تحلیل نئوویو خودرو (12) در نئوویو سنتر

آخرین تحلیل نئوویو خودرو در اسفند ماه 98 انجام شده است و به دلیل این که این تحلیل پس از افزایش سرمایه انجام شده ، اعداد آن با تحلیل قبلی تفاوت خواهد داشت.

در تحلیل قبلی پس از تشخیص خاتمه الگوی دیامتریک صعود کننده به دنبال تشکیل ایکس موج کوچکی بودیم. انتظار منطقی برای الگوی ایکس موج بعد از چنین دیامتریکی این بود که به صورت تک موج ظاهر نشود و حداقل در قالب الگوی فلت و حتی مثلث بخشیزه شود.

از طرفی به لحاظ قیمتی خرید این سهم در محدوده ی 1000 تومان با حد ضرر 820 تومان را کم ریسک ارزیابی کردیم و مشاهده کردید که قیمت تا ناحیه 1020 تومان افت کرد و فرصت خریدی را محیا ساخت.

در صورت نیاز به مطالعه موج شماری نئوویو خودرو در اسفند ماه گذشته می توانید به ” تحلیل نئوویو ایران خودرو (11) ” رجوع فرمایید.

همان طور که می دانید پس از ایکس موج طبق روال همیشه به دنبال کارکشن استاندارد صعودی کننده ای قدرتمند هستیم که هم اکنون نیز با تشکیل امواج بیشتر شاهد وقوع آن هستیم.

قبل از این که به کم و کیف الگوی آن بپردازیم به تحلیل نئوویو خودرو که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو خودرو 12

تحلیل نئوویو خودرو در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

همان طور که مشاهده می فرمایید ایکس موجی که تشکیل شده است به صورت تک موج است و هر چند همه ی ویژگی های حداقلی یک ایکس موج را دارد اما اصلا چنین چیزی نرمال نیست.

در حال حاضر مومنتوم بسیار بالای برخی سهام ها از جمله خودرو عملا باعث شده است اصلاح های خلاف جهت روند بسیار بسیار اندک باشد و صرفا شرایط حداقلی به زور پاس شود!

پس از ایکس موج الگویی که در حال تشکیل است صرفا می تواند 3 قسمت اول از فعالیت مثلثی باشد و فعلا نمی توان راجع به آن اظهار نظر بیشتری کرد (البته احتمال تشکیل الگوی دیامتریک دوبل بالا ارزیابی می شود). دقت کنیم فاز سوم در محدوده ی مرداد ماه احتمالا رو به اتمام است اما هم چنان نگهداری سهم را توصیه می کنیم چرا که احتمالا اصلاح موج D هم بسیار اندک باشد و نیازی به خروج از سهم و ورود مجدد نیست.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

روند میان مدت سهم طبق آنالیز نئوویو خودرو صعودی ارزیابی می شود و انتظار اصلاح های کوتاه مدت در میانه این روند را داریم.

به صورت کلی کارکشن استاندارد دوم به نظر می رسد حداکثر ظرف زمانی اش در محدوده ی اواسط زمستان 99 قرار بگیرد که فاصله زیادی تا آن داریم.

برای محاسبه ی اهداف این سهم می توانید از تارگت های زیر استفاده کنید :

1- ناحیه 680 تومان

2- ناحیه 1000-950 تومان

3- ناحیه 1200 تومان

4- ناحیه 1760 تومان

حد ضرر فعلی این سهم محدوده ی 300 تومان ارزیابی می شود که خود می توانید طبق توضیحات پادکست های گذشته با روش های داینامیک نیز آن را تریل کنید.

نویسنده : حسین حیدرپور
تاریخ تحلیل : 30 تیر 1399

پادکست این تحلیل را گوش کنید

برچسب ها

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *