تحلیل نئوویو حفاری شمال (حفاری) در نئوویو سنتر:

در آنالیز نئوویو حفاری که اواخر مهرماه 98 انجام شد به پتانسیل تشکیل الگوی مثلث دوبل در حفاری اشاره کردیم و حد سود های میان مدتی را محاسبه کردیم.

همان طور که ملاحظه کردید به تارگت 900 تومانی رسیدیم و نسبت به سیگنالی که در محدوده ی 470 تومان داده شد تا کنون سود 90 درصدی حاصل شده است.

در صورت لزوم می توانید برای مطالعه تحلیل قبلی روی  ” تحلیل نئوویو حفاری (2) “ و همچنین ” تحلیل تکنیکال حفاری (1)”  کلیک فرمایید.

توجه کنیم به لحاظ نئوویو تارگت حداقلی و نرمال برای الگوی مثلث دوبل 1400 تومان و تارگت بلند مدتی 3400 تومان می باشد و اگر این سناریو درست باشد انتظار داریم در ماه های آینده حداقل به تارگت 1400 تومانی برسیم.

در این تحلیل می خواهم سناریویی محتاطانه رو مورد بررسی قرار دهم که می توان آن را سناریوی دوم برای این سهم خواند.

در ابتدا به آنالیز نئوویو حفاری که در کش دیتای ماهانه به روز رسانی شده است دقت فرمایید :

آنالیز نئوویو حفاری

آنالیز نئوویو حفاری – کش دیتای ماهانه

در این سناریو که الگوهای ریز موج های آن با تحلیل قبلی هیچ تفاوتی ندارد و فقط به صورتی دیگر تجمیع شده اند ، به دنبال تکمیل الگوی دیامتریک هستیم و همان طور که ملاحظه می کنید این الگو به خاتمه خود بسیار نزدیک است و راه زیادی تا پایان الگوی آن نداریم. پس از پایان این الگو انتظار داریم این سهم به صورت استاندارد وارد حرکتی نزولی/رنج شود.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

سوال این است که با دو سناریو چه کنیم؟! جواب این سوال از دید من که فردی محتاط هستم بسیار آسان است ، همواره بهتر است سناریوی بدبینانه را در نظر بگیریم و سودمان را سیو کنیم. این کار اگر به صورت علمی انجام شود بسیار بهتر از خوش بینی ها افراطی است.

با در نظر گرفتن سناریوی مثلث دوبل حداقل حفاری باید 40-50 درصد دیگر رشد کند و از سیگنال قبلی ما حداقل سودی 150 درصد را به ما برساند اما سناریوی دوم عملا سودی 90-100 درصد را برای ما بهینه می داند. بهتر است در این مورد پوزیشن خود را مدیریت کنیم و می توانیم هم مقداری (و نه کاملا) سیو سود داشته باشیم و همچنین حد ضرر تحلیل خودمان را از 410 تومان به 760-770 تومان منتقل کنیم و در صورت افزایش قیمت سهم در قالب سناریوی اول تریلینگ استاپ را ادامه دهیم.

پس اهداف 1100 و 1400 تومانی نیز می تواند در دسترس باشد اما با رعایت احتیاط کامل!

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *