تحلیل نئوویو خپارس (5) در نئوویو سنتر

چندین سناریوی مختلف برای تحلیل نئوویو خپارس در طول یک سال گذشته ارائه شده است و طبق این تحلیل ها به دنبال الگوی مثلث خنثی بودیم و توانستیم چند بار سیگنال های خوبی را با توجه به کارکشن های کوچکتر تشکیل شده بدهیم که اولین سیگنال داده شده در محدوده ی 100 تومان اعلام شد.

به خاطر وضعیت خط روند B_D و مباحث درجه ای از تحلیل اول به بعد سعی در به روزرسانی مثلث خنثی بودیم تا مشکلات فنی تحلیل به حداقل ممکن برسد که تا حدی مشکلات مترفع شد اما نه کامل!

در تحلیل قبلی به دنبال تکمیل موج E بودیم و گفتیم این موج نمی تواند به صورت تک موج ظاهر شود. با توجه به تک موج بودن موج E تحلیل نئوویو خپارس را به همان تحلیل اول بر می گردانیم و انتهای مثلث را یک کف ماژوری به عقب برمی گردانیم.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل های گذشته برای مشاهده هر دو تحلیل می توانید به ” الگوی مثلث خنثی در خپارس (4) ” و ” تحلیل نئوویو نمودار خپارس (1) ” رجوع فرمایید.

با توجه به این که الگوی این سهم حتی در تایم فریم ماهانه بسیار بسیار پیچیده شده است برای اینکه نمای بهتری از این سهم را داشته باشیم ، تحلیل نئوویو خپارس را در کش دیتای 6 ماهه و از کف سال 1392 به بعد انجام دادیم.

به بروزرسانی موج شماری نئوویو این سهم که در کش دیتای شش ماهه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو خپارس (5)

تحلیل نئوویو خپارس در نئوویو سنتر – کش دیتای 6 ماهه

همان طور که مشاهده می کنید در این نمودار همه چیز ساده تر است و با استفاده از آن دیدگاه بهتری می توان به تایم فریم های پایین تر مثل ماهانه و هفتگی داشت.

در این تایم فریم فعالیت رنج سال های 95 تا 98 به صورت الگوی دیامتریک است و نمی تواند الگوی مثلث باشد اما در تایم فریم ماهانه می تواند به صورت مثلث ظاهر شود که در مورد آن صحبت شد.

از قسمت های گذشته چارت که بگذریم در حال حاضر الگویی شبیه به زیگزاگ دوبل در حال تشکیل است و حداکثر تارگت زمانی نرمال آن در محدوده ی آخر سال 99 قرار می گیرد.

از فلش سبز رنگی که ترسیم شده است ، موج اول هم اکنون در حال تشکیل است و خود را به محدوده ی 700 تومان رسانده است.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

روند بلند مدت این سهم صعودی ارزیابی می شود اما همان طور که در نمودار مشخص است به یک اصلاح چندین هفته ای نیاز داریم تا پس از کمی استراحت مجددا روند صعودی پیگیری شود.

معامله گران میان مدتی حد ضرر خود تا ناحیه 330 تومان بالا بیاورند و معامله گران کوتاه مدت می توانند حد ضرر را در قیمت 530 تومان قرار دهند.

اهداف که برای این سهم در میان مدت و بلند مدت می توان انتظار داشت به شرح زیر است :

  • ناحیه 840-770 تومان
  • ناحیه 1700 تومان
  • ناحیه 2070 تومان
  • ناحیه 2500 تومان

این نواحی مهمترین اهداف پیش روی سهم هستند که با رسیدن به هر کدام باید حد ضرر خود را تریل کنید. اهداف میانی دیگری مثل ناحیه روانی 1000 تومان وجود دارند که برای شلوغ نشدن ذکر نمی شوند و خود عزیزان باید آنها را محاسبه کنند.

نویسنده : حسین حیدرپور
تاریخ تحلیل : 21 اردیبهشت 1399

فایل صوتی این تحلیل را گوش کنید

برچسب ها

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *