آنالیز نئوویو خگستر (4) در نئوویو سنتر

اولین تحلیل مهر ماه 99 را با آنالیز نئوویو خگستر شروع می کنیم. شرکت سرمایه گذاری ایران خودرو پس از صعود شارپی که به همراه گروه خودرو داشت هم اکنون در اصلاح قیمتی و بهتر است بگوییم سقوط آزادی به سر می برد که روند نزولی کوتاه مدت و حتی میان مدتی را برای این سهم رقم زده است.

برای تحلیل این سهم از کش دیتای 6 ماهه استفاده کردیم تا دقیقا بدانیم در کجای نقشه راه قرار داریم و چه پتانسیل هایی در این نمودار نهفته است.

دو سناریو مختلف را برای این سهم مورد بررسی قرار می دهیم که نقطه ی شروع شمارش آنها با هم کمی متفاوت است :

سناریوی اول :

در ابتدا به آنالیز نئوویو خگستر که در کش دیتای 6 ماهه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو خگستر (4)

آنالیز نئوویو خگستر در نئوویوسنتر – کش دیتای 6 ماهه

در این سناریو الگوی زیگزاگ طویل به پایان رسیده است و ریزش اخیر حرکت پساالگویی این زیگزاگ می باشد. طبق این سناریو انتظار داریم خگستر اصلاح قیمتی و زمانی خوبی انجام دهد. بر این اساس ریزش اخیر به احتمال زیاد موج a از این اصلاح خواهد بود و موج b به صورت صعودی تشکیل خواهد شد. طبق موج شماری نئوویو خگستر برای انتهای موج a در این سناریو دو محدوده ی حمایتی را محاسبه کردیم که در نمودار ملاحظه می فرمایید.

سناریوی دوم :

در ابتدا به موج شماری نئوویو خگستر که در کش دیتای شش ماهه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو خگستر (4)

آنالیز نئوویو خگستر در نئوویو سنتر – کش دیتای 6 ماهه

بر اساس تحلیل فوق ریزش اخیر موج F از دیامتریکی بزرگ است و انتظار ریزش بیش از حدی بیشتر از حمایت مذکور نداریم و همین مقدار اصلاح قیمتی هم برای موج F بسیار زیاد است. طبق تحلیل نئوویو خگستر در سناریوی دوم حداقل یک موج صعودی خوب دیگر برای این سهم باقی مانده است.

بررسی مومنتوم :

اصلاح اخیر تاکنون نسبت به سقف خودش نزدیک به 60 درصد ریزش داشته است که اصلاح بسیار خوبی است. از طرفی این سهم صعود بسیار شارپی قبل از این اصلاح داشته است و نسبت به آخرین موج صعودی خود بیش از 23.6 درصد اصلاح کرده است اما اگر سه موج آخر را مد نظر قرار دهیم با رسیدن به اولین ناحیه حمایتی محاسبه شده در نمودارهای فوق 23.6 درصد اصلاح انجام خواهد شد که در این صورت ابر اصلاح 70 درصدی نسبت به سقف رخ خواهد داد!

اما به گذشته این نمودار رجوع کنیم و تا با ذکر 3 مثال مومنتوم بسیار سنگین در سقوط اخیر را بهتر متوجه شویم (درصد ها میزان اصلاح نسبت به سقف است) :

1- این سهم از شهریور 1390 تا شهریور 1391 ریزش سنگین 63 درصدی را تجربه کرده است.

2- این سهم از دی 1392 تا دی 1394 ریزش سنگین 77 درصد را ثبت کرده است.

3- این سهم از فروردین 1395 تا  مرداد 1397 نیز اصلاح سنگین 66 درصدی را تجربه کرده است.

وقتی می گوییم بازار را دستکاری کرده اند نه این که از غیب اطلاعاتی داشته باشیم! بلکه با توجه به نمودار در طول کمتر از دو ماه سقوط سنگینی را شاهد هستیم که طبق گذشته نمودار این اصلاحیست که باید بین 1 تا 2 سال طول بکشد!

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق آنالیز نئوویو خگستر برای خرید این سهم به دو حمایت گفته شده توجه فرمایید و با نگاه بدبینانه حرکت صعودی بعدی را موج b در نظر بگیرید. با مشاهده علائم بازگشتی در محدوده های محاسبه شده حد ضرر خود را 5 درصد زیر کندل بازگشتی قرار دهید هر چند عدم شناوری لازم اغلب نمی گذارد به استاپ دقیق پایبند باشیم!

نکته آخر در مورد حمایت های این سهم ، ناحیه 500 تومان است که حمایت روانی مهمی است که بدان نیز باید توجه داشت.

در مهر ماه انتظار بازگشت قیمت را پس از سقوط بی سابقه انتظار دارم.

نویسنده : حسین حیدرپور
تاریخ تحلیل : 1 مهر 1399

پادکست این تحلیل را گوش کنید

برچسب ها

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *