تحلیل نئوویو ایران خودرو (11)

در تحلیل نئوویو ایران خودرو (10) که حدودا 4 ماه پیش ارائه شد ، این سهم در دیامتریکی بود که در موج F از آن قرار داشتیم. آن زمان کف موج F را در تحلیل تکنیکالی که به موازات تحلیل نئو ویو ارائه شد در محدوده ی 710 تومان محاسبه کردیم.

تارگت کلی موج G که قرار بود پس از موج F تشکیل شود در محدوده ی 1000 قرار داشت اما در حال حاضر با توجه به این که موج F به صورت فلت از نوع ناقص غیرعادی در آمده است ، تارگت حداقلی آن در محدوده ی 1365 می باشد که قیمت بیش از 97% از این مسیر را طی کرد و همین مقدار کفایت می کند.

از دید من دیامتریک پایان یافته و پس از آن ریزشی که مشاهده می کنیم مربوط به الگوی بعدی است. این که 2-3 هفته پیش در کانال اعلام کردم افزایش سرمایه سهم هایی چون خودرو و سایپا نمی تواند مانع اصلاح شود به همین سبب بود. وقتی ساختار الگوی صعود کننده پایان می پذیرد ، اصلاح پس از آن قطعی است.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی روی عبارت ” الگوی دیامتریک خودرو (10) ” کلیک فرمایید.

به تحلیل نئوویو ایران خودرو که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت کنید :

تحلیل نئوویو ایران خودرو

تحلیل نئوویو ایران خودرو – کش دیتای ماهانه

تحلیل بهینه! 

تحلیل فوق کمی متفاوت با تحلیل قبلی است که ارائه کردیم و دو موج ابتدایی دیامتریک را به دلایل تکنیکی کمی تغییر دادیم ولی امواج انتهایی دقیقا طبق تحلیل قبلی است و هیچ تفاوتی با آن ندارد.

پس از دیامتریک دو نوع اصلاح مد نظر من است ، یکی اصلاحی در قالب X موج که بهترین محدوده ی قیمتی برای پایان آن 1000 تومان ارزیابی می شود و زمانی بین 1 تا 3.5 ماه ، زمانی ایده آل برای آن محسوب می شود ، از طرفی اصلاح عمیق تری می تواند رخ دهد (در قالب موج D) که کف آن را 800 تومان ارزیابی می کنم.

شخصا با توجه به شرایط دیامتریک ، برای سناریوی پس از آن ایکس موجی کوچک را بسیار محتمل می دانم و خودروی زیر محدوده ی 1000 تومان برای این سناریو دور از انتظار است.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

با فرض پایان دیامتریک و تشکیل یک ترکیبی دوگانه از هم اکنون نمی توان راجع به نوع کارکشن استاندارد بعدی هیچ نظری داد و اظهار نظر راجع به آن بسیار بسیار زود است اما طبق این سناریو خرید خودرو در محدوده ی 1000 تومان و با حد ضرر محدوده ی 820 تومان مناسب ارزیابی می شود.

در بلند مدت اهداف زیر می تواند برای این خرید محقق شود :

1-ناحیه 1800-1930 تومان

2- ناحیه 2400-2600 تومان

3- ناحیه 2900-3000 تومان

تذکر : در صورت انجام افزایش سرمایه قبل از رسیدن به تارگت ها ، تارگت ها همچنان پابرجاست و صرفا اعداد آن به روز خواهد شد.

برای مشاهده تحلیل بعدی این سهم به ” تحلیل نئوویو خودرو (12) ” رجوع فرمایید.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 11 اسفند 98

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *