تحلیل نئوویو خساپا (10)

آخرین تحلیل نئوویو خساپا در بهمن سال گذشته و در انتهای موج F از دیامتریک انجام شد. برای انتهای موج F از الگوی دیامتریک محدوده قیمت 315-275 تومان محاسبه شده بود که مشاهده کردید در نهایت قیمت تا کف 290 تومان ریزش خوبی را در قالب این موج انجام داد.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی به ” تحلیل نئوویو نمودار خساپا (9) ” رجوع فرمایید.

پس از آن شرکت سایپا برای افزایش سرمایه حدودا 400 درصدی بست و پس از 2 ماه بسته بودن با گپ 100 درصدی باز شد.

هم اکنون موج G ظرف زمان استاندارد خود را پر کرده است و قیمت آن نیز به صورت افراطی پیش رفته و همان طور که در نمودار ملاحظه می کنید این موج بسیار بلند شده است!

به بروزرسانی آنالیز نئوویو خساپا که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو خساپا (10)

تحلیل نئوویو خساپا در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

همان طور که ملاحظه می کنید الگوی دیامتریک احتمالا خاتمه یافته است و پس از آن وارد کارکشنی دیگر خواهیم شد. اما این کارکشن چه خصوصیاتی دارد؟

اگر شاخص کل و شاخص خودرو هم زمان با این الگو ، الگوهای خود را خاتمه داده بودند ، انتظار داشتم قیمت به راحتی نصف شود! اما با تحلیل آنها به نظر می رسد حداقل یک رالی چندین ماهه دیگر پس از این اصلاح داریم .

پس با این دیدگاه از کلیات بازار ، اصلاح  پس از الگوی دیامتریکِ خساپا را ایکس موج در نظر می گیریم و به نظرم بهترین سناریوی محتمل برای این نمودار است.

این x موج کوچک حداقل باید تا ناحیه 150 تومان اصلاح قیمتی انجام دهد و بهتر است در شرایط نرمال تر تا 140 تومان دچار ریزش قیمتی شود. با توجه به مومنتوم بازار به نظر می رسد اصلاح قیمتی تا حداقل ها رخ دهد و اصلاح عمیقی نداشته باشیم. کف قیمتی ناحیه ایکس موج در بدترین شرایط  ناحیه قیمتی 130-120 تومان می باشد که در حال حاضر رسیدن قیمت به این اعداد بسیار دور از انتظار است.

در عوض انتظار داریم به جای اصلاح قیمتی  ، اصلاح زمانی خوبی انجام شود و قیمت برای مدتی درجا بزند. در نمودار به صورت پیش فرض یک کارکشن مثلثی را برای این اصلاح در نظر گرفته ایم که نشان دهنده  زمان بر بودن این اصلاح است.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

تحلیل های ما کمتر به درد کوتاه مدتی ها می خورد اما با توجه به صف خرید چند میلیاردی خساپا روی سقف 180 تومان ، کوتاه مدتی ها با مشاهده آب شدن این صف سنگین به راحتی می توانستند با سود در محدوده ی 200 درصد از این سهم خارج شوند و سیو سود کنند.

با توجه به تحلیل فوق خروج از این سهم برای بلند مدتی ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود همچنین ممکن است از طرف ناظر بازار با محدودیت هایی در حجم معامله خرید و فروش روبرو شویم!

حمایت های مهم برای کف ناحیه ایکس موج را در محدوده ی 150 و سپس 140 و در نهایت 120 تومان در نظر بگیرید. شخصا فکر نمی کنم قیمت این سهم به زیر 140 تومان نفوذ کند با این حال یادمان نمی رود قبل از افزایش سرمایه ، در انتهای موج F این سهم را در محدوده ی 290 تومان صف فروش کرده بودند که جوکی خنده دار بود! پس نفوذ قیمت به زیر 140 تومان هر چند با هیچ عقلی سازگار نیست اما شدنی است.

اما بحث شیرین اهداف ، برای اهداف این سهم در بلند مدت 3 ناحیه زیر مد نظر است :

1- ناحیه 380 تومان

2- ناحیه 600 تومان

3- ناحیه 1000 تومان

4- ناحیه 1350 تومان

انتظار داریم کارکشن استاندارد پس از ایکس موج با نوسانات به این اهداف دست یابد. شخصا هدف دوم را دور از از دسترس نمی بینم اما اگر به شکل فنی نگاه کنیم ، همان طور که قبلا بارها ذکر کردم ، این اعداد هیچ اهمیتی ندارد! و ساختار و الگو حرف اول و آخر را می زند. یعنی اگر به 1300 تومان هم برسیم اما الگو تکمیل نباشد حتما به اهداف بالاتری می رسیم و برعکس اگر روی 300 تومان الگو تکمیل شود ، حتی 1 ریال هم قیمت افزایش پیدا نمی کند.

پس دنبال کردن الگو در نئوویو حتما در اولویت است و بقیه موارد در حاشیه!

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 10 خرداد 99

پادکست تحلیل را گوش کنید

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 25 خرداد 99

همان طور که ملاحظه کردید قیمت تا شرایط حداقلی ذکر شده ریزش خوبی را تجربه کرد و در محدوده ی 150 تومان فرصت خریدی را محیا ساخت. پس از آن با افزایش تقاضای سنگین سقف قبلی در محدوده ی 180 تومان شکست. سوالی که می خواهیم پاسخ دهیم این است که ایا ایکس موج خاتمه پیدا کرده است؟ پاسخ حتما خیر است ، اصلاح قیمتی با شرایط حداقلی انجام شده است اما اصلاح زمانی به اندازه کافی نیست که این ایکس موج بخواهد با دیامتریک قبل از خودش هم درجه تلقی شود.

ایکس موج در چنین الگوی حداقل باید 2-3 ماه زمان ببرد و از طرفی با شکست پر قدرت سقف قبلی مواجه هستیم که نشان دهنده ایجاد کارکشنی قدرتمند است.

سناریوی دیگر که در تحلیل بالا مطرح نشده است ، گسترش موج G می باشد ، این سناریو همچنان در اولویت نیست چون موج G خیلی بیشتر از حالت نرمال خودش صعود کرده و بخشیزه بیشتر برای موج G دور از انتظار است اما امکان پذیر است.

همچنان نگهداری در بلند مدت برای این سهم توصیه می شود.

آپدیت دوم : 11 شهریور 99

طبق تحلیل نئوویو خساپا و آپدیت سریع آن روند صعودی بسیار پرقدرتی را از این سهم شاهد بودیم و قیمت توانست به حد سود دوم در محدوده ی 600 تومان برسد و سود آوری مناسبی در مدت زمان اندک به وجود آورد.

برای خساپا دو سناریو هم اکنون مطرح است که سناریوی بهتر ، تجمیعی است که در تحلیل کلی آینده خدمت همراهان ارائه می شود.

اما آنچه که باید هم اکنون بدانیم این که الگوی خساپا تکمیل نیست و در بدترین شرایط موجود حداقل یک موج صعودی قدرتمند دیگر را شاهد خواهیم بود که سقف 600 تومانی را می شکند.

سود آوری سنگین این سهم در مدت زمان اندک با صفوف میلیاردی باعث شده است با وجود اصلاح مناسب و حتی بیش از حد هم چنان فروشنده داشته باشد و از سیگنال زمستان 98 هم اکنون سودی در محدوده ی 400-500 درصد و از سیگنال بهار 99 بیش از 120 درصد سود آوری داشته است.

این سهم 50 درصد از آخرین حرکت خود را اصلاح کرده است که بسیار زیاد است و برای یک ریز موج اصلاحی درون روند صعودی به هیچ عنوان اصلاح بیشتر از 400-370 تومان مد نظر نیست.

در هر صورت همه جیز صرفا و صرفا در دست قدرت عرضه و تقاضا است و به نظر می رسد این بازگشت بیش از حد تا حد زیادی از قدرت عرضه کنندگان کاسته است و انتظار دارم به زودی این سهم به روند صعودی و پر قدرت خود ادامه دهد.

بر اساس آنالیز نئوویو خساپا زمان نرمال اصلاح کنونی 2-1.5 ماه تخمین زده می شود و طبق آن انتظار داریم از اواسط شهریور ماه به بعد روند صعودی خوبی در این سهم شکل گیرد.

طبق موج شماری خساپا کف این اصلاح محدوده ی 300 تومان ارزیابی می شود و حد سودهای تحلیل اصلی پا برجاست. پس از ساختن کف حد سود ها را اپدیت می کنیم.

آپدیت سوم : 12 مهر 99

طبق نئوویو خساپا در آپدیت سریع قبلی کف سایپا ناحیه 300 تومان ارزیابی شد اما مشاهده کردید اصلاح نرمال و قابل پیش بینی گروه خودرویی به سقوطی بزرگ مبدل شده است که از پیش بینی های من خارج بود و هیچ گاه حمایت های زیر 300 تومان برای این سهم مد نظر من نبود.

این سهم را با ذلت تمام تا قیمت 209 تومان کاهش دادند و قیمت آن چیزی در حدود 1/3 قیمت در سقف 2 ماه پیش خود قرار دارد اما هر چقدر هم این سهم را برای مفت خری به ذلت بکشانند اهداف بلند مدت آن پا برجاست و از طرفی همچنان همه افرادی که این سهم را طبق سیگنال های ما خریده اند باز هم با این دراپ سنگین در سود هستند!

در این تحلیل فقط شاخه آخر نزولی این سهم در طول 2 ماه و اندی پیش در کش دیتای هفتگی مورد بررسی قرار گرفته است که در زیر مشاهده می فرمایید :

موج شماری نئوویو خساپا 10- آپدیت سریع سوم

موج شماری نئوویو خساپا در نئوویو سنتر- آپدیت سریع سوم

در تحلیل نئوویو خساپا که در بالا می بینید پتانسیل تشکیل  الگوی دیامتریک وجود دارد و این سهم پس از سقوط تاریخی 65 درصدی نسبت به سقف خود هم اکنون به ناحیه حمایتی مهمی رسیده است.

حد ضرر کوتاه مدتی این تحلیل 190 تومان و حد ضرر بلند مدتی این تحلیل 150 تومان می باشد. انتظار نداریم سهم تقریبا مفت خساپا افت بیشتری را تجربه کند و موج g بلندی داشته باشد.

حداقل حد سود را فعلا در محدوده ی 600 تومان در نظر بگیرید تا در آینده نزدیک به تحلیل دقیق تر بپردازیم.

آپدیت چهارم : 28 آبان 99

در آخرین آپدیت سریع که خدمت همراهان نئوویو سنتر اراده کردیم ، از احتمال وقوع الگوی دیامتریک در تایم فریم ویکلی برای سهم خساپا صحبت کردیم.

هم اکنون که امواج بیشتری تشکیل شده است ، به نظر می رسد که دیامتریک هفتگی به پایان خودش نزدیک شده است.

توجه کنید موج g از این دیامتریک هنوز هم تکمیل نشده است و متاسفانه در حال سپری کردن زمان ماکسیمم است!

به تحلیل نئوویو خساپا که در کش دیتای هفتگی به روز شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو خساپا 10 - آپدیت سریع 4

تحلیل نئوویو خساپا 10 – آپدیت سریع 4

برای موج g از دیامتریک احتمال وقوع الگوی  مثلث همگرای تناوب معکوس زیاد است هر چند چون الگو تکمیل نیست امکان تغییر آن نیز وجود دارد.

با تکمیل موج g از دیامتریک هفتگی ، موج D از دیامتریک ماهانه نیز تکمیل خواهد شد و صعود خوبی در قالب موج E بزرگ خواهیم داشت.

حد سود و ضرر اولیه فعلا تغییری نسبت به آپدیت سریع قبلی نکرده است.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

11 پاسخ
 1. محمدرضا
  محمدرضا گفته:

  سلام. سوالی در مورد کش دیتای ترسیمی داشتم. در بروزرسانی 12 مهر در نقطه ای که Start of Correction در نظر گرفته شده موج a سه واحد زمانی دارد که با توجه به هفتگی بودن نمودار زمانی برابر با 3 هفته را دربر میگیرد. بر روی دیتاهای موجود اصلاح موج a تقریبا 1 هفته زمان بر بوده. امکانش است توضیحی مختصر در مورد دیتای رسم شده ارائه کنید؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   درود
   در ترسیم کش دیتا استثناهای وجود دارد که اغلب در ابتدا آنها را اعمال نمی کنیم و در صورت نیاز بعدا به آنها می پردازیم ، شاید اختلاف مد نظر شما در این دسته جای گیرد.

 2. Mortezaa
  Mortezaa گفته:

  استاد سلام
  واقعا شرمندم و در حایگاهی نیستم ک این حرفو بزنم
  وای کاش کلاساتون یه جوری باشع ک خیلی سریع برگزار بشع و دانشجویان سریع بتونن ازش استفاده کنن و سریع وارد بازار بشن اینجوری هم برای منافع شما خوبه هم منافع دانشجویان خدایی خیلی زیاده زمان برگزاری هفته ای یه جلسه اونم سه ماه…

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   این کلاس ها تخصصی و دشوار است ، تعداد نکات بسیار بالاست و برای یادگیری هر بخش توسط دانشجویان زمان یک هفته ای اصلا زیاد نیست.
   با برگزاری بیش از 100 دوره این برنامه زمانی برای کلاس ها فیکس شده است و از دید من بهترین حالت موجود برای یادگیری این درس تخصصی می باشد.

 3. مرتضی
  مرتضی گفته:

  با سلام و تشکر خدمت استاد عزیز
  جناب حیدر پور موج های A,B,Dاز دیامتریک چه نوع الگویی هستن
  و ایا امواج داخلی یک الگو مثلا دیامتریک باید الزاما یک الگوی الیوتی باشن
  با تشکر

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   در کل به سوالات تخصصی نئوویو پاسخ نمی دهیم هر چند از روی نمودار الگوها واضح هستند.
   در مورد قسمت دوم سوال شما دقت فرمایید که در تمامی الگوها ، طبق ساختارهای داخلی ، حتما باید یکی از الگوهای کارکشن یا ایمپالس تشکیل شود.

 4. مصطفی
  مصطفی گفته:

  ممنون از تحلیل و توضیحات جامع
  در صورت اصلاح در هدف اولی که فرمودید انتظار میره تا چه اندازه باشه این اصلاح، حدود زمانی و قیمتی

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   خواهش می کنم ، از الان نمیشه اظهار نظر قطعی کرد ولی اصلاح قیمتی حتما اندک خواهد بود که در زمان وقوع اصلاح بررسی دقیق می کنیم.

 5. فراهانی
  فراهانی گفته:

  سلام
  با توجه به روند صعودی قیمت در طول این مدت، احتمال رسیدن به اهداف بالاتر از ۱۳۵۰در میان مدت چقدر امکان پذیر هست؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *