تحلیل نئوویو خساپا (10) در نئوویو سنتر

آخرین تحلیل نئوویو خساپا در بهمن سال گذشته و در انتهای موج F از دیامتریک انجام شد. برای انتهای موج F از الگوی دیامتریک محدوده قیمت 315-275 تومان محاسبه شده بود که مشاهده کردید در نهایت قیمت تا کف 290 تومان ریزش خوبی را در قالب این موج انجام داد.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی به ” تحلیل نئوویو نمودار خساپا (9) ” رجوع فرمایید.

پس از آن شرکت سایپا برای افزایش سرمایه حدودا 400 درصدی بست و پس از 2 ماه بسته بودن با گپ 100 درصدی باز شد.

هم اکنون موج G ظرف زمان استاندارد خود را پر کرده است و قیمت آن نیز به صورت افراطی پیش رفته و همان طور که در نمودار ملاحظه می کنید این موج بسیار بلند شده است!

به بروزرسانی آنالیز نئوویو خساپا که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو خساپا (10)

تحلیل نئوویو خساپا در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

همان طور که ملاحظه می کنید الگوی دیامتریک احتمالا خاتمه یافته است و پس از آن وارد کارکشنی دیگر خواهیم شد. اما این کارکشن چه خصوصیاتی دارد؟

اگر شاخص کل و شاخص خودرو هم زمان با این الگو ، الگوهای خود را خاتمه داده بودند ، انتظار داشتم قیمت به راحتی نصف شود! اما با تحلیل آنها به نظر می رسد حداقل یک رالی چندین ماهه دیگر پس از این اصلاح داریم .

پس با این دیدگاه از کلیات بازار ، اصلاح  پس از الگوی دیامتریکِ خساپا را ایکس موج در نظر می گیریم و به نظرم بهترین سناریوی محتمل برای این نمودار است.

این x موج کوچک حداقل باید تا ناحیه 150 تومان اصلاح قیمتی انجام دهد و بهتر است در شرایط نرمال تر تا 140 تومان دچار ریزش قیمتی شود. با توجه به مومنتوم بازار به نظر می رسد اصلاح قیمتی تا حداقل ها رخ دهد و اصلاح عمیقی نداشته باشیم. کف قیمتی ناحیه ایکس موج در بدترین شرایط  ناحیه قیمتی 130-120 تومان می باشد که در حال حاضر رسیدن قیمت به این اعداد بسیار دور از انتظار است.

در عوض انتظار داریم به جای اصلاح قیمتی  ، اصلاح زمانی خوبی انجام شود و قیمت برای مدتی درجا بزند. در نمودار به صورت پیش فرض یک کارکشن مثلثی را برای این اصلاح در نظر گرفته ایم که نشان دهنده  زمان بر بودن این اصلاح است.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

تحلیل های ما کمتر به درد کوتاه مدتی ها می خورد اما با توجه به صف خرید چند میلیاردی خساپا روی سقف 180 تومان ، کوتاه مدتی ها با مشاهده آب شدن این صف سنگین به راحتی می توانستند با سود در محدوده ی 200 درصد از این سهم خارج شوند و سیو سود کنند.

با توجه به تحلیل فوق خروج از این سهم برای بلند مدتی ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود همچنین ممکن است از طرف ناظر بازار با محدودیت هایی در حجم معامله خرید و فروش روبرو شویم!

حمایت های مهم برای کف ناحیه ایکس موج را در محدوده ی 150 و سپس 140 و در نهایت 120 تومان در نظر بگیرید. شخصا فکر نمی کنم قیمت این سهم به زیر 140 تومان نفوذ کند با این حال یادمان نمی رود قبل از افزایش سرمایه ، در انتهای موج F این سهم را در محدوده ی 290 تومان صف فروش کرده بودند که جوکی خنده دار بود! پس نفوذ قیمت به زیر 140 تومان هر چند با هیچ عقلی سازگار نیست اما شدنی است.

اما بحث شیرین اهداف ، برای اهداف این سهم در بلند مدت 3 ناحیه زیر مد نظر است :

1- ناحیه 380 تومان

2- ناحیه 600 تومان

3- ناحیه 1000 تومان

4- ناحیه 1350 تومان

انتظار داریم کارکشن استاندارد پس از ایکس موج با نوسانات به این اهداف دست یابد. شخصا هدف دوم را دور از از دسترس نمی بینم اما اگر به شکل فنی نگاه کنیم ، همان طور که قبلا بارها ذکر کردم ، این اعداد هیچ اهمیتی ندارد! و ساختار و الگو حرف اول و آخر را می زند. یعنی اگر به 1300 تومان هم برسیم اما الگو تکمیل نباشد حتما به اهداف بالاتری می رسیم و برعکس اگر روی 300 تومان الگو تکمیل شود ، حتی 1 ریال هم قیمت افزایش پیدا نمی کند.

پس دنبال کردن الگو در نئوویو حتما در اولویت است و بقیه موارد در حاشیه!

نویسنده : حسین حیدرپور
تاریخ تحلیل : 10 خرداد 1399

فایل صوتی این تحلیل را گوش کنید

آپدیت سریع

 • 25 خرداد 99

  همان طور که ملاحظه کردید قیمت تا شرایط حداقلی ذکر شده ریزش خوبی را تجربه کرد و در محدوده ی 150 تومان فرصت خریدی را محیا ساخت. پس از آن با افزایش تقاضای سنگین سقف قبلی در محدوده ی 180 تومان شکست. سوالی که می خواهیم پاسخ دهیم این است که ایا ایکس موج خاتمه پیدا کرده است؟ پاسخ حتما خیر است ، اصلاح قیمتی با شرایط حداقلی انجام شده است اما اصلاح زمانی به اندازه کافی نیست که این ایکس موج بخواهد با دیامتریک قبل از خودش هم درجه تلقی شود.

  ایکس موج در چنین الگوی حداقل باید 2-3 ماه زمان ببرد و از طرفی با شکست پر قدرت سقف قبلی مواجه هستیم که نشان دهنده ایجاد کارکشنی قدرتمند است.

  سناریوی دیگر که در تحلیل بالا مطرح نشده است ، گسترش موج G می باشد ، این سناریو همچنان در اولویت نیست چون موج G خیلی بیشتر از حالت نرمال خودش صعود کرده و بخشیزه بیشتر برای موج G دور از انتظار است اما امکان پذیر است.

  همچنان نگهداری در بلند مدت برای این سهم توصیه می شود.

برچسب ها

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

7 پاسخ
 1. فراهانی
  فراهانی گفته:

  سلام
  با توجه به روند صعودی قیمت در طول این مدت، احتمال رسیدن به اهداف بالاتر از ۱۳۵۰در میان مدت چقدر امکان پذیر هست؟

  پاسخ
 2. مصطفی
  مصطفی گفته:

  ممنون از تحلیل و توضیحات جامع
  در صورت اصلاح در هدف اولی که فرمودید انتظار میره تا چه اندازه باشه این اصلاح، حدود زمانی و قیمتی

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   خواهش می کنم ، از الان نمیشه اظهار نظر قطعی کرد ولی اصلاح قیمتی حتما اندک خواهد بود که در زمان وقوع اصلاح بررسی دقیق می کنیم.

   پاسخ
 3. مرتضی
  مرتضی گفته:

  با سلام و تشکر خدمت استاد عزیز
  جناب حیدر پور موج های A,B,Dاز دیامتریک چه نوع الگویی هستن
  و ایا امواج داخلی یک الگو مثلا دیامتریک باید الزاما یک الگوی الیوتی باشن
  با تشکر

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   در کل به سوالات تخصصی نئوویو پاسخ نمی دهیم هر چند از روی نمودار الگوها واضح هستند.
   در مورد قسمت دوم سوال شما دقت فرمایید که در تمامی الگوها ، طبق ساختارهای داخلی ، حتما باید یکی از الگوهای کارکشن یا ایمپالس تشکیل شود.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *