آنالیز نئوویو خودرو (3)

طبق آنالیز نئوویو خودرو در موج شماری الیوتی خودرو (2) خودروی 250 را برای خرید معرفی کردیم که بسیار آرام و لاک پشتی خود را به 300 رساند ، که این صعود آرام نشان دهنده ی عدم تکمیل الگوی بزرگتر بود. هر چند انتظار کف زدن را نداشتیم اما هم اکنون قیمت در محدوده ی کف قبلی در نوسان است و احتمال شکست واقعی کف وجود دارد ، بنابراین تحلیل را آپدیت می کنیم.

به لحاظ تکنیکی خودرو 2 حمایت بسیار مهم در نواحی 235 و 200 دارد. انتظار واکنش قیمت در یکی از دو حمایت را داریم. این حمایت ها ناشی از خطوط مالتی پیوت ، تبدیل سطح ، سطوح فیبو و … می باشند که در نمودار زیر برای شلوغ نشدن ، تعدادی از آن ها را می بینید :

تحلیل تکنیکال خودرو (3)

تحلیل تکنیکال خودرو (3)

به لحاط نئوویوی الگوی خودرو بسیار پیچیده و زمان بر شده و در حال حاضر پیش بینی های بلند مدتی کارامد نیست و بهتر است الگوی شاخه ی آخر را مد نظر قرار بدهیم و با آن به معامله بپردازیم.

در تحلیل قبلی به دیامتریک و سیمتریکال اشاره داشتیم ، توجه کنیم این الگو بسیار پیچیده شده است و کارکشن های زیادی را باید تجمیع کنیم تا الگوی بزرگتر را بدست آوریم ، فعلا الگوی بزرگتر اهمیت چندانی ندارد چرا که علاوه بر سناریوی های مذکور می توانیم سناریوهای دیگری مثل یک دیامتریک بزرگ را نیز مد نظر قرار دهیم که در این تحلیل آن را به همراه ریز شماری مشاهده می کنید.

در حال حاضر چون الگو بسیار کامپلکس است ، برای کاهش ریسک و ورود بهینه و همچنین عدم درگیر شدن با سناریوهای مختلف (دیامتریک / سیمتریکال یا …) ، شاخه ی آخر را بررسی می کنیم چرا که وقتی این شاخه نزولی به اتمام برسد ، قیمت قطعا باز می گردد و آن موقع به راحتی الگوی بهینه ی بزرگتر را تجمیع می کنیم تا حد سود های مناسب را تخمین بزنیم. به لحاظ نئوویو این شاخه نزولی پس از تکمیل یک ایکس موج مثلثی ، در حال تشکیل قسمت دوم یک دوگانه می باشد که هنوز تکمیل نیست و انتهای آن می تواند در نواحی مشخص شده روی چارت باشد:

1- ناحیه 230-240

2- ناحیه 192-209

نواحی حمایتی از چارت تحلیل نئوویو که با چارت تحلیل کلاسیک همخوانی دارد ، حتما نقاط پرپتانسیلی می باشند که باید بدان توجه کرد.

نتیجه و خلاصه تحلیل :

در آنالیز نئوویو خودرو تحلیل نواحی 235 و به خصوص 200 به شرط اتمام الگوی الیوتی (که هنوز تکمیل نیست) برای ورود مناسب ارزیابی می شود. 

تحلیل نئوویو خودرو (3)

تحلیل نئوویو خودرو (3) – کش دیتای هفتگی

برای مشاهده تحلیل بعدی روی ” آنالیز الیوتی خودرو (4) ” کلیک کنید.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 1 شهریور 96

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *