تحلیل نئوویو (29) GOLD

تحلیل نئوویو طلای جهانی (GOLD/USD) :

نتیجه تحلیل 27 و 28 این شد که از TP دوم عبور کردیم ولی به TP سوم نرسیدیم. با توجه به این که استاپ لاس را به 1282 دلار تریل کرده بودیم در ریزشی که امروز رخ داد در کمترین حالت یک سود 119 پیپی حاصل شد.

در تایم ویکلی صعود فعلی یک تک موج است اما در تایم دیلی یک زیگزاگ را تکمیل کرده است. در تحلیل حاضر علاوه بر تحلیل قبلی که همچنان پا برجاست به تحلیل جایگزین هم می پردازیم.

در تحلیل شماره 27 به دنبال تشکیل موج d و e از مثلث بودیم. کل این مثلث موج C از الگوی بزرگتر را رقم می زد. با فرض اتمام موج d و شروع موج e ، اگر موج e هم بین 1-3 واحد زمانی را به خود اختصاص دهد این تحلیل به لحاظ زمانی بی نقص است اما اگر موج d پایان نیافته و یا موج e زمانی بیش از حد مذکور صرف کند باید از تحلیل جایگزین زیر استفاده کرد.

توجه کنیم موج d به حداقل TP های قیمتی و زمانی رسیده است.

در تحلیل جایگزین کل حرکت را می توان به صورت دیامتریک تحلیل کرد :

 

 

طبق این تحلیل می توان همچنان حرکت صعودی در قالب موج F از دیامتریک ادامه دارد و این ریزش فعلی بعد از زیگزاگ  احتمالا یک ایکس موج خواهد بود.در این حالت قیمت نباید به زیر 1275 دلار نفوذ کند.

توجه کنید تحلیل جایگزین فقط در صورت فیلد شدن سناریوی اول ارائه شد و همچنان سناریوی اول معتبر است.

بنابراین این ریزشی که هم اکنون مشاهده می کنید طبق سناریوی اول فعلا موج e از مثلث و در قالب اتمام موج C بزرگ می باشد. پس از اتمام آن می توان یک معامله خرید خوب را طراحی کرد.

توجه کنید هر دو سناریو  به دنبال صعود چند هفته ای هستیم. در سناریوی اول حرکت صعودی آغاز نشده و پس از این ریزش شروع خواهد شد و در سناریوی دیامتریک حرکت صعودی آغاز شده و این نزول قسمتی از صعود موج F است.

برای معامله فعلا کمی باید صبر کرد تا تکلیف مشخص شود و ببنیم ریزش در قالب سناریوی اول رخ می دهد یا ادامه صعود را داریم. پیشنهاد می کنم تا باز شدن بازار نیویورک صبر پیشه کنید! و فعلا هر دو سناریو را رصد کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *