تحلیل نئوویو نمودار خشرق (الکتریک خودرو شرق) در نئوویو سنتر :

در تحلیل نئوویو نمودار خشرق (1) دو حمایت برای خرید ذکر کردیم که قیمت از ناحیه حمایت اول بازگشت و حرکت شارپی را آغاز کرد. هم اکنون بیش از 50 درصد از کف حمایتی فاصله داریم.

نکته قابل توجه این که در تحلیل قبلی تذکر دادیم که با توجه به وجود تک موج بعد از دیامتریک ، هر چند تمامی الزامات را پاس می کند اما بهتر است ، زمان بیشتری صرف کند و به همین دلیل الگوی فلت را به عنوان پیش فرض مد نظر قرار دادیم به خاطر همین موضوع انتظار اولیه ما رشد تا محدوده ی سقف قبلی بود.

اما هم اکنون با توجه به حرکت بسیار شارپ قیمت ، قطعا فلت از اولویت خارج شده است و سناریو قبلی را با دو سناریو خوش بینانه و محتاطانه بدین صورت آپدیت می کنیم:

سناریوی اول :

در ابتدا توجه کنیم دیامتریک تحلیل شده پتانسیل تبدیل شدن به الگوی سیمتریکال را ندارد از این رو اولین احتمال مد نظر من تشکیل یک دو گانه شروع شده با دیامتریک است و هم اکنون در فاز دوم آن قرار داریم. طبق این سناریو روند صعودی هم چنان ادامه دارد و قیمت می تواند با مومنتوم خوبی خود را به سطوح مقاومتی بعدی برساند. چون فقط یک تک موج از قسمت دوم تشکیل شده است ، هیچ پیش بینی خاصی از نوع الگو نمی توان انجام داد.

 

 

تحلیل نئوویو خشرق - کش دیتای ماهانه

تحلیل نئوویو خشرق – کش دیتای ماهانه

 

سناریوی دوم :

اگر بخواهیم احتیاط کنیم باید روی همان سناریوی موجود در تحلیل اول تاکید کنیم و به جای فلت الگوی مثلث را به عنوان ایکس موج در نظر بگیریم. مثلث های زیادی با شیب های متفاوت اجازه تشکیل در این موقعیت را دارد که من صرفا یکی از آنها را (با نگاه بدبینانه) ترسیم می کنم!

مثلث احتمالی از نوع خنثی تناوب معکوس خواهد بود و شما این را به عنوان پلن B در نظر بگیرید :

 

تحلیل نئوویو خشرق - کش دیتای ماهانه

تحلیل نئوویو خشرق – کش دیتای ماهانه

خلاصه و نتیجه تحلیل :

در بلند مدت روند را صعودی ارزیابی می کنیم اما در کوتاه مدت طبق دو سناریوی گفته شده باید با دقت بیشتری عمل کرد و ممکن است نوسانات نزولی نسبتا خوبی را شاهد باشیم.

مهمترین مقاومت های پیش رو عبارتند از :

1- ناحیه 425-435

2- ناحیه 490

3-ناحیه 550-575

 

در صورتی که مایل به مشاهده تحلیل بعدی هستید روی ” الگوی ترکیبی دوگانه خشرق (3) ” کلیک کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *