موج شماری نئوویو حکشتی (4)

آخرین موج شماری نئوویو حکشتی را در بهمن سال گذشته انجام دادیم. در آن تحلیل به دنبال الگوی دوگانه شروع شده با الگوی زیگزاگ بودیم. در آن زمان قیمت در حال ساختن کارکشن دوم بود.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی می توانید به ” تحلیل نئوویو حکشتی (3) ” رجوع فرمایید.

در روند نزولی سنگینی که حکشتی در آن قرار دارد هم اکنون پتانسیل تشکیل الگوی مثلث/دیامتریک برای فاز دوم از دوگانه وجود دارد.

به بروزرسانی تحلیل نئوویو حکشتی که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو حکشتی (4)

موج شماری نئوویو حکشتی (4) توسط حسین حیدرپور

در تحلیل فوق صرفا کارکشن آخر که در یک سال و اندی پیش تشکیل شده است مورد بررسی قرار گرفته و امواج قبلی فعلا کارآمد نیستند.

در موج شماری حکشتی که در بالا مشاهده می‌کنید پتانسیل الگوی مثلث همگرای تناوب معکوس مورد بررسی قرار گرفته است. موج e فعلا به صورت تک موج است و می‌دانیم در شرایط چارت بالا این موج نمی‌تواند به صورت تک موج ظاهر شود و لذا موج e باید زمان بیشتری صرف کند.

در ضمن این که موج e در حال صرف زمان است ، اگر کف جدیدی ثبت کند احتمالات قویا به سمت تشکیل الگوی دیامتریک می‌رود و لذا این اصلاح بسیار زمان بیشتری صرف خواهد کرد و انتهای آن به زمستان 1400 و حتی سال 1401 خواهد رسید.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

برای ورود به این سهم عجله نکنید! طبق موج شماری نئوویو حکشتی موج e هنوز خاتمه پیدا نکرده است و اگر در حین تکمیل ظرف زمانی ریزش شارپی نداشته باشد طبق سناریوی مثلث خرید در محدوده 1300 با حد ضرر 1180 تومان منطقی به نظر می‌رسد.

اگر در حین تشکیل موج e کف جدیدی ثبت شود (شکست 1300 تومان به سمت پایین) فعلا تا چند ماه آینده ورود به این سهم توصیه نمی‌شود.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 28 مهر 1400

آپدیت‌های سریع موج شماری نئوویو حکشتی (4)

آپدیت اول : 11 تیر 1401

در موج شماری نئوویو حکشتی تاکید کردیم که اگر در حین تشکیل موج e از تحلیل فوق کف 1300 تومان (با قیمت‌های قبل از تعدیل) بشکند ، کارکشن این سهم توسعه بسیار بیشتری پیدا می‌کند و نباید برای ورود به این سهم عجله کرد.

به شکست کف مذکور در موج شماری حکشتی تغییراتی ایجاد شده است و هدف از این تحلیل بررسی فاز بعد از x موج در تحلیل قبلی است.

در ابتدا به موج شماری حکشتی که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو حکشتی 4 - آپدیت سریع 1

موج شماری نئوویو حکشتی 4 – آپدیت سریع 1

بعد از گذشت 10 ماه از تحلیل قبلی و افزایش موج‌های بیشتر ، می‌توان نگاه دقیق‌تری به این کارکشن داشت. دو سناریو برای این فاز مطرح است ، اولین الگو یک مثلث همگرای تناوب معکوس و دیگری تشکیل الگوی دیامتریک است.

فعلا سناریوی جاری ما تکمیل الگوی مثلث است و لذا در انتهای موج E ورود به این سهم توصیه می‌شود.

موج D از دید من رو به اتمام است و پس از آن یک ریزش خواهیم داشت که با توجه به نوع الگو عمق زیادی نخواهد داشت.

افرادی که با موج D معامله کردند هم اکنون استاپ لاس در محدوده 1800 تومان قرار دارد.

خلاصه و نتیجۀ تحلیل :

طبق موج شماری نئوویو حکشتی که ارائه شد کارکشن این سهم با فرض تشکیل الگوی مثلث همگرای تناوب معکوس رو به پایان است و لذا انتظار داریم اواخر تابستان و اوایل پاییز 1401 موج E نیز به پایان برسد و پس از آن حرکت شارپ خوبی داشته باشیم.

محدوده قیمتی 1600-1450 تومان برای پایان موج E اهمیت بسیاری دارد و برای ورود می‌تواند مد نظر باشد.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

4 پاسخ
 1. وحید حیدری
  وحید حیدری گفته:

  سلام به جناب حیدرپور
  در حکشتی به نظر می آید که موج D در حال گسترش است. آیا می توان گفت که این موج چون به اندازه نصف زمان دو موج قبلی زمان صرف نکرده بود، اکنون به صورت یک کارکشن ترکیبی در حال شکل گیری است.
  یا اینکه کلا امواج A و B و C را با W و X و Y جایگزین نماییم و موج D را شروع حرکت صعودی بدانیم

  پاسخ
 2. وحید
  وحید گفته:

  سلام بر استاد محترم
  اگر لیبل d را به صعود قبلی منتقل کنیم، این موج زیگزاک خواهد بود که تایید پسا الگویی (قویا تیپ ۲) را دارد و کانال مثلث، موازی می شود.

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   اگر موج d زیگزاگ باشد ، مثلثی در کار نخواهد بود و این الگو قطعا دیامتریک یا سیمتریکال خواهد شد که در تحلیل به عنوان سناروی دوم اشاره شد.
   کانال فعلی مثلث مشکلی ندارد.

  • وحید
   وحید گفته:

   سلام
   با توجه به روند قیمت، به نظر میرسد انتخاب لیبل d در جایی که شما منظور فرموده بودید بهتر است. سوال دیگرم از شما این است که با توجه به اتمام مهرماه دو کش دیتای دیگر به دست می آید که تعداد کش دیتاهای موج e را به سه عدد می رساند و احتمال می رود این موج یک زیگزاک باشد و شاید این موج پایان یافته است

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *