آنالیز نئوویو شرکت حفاری شمال (حفاری) :

اگر به نمودار حفاری از سال ۹۲-۹۷ نگاه کنیم در تحلیل نئوویو حفاری مثلث واگرایی بسیار پیچیده را خواهیم دید که در طول ۵ سال قیمت از محدوده ی ۳۲۰ تومان تا ۹۵ تومان طی این الگو کاهش پیدا کرده است.

توجه کنید این تحلیل درخواستی است و از آخرین سیگنال ورود به حفاری چندین ماه می گذرد. این سیگنال در ناحیه ۲۵۵-۲۸۵ قرار دارد.

در ابتدا به نمودار حفاری که کش دیتای آن در تایم ماهانه ترسیم شده است نگاه کنیم :

تحلیل نئوویو حفاری - کش دیتای ماهانه

تحلیل نئوویو حفاری – کش دیتای ماهانه

در تحلیل نئوویو حفاری از اوایل سال ۹۷ به بعد صعود شارپی را در قالب الگوی تصحیحی دوگانه (ترکیبی دوگانه)  می بینیم. این الگو موج A از یک مثلث یا دیامتریک بسیار بزرگ خواهد بود. پس از آن مثلث دیگری در قالب موج B تشکیل شده که اخرین سیگنال خرید حفاری در محدوده ی ۲۸۰ تومان را صادر کرده است.

در حال حاضر با توجه به تکمیل نبودن الگو ، سناریوی های متعددی می توان برای حفاری نوشت اما با توجه به بلند بودن موج A احتمال وقوع مثلث همگرای تناوب معکوس را زیاد می دانم.

در مقام مقایسه بین سناریوهای مثلثی و دیامتریک ، تحت سناریوی دیامتریک قیمت می تواند افزایش بسیار بیشتری نسبت به مثلث حتی تا محدوده ی ۱۰۰۰ یا بالاتر هم داشته باشد. پرداختن به وجود یا عدم وجود دیامتریک از هم اکنون بسیار زود است و صرفا این سناریو را گوشه ذهنمان نگه می داریم.

به عنوان خلاصه تحلیل نئوویوی ، اولین سناریوی مد نظر ما مثلث است و هم اکنون در موج C از آن قرار داریم. برای انتهای موج C به محدوده های مقاومتی که در انتهای تحلیل بدان ها اشاره می شود توجه فرمایید.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق تحلیل نئو ویو حفاری شمال حداقل ۳ موج دیگر از این الگو باقی مانده است بنابراین روند حفاری را در میان مدت صعودی ارزیابی می کنیم و نگهداری سهم برای افرادی که در محدوده های ذکر شده این سهم را خریداری کرده اند ، توصیه می شود.

توجه کنید حد ضرر فعلی در ۳۲۰ تومان قرار دارد.

ناحیه های مقاومتی :

مهمترین نواحی مقاومتی در روند صعودی فعلی به صورت زیر ارزیابی می شود :

۱- ناحیه ۵۶۰-۵۹۰

۲- ناحیه ۷۱۵-۷۶۰

۳-ناحیه ۸۸۰-۹۰۰

۴- ناحیه ۹۸۰-۱۱۰۰

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *