آنالیز نئوویو کاما (3)

در آنالیز نئوویو کاما که آبان ماه سال قبل ارائه شد به دنبال روند صعودی قدرتمندی که پس از الگوی ترکیبی دوگانه جاری رخ می دهد بودیم.

شاید آن زمان چنین مومنتومی وجود نداشت اما به راحتی از روی الگو توانستیم تخمین قدرت روند آتی را به درستی انجام دهیم و هم اکنون که امواج بیشتری تشکیل شده است می بینیم که این الگوی قدرتمند توانسته سودی بیش از 300 درصد را نصیب سهامداران کند.

روند آنچنان قوی است که علاوه بر رسیدن به هدف حداقلی 100 درصدی در محدوده ی قیمت 3000 تومان هم اکنون در حال رسیدن به اهداف بالاتر است.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی می توانید به ” الگوی ترکیبی دوگانه کاما (2) ” رجوع فرمایید. 

به بروزرسانی موج شماری نیوویو کاما که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

آنالیز نئوویو کاما

آنالیز نئوویو کاما در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

روندی که پس از الگوی ترکیبی دوگانه شکل گرفته است ، روندی زمان بر است و به نظر می رسد یک روند بلند مدت صعودی آغاز شده است که در کوتاه مدت یا میان مدت می تواند شامل نوسانات نزولی باشد.

هم اکنون هیچ الگوی الیوتی در این روند صعودی تکمیل نیست که می توان نشان دهنده ادامه روند صعودی/رنج باشد.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

در ابتدا توجه کنیم که باید معامله گران بلند مدتی حد ضرر خود را به قیمت 2500 تومان و معامله گران میان مدتی حد ضرر خود را به قیمت 4000 تومان منتقل کنند.

حد سودهای بلند مدتی در این سهم را می توان به صورت زیر محاسبه کرد :

1- ناحیه 6690-6260 تومان

2- ناحیه 10000-9700  تومان

3- ناحیه 18100-17000 تومان

توجه کنید هدف 18000 تومانی ، هدف حداقلی در الگوی درجه بالاتر است که در بلند مدت به آن می رسیم و در تحلیل های بعدی آن بروز خواهیم کرد.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 15 اردیبهشت 99

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 23 مهر 99

در آنالیز نئوویو کاما که چند ماه پیش ارائه شد پس از الگوی دو گانه ی جاری به دنبال حرکت صعودی شارپی بودیم که حداقل هدف آن 18000 تومان اعلام شد و در کانال تلگرام نیز پس از رسیدن به این هدف ، تارگت بعدی را 30000 تومان اعلام کردیم.

با توجه به مومنتوم زیاد بازار در ماه های اخیر ، این تارگت های میان مدتی و بلند مدتی در زمان اندکی میسر شد و کاما توانست در قالب الگوی زیگزاگ طویل تا 34000 تومان رشد کند.

به تحلیل نئوویو کاما که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

آنالیز نئوویو کاما 3 - آپدیت سریع 1

آنالیز نئوویو کاما 3 – آپدیت سریع 1

بر اساس موج شماری نئوویو کاما حرکت صعودی این سهم فعلا تا مدتی تمام شده است و انتظار حرکت شارپی از این سهم نداریم. در ریزش اخیر کاما دچار کاهش قیمت 62 درصدی نسبت به سقف خود شده است که اصلاح بسیار مناسبی است و به نظر نمی رسد که 12800 تومان بشکند از این رو اصلاح قیمتی سهم تمام شده به نظر می رسد (مگر اینکه ریزش افراطی باشد) اما اصلاح زمانی آن به وضوح باقی مانده است.

حداقل اصلاح زمانی این سهم به محدوده ی اواسط زمستان 99 و نرمال آن به اواخر بهار 1400 خواهد رسید. 

با توجه به تحلیل بالا نزول اخیر که در قالب زیگزاگ طویل (abc) تحلیل شده است فقط موج A از این اصلاح است و انتظار داریم این سهم در طول ماه های آینده رفتار نوسانی را از خود نشان دهد.

این سهم از سیگنال های اولیه بیش از 3000 درصد سود آوری داشته است و برای ورود مجدد باید صبر کرد.

آپدیت دوم : 26 تیر 1400

در آنالیز نئوویو کاما که سال پیش ارائه کردیم به دنبال کارکشنی مثلثی بودیم که زمان نرمال اصلاح آن را اواخر بهار 1400 پیش بینی کرده بودیم.

در ابتدا به موج شماری نئوویو کاما که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

آنالیز نئوویو کاما (3) - آپدیت سریع 2

آنالیز نئوویو کاما (3) – آپدیت سریع 2

با توجه به امواجی که فعلا تشکیل شده است در مجموع 3 موج اصلی از نوع کارکشن تشکیل شده است که سه قسمت اول از یک الگوی مثلث/دیامتریک خواهد شد. فعلا همان سناریوی مثلث را دنبال می‌کنیم.

بر اساس موج شماری کاما انواع الگوهای مثلثس می‌تواند تشکیل شود اما با توجه به اصلاح مناسب قیمتی که این سهم انجام داده است محتمل است باقیمانده اصلاح در قالب امواج صعودی D و نزولی E بیشتر زمان مصرف کند و کف جدیدی توسط موج E (که در ماه های آتی تشکیل خواهد شد) ثبت نشود.

دو سناریوی مناسب تشکیل الگوی مثلث خنثی تناوب معکوس و تناوب استاندارد است که از این دو سناریو  الگوی مثلث خنثی تناوب استاندارد به مراتب سود آوری بهتری در قالب موج صعودی فعلی خواهد داشت.

طبق آنالیز نئوویو کاما اهداف موج صعودی فعلی به صورت زیر محاسبه شده اند :

1- ناحیه 1350 تومان

2- ناحیه 1900 تومان

3- ناحیه 2450 تومان

اگر نیازی به اهداف افراطی باشد بعدا محاسبه خواهد شد. حد ضرر موج D در حال حاضر 875 تومان است.

همچنین توجه داشته باشید دو تارگت زمانی اول برای انتهای موج D مرداد و مهر 1400 می‌باشند.

آپدیت سوم : 18 دی 1400

در آنالیز نئوویو کاما که در انتهای موج C ارائه شد این سهم دقیقا طبق تحلیل موج صعودی مذکور را به وجود آورد. این موج مجموعا 87 درصد افزایش قیمت را به ارمغان آورد که به راحتی می توانستیم سود 50-60 درصدی را سیو کنیم.

پس از خاتمه موج D و رسیدن به تارگت اول این سهم وارد موج E شده است.

به موج شماری کامل که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

آنالیز نئوویو کاما (3) - آپدیت سریع 3

آنالیز نئوویو کاما (3) – آپدیت سریع 3

سناریوی اول مورد نظر ما برای تجمیع بزرگتر الگوی مثلث تناوب معکوس است که فعلا با آن کاری نداریم. پس از موج E قطعا روند صعودی شکل خواهد گرفت که می تواند مشابه با موج D کوتاه و یا بسیار بلند باشد. در نهایت سود آوری مناسبی و حداقلی می تواند داشه باشد.

موج E اگر به صورت یک زیگزاگ ساده تشکیل شود انتظار داریم در محدوده ی 580-600 تومان خاتمه یابد که در این صورت انتظار داریم تا انتهای دی ماه تمام شود. سناریو دوم برای موج E که احتمال بیشتری نسبت به اولی دارد ، گسترش موج E در قالب الگوی دوگانه یا دیامتریک است که در این صورت تارگت زمانی آن 2-3 ماه به تعویق می افتد و حدودا اواخر سال 1400 و اوایل سال 1401 این موج خاتمه پیدا کرده و وارد روند صعودی بعدی می شود. مهمترین تارگت قیمتی برای سناریوی دوم در محدودۀ 400-350 تومان قرار گرفته است.

اگر قیمت این سهم به تارگت محدوده دوم برسد کاما تقریبا افت قیمت 90 درصدی نسبت به سقف خودش را تجربه خواهد کرد که بسیار افت سنگینی است.

با توجه به پتانسیل ریزش برای این سهم برای ورود روی تارگت زمانی-قیمتی اول صبور باشید.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

10 پاسخ
 1. علیرضا
  علیرضا گفته:

  سلام، ببخشید این الگوی دیامتریک چرا اینجوری هست؟ الان پاپیونی هست یا دیاموند؟

  پاسخ
   • علیرضا
    علیرضا گفته:

    بنده با دیامتریک توسعه یافته آشنایی ندارم، یعنی اینکه مهم صرفا هفت موج مشابه از لحاظ زمانی هست و تایید پساالگویی بعدش؟ و یه قالب جدا از دو دیامتریک کلاسیک هست؟

    پاسخ
    • حسین حیدرپور
     حسین حیدرپور گفته:

     تمامی شرایط دیامتریک جز فرم کانال را داراست ، برای یادگیری این مورد می توانید به سایت نیلی و یا کارگاه های سال 2020 ایشان رجوع فرمایید.

     پاسخ
     • علیرضا
      علیرضا گفته:

      ببخشید من بازم مزاحم شدم، در مورد حرف شما که به صورت عملی فکر کردم، به این نتیجه رسیدم که ساختار دیامتریک جدید آقای نیلی، ما دیگه ساختار پاپیونی و الماسی نداریم و عملا هر هفت موجی که از لحاظ زمان دارای تناسب هستند، می توان دیامتریک نامید، الان درست متوجه شدم؟

    • عبدی
     عبدی گفته:

     سلام آقای حیدرپور. در موج d باتوجه به اینکه ریز موج سوم زمان کمتری رو صرف کرده، بنظرتون مشکلی پیش نمیاد و از طرفی a هم بیشترین زمان رو صرف کرده؟ یا اینکه استثنا درنظرگرفتید؟

     پاسخ
 2. محمد
  محمد گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  آقای مهندس ما در نیوویو الگوی ایزومتریک داریم؟ چون بنده ندیدم آقای نیلی به آن اشاره ای بکنند فکر کنم بعضیها همان ترکیبی دوگانه را ایزومتریک نامیدند

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *