آنالیز نئوویو خگستر (4)

اولین تحلیل مهر ماه 99 را با آنالیز نئوویو خگستر شروع می کنیم. شرکت سرمایه گذاری ایران خودرو پس از صعود شارپی که به همراه گروه خودرو داشت هم اکنون در اصلاح قیمتی و بهتر است بگوییم سقوط آزادی به سر می برد که روند نزولی کوتاه مدت و حتی میان مدتی را برای این سهم رقم زده است.

برای تحلیل این سهم از کش دیتای 6 ماهه استفاده کردیم تا دقیقا بدانیم در کجای نقشه راه قرار داریم و چه پتانسیل هایی در این نمودار نهفته است.

دو سناریو مختلف را برای این سهم مورد بررسی قرار می دهیم که نقطه ی شروع شمارش آنها با هم کمی متفاوت است :

سناریوی اول :

در ابتدا به آنالیز نئوویو خگستر که در کش دیتای 6 ماهه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو خگستر (4)

آنالیز نئوویو خگستر در نئوویوسنتر – کش دیتای 6 ماهه

در این سناریو الگوی زیگزاگ طویل به پایان رسیده است و ریزش اخیر حرکت پساالگویی این زیگزاگ می باشد. طبق این سناریو انتظار داریم خگستر اصلاح قیمتی و زمانی خوبی انجام دهد. بر این اساس ریزش اخیر به احتمال زیاد موج a از این اصلاح خواهد بود و موج b به صورت صعودی تشکیل خواهد شد. طبق موج شماری نئوویو خگستر برای انتهای موج a در این سناریو دو محدوده ی حمایتی را محاسبه کردیم که در نمودار ملاحظه می فرمایید.

سناریوی دوم :

در ابتدا به موج شماری نئوویو خگستر که در کش دیتای شش ماهه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو خگستر (4)

آنالیز نئوویو خگستر در نئوویو سنتر – کش دیتای 6 ماهه

بر اساس تحلیل فوق ریزش اخیر موج F از دیامتریکی بزرگ است و انتظار ریزش بیش از حدی بیشتر از حمایت مذکور نداریم و همین مقدار اصلاح قیمتی هم برای موج F بسیار زیاد است. طبق تحلیل نئوویو خگستر در سناریوی دوم حداقل یک موج صعودی خوب دیگر برای این سهم باقی مانده است.

بررسی مومنتوم :

اصلاح اخیر تاکنون نسبت به سقف خودش نزدیک به 60 درصد ریزش داشته است که اصلاح بسیار خوبی است. از طرفی این سهم صعود بسیار شارپی قبل از این اصلاح داشته است و نسبت به آخرین موج صعودی خود بیش از 23.6 درصد اصلاح کرده است اما اگر سه موج آخر را مد نظر قرار دهیم با رسیدن به اولین ناحیه حمایتی محاسبه شده در نمودارهای فوق 23.6 درصد اصلاح انجام خواهد شد که در این صورت ابر اصلاح 70 درصدی نسبت به سقف رخ خواهد داد!

اما به گذشته این نمودار رجوع کنیم و تا با ذکر 3 مثال مومنتوم بسیار سنگین در سقوط اخیر را بهتر متوجه شویم (درصد ها میزان اصلاح نسبت به سقف است) :

1- این سهم از شهریور 1390 تا شهریور 1391 ریزش سنگین 63 درصدی را تجربه کرده است.

2- این سهم از دی 1392 تا دی 1394 ریزش سنگین 77 درصد را ثبت کرده است.

3- این سهم از فروردین 1395 تا  مرداد 1397 نیز اصلاح سنگین 66 درصدی را تجربه کرده است.

وقتی می گوییم بازار را دستکاری کرده اند نه این که از غیب اطلاعاتی داشته باشیم! بلکه با توجه به نمودار در طول کمتر از دو ماه سقوط سنگینی را شاهد هستیم که طبق گذشته نمودار این اصلاحیست که باید بین 1 تا 2 سال طول بکشد!

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق آنالیز نئوویو خگستر برای خرید این سهم به دو حمایت گفته شده توجه فرمایید و با نگاه بدبینانه حرکت صعودی بعدی را موج b در نظر بگیرید. با مشاهده علائم بازگشتی در محدوده های محاسبه شده حد ضرر خود را 5 درصد زیر کندل بازگشتی قرار دهید هر چند عدم شناوری لازم اغلب نمی گذارد به استاپ دقیق پایبند باشیم!

نکته آخر در مورد حمایت های این سهم ، ناحیه 500 تومان است که حمایت روانی مهمی است که بدان نیز باید توجه داشت.

در مهر ماه انتظار بازگشت قیمت را پس از سقوط بی سابقه انتظار دارم.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 1 مهر 99

پادکست این تحلیل را گوش کنید

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 10 اسفند 99

طبق موج شماری نئوویو خگستر که در کش دیتای 6 ماهه ارائه کردیم ، ریزش چند ماه اخیر در حال رسیدن به ناحیه دوم در محدوده‌ی قیمتی 250-190 تومان است.

هم اکنون می‌خواهیم به بررسی شاخه آخر نزولی در 6 ماه گذشته بپردازیم تا بهتر بتوانیم در مورد الگوی آن صحبت کنیم.

همچنان هر دو سناریوی مربوط به تایم فریم 6 ماهه امکان‌پذیر است که در حال حاضر هیچ تفاوتی برای ما ندارد و لذا من ادامه سناریوی دوم را در تایم فریم ماهانه مورد بررسی قرار می‌دهم.

به بروزسانی تحلیل نئوویو خگستر که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

آنالیز نئوویو خگستر 4 - آپدیت سریع 1

آنالیز نئوویو خگستر (4) در نئوویو سنتر- آپدیت سریع (1) توسط حسین حیدرپور

طبق موج شماری خگستر که مشاهده می‌فرمایید یکی از سناریوهای خوب برای این ریزش الگوی ترکیبی دوگانه شروع شده با الگوی زیگزاگ و خاتمه با فرآیند رنج مثلثی است. در حال حاضر از کارکشن استاندارد دوم فقط دو موج تکمیل شده است و لذا نمی‌توان در مورد الگویی که در قسمت دوم کارکشن کامپلکس در حال تشکیل است اظهار نظر قطعی کرد و فقط باید صبر کرد تا امواج بیشتری تشکیل شود.

در آنالیز زمانی که در تحلیل قبلی انجام دادیم محدوده‌ی مهر ماه را برای پایان اصلاح محاسبه کردیم که انتهای الگوی زیگزاگ در آنجا واقع شد و هم اکنون با توجه به دوگانه شدن این اصلاح ، دو تارگت زمانی مهم ، یکی در تیر ماه 1400 و دیگری در دی ماه 1400 محاسبه شده است.

قبل از رسیدن به تارگت‌های زمانی مذکور باید ساختار مورد بررسی قرار گیرد و اگر الگویی در آن زمان تکمیل شده باشد می‌توان در انتهای آن با سیگنال مناسب به خرید این سهم پرداخت.

در مورد تارگت‌های صعودی فعلا نمی‌توان صحبت کرد چون انتهای کارکشن فعلا مشخص نشده است.

آپدیت دوم : 24 شهریور 1400

در آخرین آپدیت آنالیز نئوویو خگستر تارگت قیمتی محدوده 190 تومان و تارگت زمانی تیر ماه 1400 را بیان کردیم.

کمی قبل از تیر ماه 1400 ساختار ریزشی خگستر در قالب الگوی دوگانه خاتمه با مثلث پایان یافت.

به موج شماری نئوویو خگستر که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

آنالیز نئوویو خگستر 4 آپدیت سریع 2

آنالیز نئوویو خگستر 4 آپدیت سریع 2

پس از این الگو انتظار داریم رالی خوبی شکل بگیرد که بر اساس درجه بزرگتر می‌تواند این صعود مومنتوم زیادی داشته باشد و همچنین می‌تواند مومنتوم کم باشد. تشخیص نوع مومنتوم در حال حاضر امکان پذیر نیست و اهمیتی هم ندارد. این صعود در بدترین حالت می‌تواند صعودی زمان‌گیر باشد و ما فعلا روی همین سناریو تاکید داریم.

تارگت‌های اولیه این صعود به صورت زیر محاسبه می‌شوند :

1- ناحیه 460 تومان

2- ناحیه 700 تومان

3- ناحیه 1000 تومان

بر اساس موج شماری نئوویو خگستر حد ضرر این سهم در حال حاضر در محدوده 200 تومان قرار دارد.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

6 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *