گپ های بعضا کیلومتری بورس ایران نمی شود.
   انواع گپ ها بسیار زیاد هستند و معمولا هم بسیار کوچک هستند که آنها ” اغلب” و نه همیشه پر می شوند.

   پاسخ
 4. علی
  علی گفته:

  سلام…ببخشید نظرتون درباره ی نگهداری یکساله این سهم رو میخواستم بدونم…به نظرتون به دید یکساله روند صعودی داره یا نه و به چه هدفی میتونه برسه؟بنده چندین کانال دیدم که گفتن این سهم تا ۶۰۰ تومن نزول میکنه

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   برای هر دیدگاهی چه دیدگاه بلند مدت و چه میان مدت باید حد ضرری را در نظر گرفت. در حال حاضر حد ضرر این تحلیل 850 تومان می باشد که باید بدان پایبند بود.
   فعلا چون الگو تکمیل نیست نمی توان تارگت بلند مدتی داد و هدف این تحلیل استفاده از نوسان صعودی موج D می باشد.

   پاسخ
 5. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام خسته نباشید .در تایم فریم هفتگی موج اول که یک abc در نظر گرفته شده خط 0-b تو شروع موج c مثلث شکسته شده این مشکلی نداره از نظر زمانی؟ممنون بابت راهنماییتون

  پاسخ
 6. یاسین
  یاسین گفته:

  استاد حیدر پور خیلی ممنونم از وقت و انرژی که میذارید. ممنون که بدون هیچ چشم داشتی به خیلی از ماها کمک میکنید با نظرات خوبتون. امیدوارم همیشه موفق و سربلند باشید.

  پاسخ
 7. MojtabaArabi
  MojtabaArabi گفته:

  سلام استادحیدرپور نظرتون در مورد درجا زدن ها ونزول این روزهای غسالم چی و تا کی ادامه داره؟ سپاس از راهنمایی وخدماتتون

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   مجددا در آپدیت سریع به بررسی وضعیت جاری می پردازیم. در جا زدن در محدوده ی 900-1000 می تواند به منزله کف سازی در نظر گرفته شود. البته حتما باید به حد ضرر پایبند بود چرا که همان طور که در تحلیل بدان اشاره کردم ، الگو کامل نیست و تک سناریو هم نیست.
   با این حال انتظار بازگشت تحت هر سناریویی منطقی به نظر می رسد.

   پاسخ
 8. سعید اشرفی
  سعید اشرفی گفته:

  سلام استاد عزیز خسته نباشید اگر اصلاح در محدوده 850 تمام بشه و استارت موج افزایشی زده بشه موج 5 الیوته یا موج 3
  واگر روی 850 حمایت رو از دست بده حمایت بعدی کجا میشه متشکرم از وقتی که میزارین

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   بحث حمایت اصلا مطرح نیست ، چون الگوی غسالم ناقص است ، پتانسیل دو الگوی مثلث و دیامتریک وجود دارد. اگر استاپ فعال بشه به احتمال زیاد یعنی ما موج D کوتاهی داشتیم و سپس وارد موج E خواهیم شد. در این صورت تا چند ماه برای تکمیل ساختار باید صبر کنیم. پس از این که به انتهای ساختار نزدیک شدیم مجددا به بررسی حمایت ها می پردازیم.

   پاسخ
 9. مهرداد
  مهرداد گفته:

  عرض ادب
  امروز غسالم رفت زیر ۸۵۰ و خب تکنیکالی احتمالا یک کندل شکست نزولی داریم . من این سهم رو درست یا غلط فروختم . اما در بازار بورس با توجه به شرایط وقتی قیمت به زیر حد ضرر ما میاد ایا باید منتظر تثبیت و لااقل یک پول بک به بالای سطح شکسته شده بمونیم و بعد اقدام به فروش کنیم ؟ و نکته بعدی راجب غسالم این هست که این سهم قیمت اش نصف شده ! و‌ با فرض اینکه الگو تکمیل نشده باشه وقتی به طور چند وجخی به سهم نگاه میکنیم کمی فروش و ضرر زدن به خود سخت میشه ؟ نظر شما چیست ایا همیشه باید در فروش و حد ضرر انقد سختگیرانه برخورد کرد ؟

  پاسخ
 10. مهرداد
  مهرداد گفته:

  در ادامه برای تکمیل انچه گفته شد من خودم برای غسالم تصور قیمت کمتر از ۷۵۰ تومان سخت هست و با قیمت فروش امروز که ۸۲۵ تومان بود خیلی تفاوت چندانی نداشت . در این مورد میخواستم بفرمایید چطور میتوان در چنین مواقعی عکس العمل منتسبی انجام داد ؟ آیا بهتذ نیست همیشه‌با حد ضرر خوردن‌لاقل منتظر یک‌پول بک‌به بالای حد ضرر حود باشیم و بعد با ضرر کمتری اقدام به فروش نماییم‌. چطور میتوان در این‌ موارد بهینه تر عمل کرد ؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   رعایت حد ضرر و ایجاد قواعد سختگیرانه برای یک تریدر ، حتما در بلند مدت به نفع او خواهد بود. ممکن است در تحلیلی این گونه به نظر نرسد اما اگر غسالم از همین امروز بازگردد و 1000 درصد سود دهد باز هم شما کار درستی انجام داده اید و در بلند مدت این تصمیمات درست باعث سود آوری بیشتر و ضرر کمتر خواهد شد.

   پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   غسالم که نمودار خوبی دارد دچارابر اصلاحی شده است که گویا تمامی ندارد ، غگل که اصلا نمودار درست و حسابی ندارد! اینها سهم های خطرناکی هستند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *