موج شماری نئوویو لابسا (4)

برای موج شماری نئوویو لابسا در این تحلیل کل دیتای سهم در طول 30 سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته است تا دیدگاه مناسبی در مورد آینده دور و نزدیک این سهم ارائه کنیم.

اگر نقطه ی شروع موج شماری را کف سال 1372 در نظر بگیریم شاهد تشکیل الگوهای کارکشن متعدد هستیم. به نظر می رسد پس از الگوی دیامتریک از محدودۀ سال 1390 به بعد حرکت جدیدی آغاز شده است که هم اکنون در موج C از آن قرار داریم.

به موج شماری نئوویو لابسا که در کش دیتای 6 ماهه انجام شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو لابسا (4) در نئوویو سنتر - کش دیتای 6 ماهه

موج شماری نئوویو لابسا (4) در نئوویو سنتر – کش دیتای 6 ماهه

همان طور که در نمودار بالا ملاحظه می فرمایید قسمتی از موج C تشکیل شده است و هم اکنون در قسمت های میانی از آن قرار داریم.

به نظر می رسد در قسمت های میانی از موج C الگوی فلت از نوع ناقص غیر عادی یا رانینگ در حال تشکیل است. طبق این سناریو هم اکنون در موج c از الگوی فلت قرار داریم.

این فلت از محدوده ی خرداد 98 شروع شده و موج a و b از آن تکمیل شده و روی آخرین موج نزولی خود قرار دارد.

همین فلت را در تایم فریم ماهانه نیز مورد تحلیل قرار دادیم که می توانید برای مطالعه آن به  ” شمارش نئوویو لابسا (3) ” رجوع کنید. در همین بازه ی زمانی در  آن تحلیل به دنبال تکمیل الگوی مثلث همگرای تناوب معکوسی بودیم که به نظر می رسید خاتمه یافته اما حرکت پساالگویی آن ضعیف تر از حد انتظار بود که دلیل آن را می توان عدم تکمیل الگوی تایم 6 ماهه دانست. الگوی مثلث همگرای مذکور حتما توسعه بیشتری یافته و احتمالا به الگوی دیامتریک رانینگ تبدیل خواهد شد که در آنالیز نئوویو لابسا که در هفته های آتی ارائه می شود به آن می پردازیم.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

بر اساس تحلیل نئوویو لابسا حداقل ریزش برای موج c در این فلت محدوده ی 4890 تومان و محدوده ی نرمال آن 4140 تومان می باشد. هم اکنون که قیمت سهم در ناحیه 4500 تومان قرار دارد ، شرایط حداقلی موج سی پاس شده است و در حال رسیدن به ناحیه نرمال آن هستیم.

طبق تحلیل نئوویو لابسا پیش بینی می کنیم این سهم پس از تکمیل کارکشن خود در یک سال و اندی گذشته حرکت بسیار شارپی را داشته باشد.

محاسبه حد سود پس از تکمیل موج c از الگوی فلت انجام خواهد شد اما به صورت کلی انتظار داریم در طول 1.5-1 سال آینده این سهم حداقل به محدوده ی 30000 تومان برسد و سود آوری شگفت آوری را به ارمغان آورد! 

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 25 مرداد 99

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 20 مهر 99

طبق موج شماری نئوویو لابسا که در بالا مشاهده می فرمایید به دنبال خاتمه موج نزولی در قالب موج سی از الگوی فلت بودیم. هم اکنون به نظر می رسد این موج به خاتمه ی خود بسیار نزدیک شده است.

برای انتهای موج c از فلت طبق پادکستی که ارائه کردیم کف 3500-3400 تومان را در نظر گرفتیم اما در بازار هیجانی دو ماه اخیر این سهم نیز با اصلاح بیشتری همراه شد و قیمت با اصلاح بیش از 50 درصد نسبت به سقف خود تا  2900 تومان کاهش یافت.

در ابتدا به بروزرسانی تحلیل نئوویو این سهم که در کش دیتای 6 ماهه انجام شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو لابسا (4) - آپدیت سریع 1

موج شماری نئوویو لابسا (4) – آپدیت سریع 1

طبق تحلیل نئوویو لابسا در نهایت الگوی فلت از نوع ناقص غیر عادی (ایرگولار فیلیر) تشکیل شده است و انتظار گسترش بیشتری برای موج c را نداریم. قیمت بازگشایی امروز 3079 تومان است و حد ضرر این تحلیل باید در 2600 تومان قرار گیرد.

بر اساس آنالیز نئوویو لابسا حد سود حداقلی در محدوده ی 30 هزار تومان است که پس از تثبیت کف با دقت بیشتری بررسی خواهیم کرد.

آپدیت دوم : 7 آذر 99

طبق موج شماری نئوویو لابسا و پادکست مربوطه به دنبال خاتمه موج c از الگوی فلت رانینگ/ناقص غیر عادی بودیم و مشاهده کردید در بازار افراطی اخیر موج سی کمی بیشتر اصلاح قیمتی انجام داد و در نهایت الگوی فلت از نوع ناقص غیرعادی تشکیل شده است.

به موج شماری نئوویو لابسا که درکش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو لابسا 4 - آپدیت سریع 2

تحلیل نئوویو لابسا 4 – آپدیت سریع 2

حد ضرر فعلی تحلیل 2800 تومان است و با عبور قیمت از 3500 تومان می توانید حد ضرر خود را روی 3000 تومان تنظیم کنید (اگر کف 2800 تومان بشکند این تحلیل فیلد خواهد شد و دنبال کردن آن ارزشی نخواهد داشت).

اهداف حداقلی این تحلیل بالای 30 هزار تومان قرار دارد اما بهتر است اهداف را به صورت پله پله  افزایش دهیم‌، از این رو مهمترین اهداف به صورت زیر محاسبه شده اند :

1- ناحیه 8000-7900 تومان

2- ناحیه 11500-10400 تومان

3- ناحیه 15000-14500 تومان

4- ناحیه 20000-19300تومان

فعلا همین مقدار کافیست‌، در فرصت های آتی این اهداف به روز خواهد شد. با رسیدن به هر تی پی‌، استاپ خود را تریل کنید.

انتظار منطقی آن است که به راحتی قیمت سهم  از 10000 تومان عبور کند.

آپدیت سوم : 23 اسفند 99

در موج شماری لابسا طبق آپدیت قبلی به دنبال خاتمه الگوی فلت ناقص غیر عادی حرکت صعودی خوبی شکل گرفت که مومنتوم قابل قبولی به عنوان حرکت پساالگویی داشت و توانست از محدوده‌ی قیمت 2800 تومان تا محدوده‌ی قیمتی سقف قبلی در 5600 تومان رشد کند.

به شمارش لابسا که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو لابسا (4) - آپدیت سریع 3

موج شماری نئوویو لابسا (4) – آپدیت سریع 3

رشد بیش از 120 درصدی سهم در شرایط بد بازار در ماه‌های گذشته از دید من رشد مناسبی است.

به نظر می‌رسد اگر این تحلیل درست باشد این رشد فقط قسمت اول از رشد اصلی این سهم است و انتظار داریم طی ماه‌های آینده در فصل بهار 1400 این سهم به رشد خود ادامه دهد و خود را به تارگت های گفته شده در تحلیل‌های قبلی برساند.

با توجه به تحلیل نئوویو لابسا می‌توانیم  نزول اخیر را موج d از الگوی دیامتریک یا سیمتریکال در نظر بگیریم. پتانسیل مثلث فعلا وجود ندارد مگر این که این نزول به صورت افراطی پیش رود که بعید است.

حد ضرر خود را از محدوده‌ی 3000 تومان در آپدیت قبلی به 3600 تومان منتقل کنید و اهداف صعودی این مجموعه تحلیل‌ها از دید من فقط در صورتی می‌تواند رخ دهد که به هیچ وجه قیمت به 3600 تومان نرسد!

موج نزولی فعلی در آبسال می‌تواند در محدوده‌ی قیمت 4000 تومان خاتمه یابد و در نهایت با کمی انحراف به مسیر صعودی خود باز گردد.

آپدیت چهارم : 1 تیر 1400

طبق موج شماری نئوویو لابسا پس از الگوی فلت منتظر حرکت پساالگویی بودیم که با مومنتوم مناسبی ایجاد شد و پس از آن قیمت وارد وارد اصلاح گردید.

این اصلاح همچنان می توانست جزیی از حرکت پساالگویی فلت باشد به شرطی که قیمت زیر 3600 تومان تثبیت نمی‌شد.

با توجه به نفوذ قیمت به زیر این عدد باید شمارش لابسا تغییر کند بدین صورت که این دو موج صعودی و نزولی شکل گرفته پس از الگوی فلت باید جزیی از الگوی کارکشن بزرگتر در نظر گرفته شود.

به موج شماری لابسا که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو لابسا 4 - آپدیت سریع 4

موج شماری نئوویو لابسا 4 – آپدیت سریع 4

من فعلا لیبل‌های پیشرفت کارکشن بزرگتر را حذف کردم چرا که دو سناریو می‌توان برای الگوی بزرکتر نوشت که هیچ کدام در حال حاضر به درد ما نمی‌خورد.

در تحلیل فعلی هدف بررسی ساختار قسمت نزولی آخر است که به صورت فلت طویل تشکیل شده است. موج سی از فلت طویل می‌تواند بسیار بلند‌تر از حالت کنونی باشد به طوری که کف قبلی را بشکند اما با توجه به الگوی بزرگتر به نظر نمی‌رسد این الگو بخواهد کف جدیدی ثبت کند (احتمال اندک).

اگر این نزول به یک نزول افراطی تبدیل شود که موج c از فلت طویل بخواهد زیر 2800 تومان تثبیت شود احتمال این که موج صعودی بعدی که منتظرش هستیم ناقص شود و نتواند سقف جدید نسبت به سقف 5600 تومان ثبت نماید به شدت افزایش می‌یابد.

فعلا نیازی به بررسی حالت افراطی نیست و نرمال آن است که موج نزولی کنونی کف جدیدی ثبت نکند.

بنابراین در پیش‌بینی نرمالی که داریم انتظار داریم انتهای موج c از فلت در ناحیه 3200-2850 تومان خاتمه پذیرد و رالی بعدی آغاز شود.

با اتمام الگوی فلت طویل ، تارگت‌ها به روز خواهند شد. ، در ضمن استاپ ابتدایی تحلیل 5 درصد زیر کندل بازگشتی هفتگی در ناحیه مذکور است

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

79 پاسخ
 1. علی
  علی گفته:

  سلام جناب حیدرپور،وقت بخیر،لابسا حدضررش فعال شده؟بنظرتون الگوی اصلاحیش تغییر کرده؟باتوجه به زمان زیادی که صرف کرده هنوز تارگت های قبلی معتبر هستند؟و خواهش اخر اگر امکانش هست اپدیت کنید تحلیلش ممنون

  پاسخ
 2. امیر
  امیر گفته:

  اگر X موج بودن رشد و اصلاح اخیر تٵیید بشه به احتمال خیلی زیاد دوباره کارکشن اصلاحی خواهیم داشت نه رشد بزرگ درسته؟

  پاسخ
  • کیان
   کیان گفته:

   سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد
   بنظرتون لابسا دوباره اصلاح خواهد داشت؟ اگر اصلاح دارد روی چه قیمتی؟

   رشد و شکست مثلث حدودا چه زمانی اتفاق می افتد؟
   متشکرم

   پاسخ
 3. پانته آ لوافا
  پانته آ لوافا گفته:

  سلام
  اپدیت نمی کنید استاد
  کی خط روند رو می شکنه روی چ قیمتی به نظرتون

  پاسخ
 4. محسن
  محسن گفته:

  با سلام
  لطفا آپدیت چارت لابسا روبا توجه به تغییرات در صورت امکان ارائه کنید
  با تشکر

  پاسخ
 5. امید
  امید گفته:

  سلام و روز بخیر
  نماد چکاپا بعد به 80% اصلاح رسیده، اگر چارت جذابیتی دارید لطفا تحلیلتان از نماد رو لطف بفرمایید

  پاسخ
 6. علی
  علی گفته:

  درود استاد هدف 30000تومن امکان پذیره یا فیلد شده با توجه به طولانی شدن کارکشن و تثبیت زیر 3600 تومان

  پاسخ
 7. امیر
  امیر گفته:

  با سلام ؛ یه سوال که واسم پیش اومده این سهم نزدیک دو سالی شده از تحلیل شدنش میگذره و با توم بخوایم حساب کنیم کلی ضرر زده؛ سبک نئوویو به زمان اهمیتی میده؟ فقط آپدیت تحلیل دیدیم تو این سهم حتی یکبارم شبیه به حرکت سهم نبوده آپدیت ها به غیر از شما دو نفر دیگه هم که نئوویو کار میکنن و کانال بالای ۱۰Kدارن هم تحلیل زدن ولی عملا هیچ …

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   درود بر شما
   ایراد از تحلیل بنده یا نئوویو نیست و ایراد را باید در دیدگاه خودتون جستوجو کنید. ممکن است کلا این تحلیلی که ما ارائه کردیم و بارها هم به قول شما آپدیت کردیم سناریوی جاری سهم نباشد و کلا این تحلیل اشتباه باشد. ما نمی توانیم جادوگری و چشم بندی کنیم و صرفا بر اساس قوانین می توانیم تحلیل هایی را انجام دهیم که احتمال موفقیت را بالا می برد. به صورت نرمال یک تریدر موفق از هر 100 تحلیل 70-80 تحلیل درست و 20-30 تحلیل اشتباه دارد و لذا تحلیل لابسا که شما دنبال می کنید و سودده هم نبوده است ، ممکن است در اینده جزو تحلیل های اشتباه ما طبقه بندی شود ، در همین زمانی که فرمودید در این سایت تحلیل های با سود آوری 2000 درصدی هم انجام داده ایم.
   در این سایت احتمالا نزدیک به 400 تحلیل وجود دارد که فکر می کنم حداقل 50-60 تای آن ها اشتباه هستند و این کاملا نرمال است. این که فردی از این همه تحلیل درست و تعداد بسیار کمتری تحلیل غلط یکی را بر می گزیند ، احتمال انتخاب تحلیل درست برای چنین فردی زیر 15 درصد است.
   موفق و سلامت باشید

   پاسخ
   • صدف
    صدف گفته:

    جناب حیدرپور سلام،ایا امکان داره این موج به جای abc بخواد پنج موجی بریزه و الان ۴تموم شده باشه و شروع ۵ باشیم؟مثلا تا همون کف قبلی بریزه،واقعا این سهم ازار میده با شاخص بالا نمیره ولی با شاخص میریزه

    پاسخ
 8. سیامک
  سیامک گفته:

  با سلام
  به نظز من کارکشن ماقبل آخر در جایی که الان b نوشته شده است به پایان رسیده است و اکنون در موج a از کارکشن اخر هستیم. چون در کش دیتای 6 ماهه هم 31 ام مارچس 2021 باید شروع کارکشن آخر باشد و برای موج B بزرگتر از شاخه C دیامتریک می توانیم مثلث خنثی یا مثلث انبساطی در نظر گرفت.

  پاسخ
 9. صدف
  صدف گفته:

  سلام استاد وقت بخیر،جناب حیدرپور با توجه به اینکه یکبار الگوی سهم تغییر کرد،ایا امکانش هست بازهم تغییر کنه؟یا میشه با احتمال بالا همین الگو درنظر گرفت؟و اینکه شروع حرکت سهم از نظر زمانی کی خواهد بود چون خیلییییی بازی درمیاره و انگار هنوز اصلاح زمانی داره.ممنون از تحلیل ها و توجهتون

  پاسخ
  • مهران غفوری
   مهران غفوری گفته:

   سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیزم

   نظرتون در مورد رفتار های لابسا چیه

   صعود شارپ خواهیم داشت

   بقیه اپدیت های اون را لطف می کنین

   خیلیا منتظر تحلیلها و اپدیت های شما هستن

   با درود

   پاسخ
 10. مجتبی
  مجتبی گفته:

  سلام خسته نباشید استاد ایشالا تحلیل امروز دستمونو میگیره؟ یا فردا انجام میشه؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   دوستان کمی صبر کنید! نمی دونستم لابسا این قدر طرف دار دارد. تحلیل لابسا آماده هست منتظر هستم ساختار به همراه سطح حمایتی مناسب تکمیل شود تا تحلیل را به روز کنم.

   پاسخ
   • مجتبی
    مجتبی گفته:

    بله به جرات میشه گفت پرطرفدارترین سهم تو کانال یا سایتتون فک کنم همین نماده .

    پاسخ
   • Amirbahador
    Amirbahador گفته:

    لابسا از نمادهایی هست که از فرش به عرش و از عرش به فرش میاره
    نقطه ورود و خروج خیلی مهمه
    بنظر شما از نقطه کف الگوی کاپ فیلد شده قبلی برخواهد گشت ؟؟
    ایا رشد شارپی خواهد داشت؟؟
    بین این نماد و نماد برکت کدام رو توصیه میکنید ؟؟

    پاسخ
    • حسین حیدرپور
     حسین حیدرپور گفته:

     سلام
     در نماد خاصی توصیه به خرید نداریم ، تحلیل ها را ارائه خواهیم کرد و خود دوستان با ریسک پروفایل خود می توانند موقعیت بهتر را شناسایی کنند

     پاسخ
   • مجتبی
    مجتبی گفته:

    خیلی ممنون استاد اهداف قیمت همچنان پا برجاست؟یا تغییر کردن ؟چون در مورد اهداف قیمت هیج صحبتی نشده!

    پاسخ
 11. ROZHIN
  ROZHIN گفته:

  خسته نباشید
  ی سوال داشتم
  تو اکثر جاها لابسا سیگنال شده و حجم های خوبی هم داره میخوره
  من میخوام تو کف قیمتی سنگین ورود کنم
  میشه لطف کنین بگین کف قیمتی چنده در حال حاضر و اولین تارگت چنده؟
  با ارزوی توفیق روز افزون خدمت جنابعالی

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   در فاز نزولی اخیر این سهم الگوی فلت طویل را تکمیل کرده است و هم اکنون در نواحی انتهایی از موج سی قرار دارد و هم اکنون در ناحیه بازگشتی برای موج سی قرار دارد. با بسته شدن کندل ماهانه این سهم به روز خواهد شد.

   پاسخ
 12. مجتبی
  مجتبی گفته:

  سلام استاد وقت بخیر از نظر شما این نماد چقدر دیگه اصلاح زمانی نیاز داره ؟

  پاسخ
 13. مجتبی
  مجتبی گفته:

  سلام استاد حیدرپور.وقت بخیر خسته نباشید.ی سوال داشتم الان حد ضرر باید تغییر بدیم یا همون اعداد ذکر شده باقی میمونه؟

  پاسخ
 14. مجتبی
  مجتبی گفته:

  سلام استاد وقتتون بخیر . اگه امکان داره تحلیل را بروزرسانی بفرمایید.ممنون

  پاسخ
 15. علی
  علی گفته:

  درود استاد بنظر شما سهم تشکیل الگوی اسپایک نداده ؟ بنظرتون بهتر نیست حدود 8000 خارج شد و دوباره خرید؟( 8000 حدودا برابر رشد کوچیک قبل از رشد شارپ دو سال پیش میشه) یا اینکه عین گذشته عمل نمیکنه

  پاسخ
 16. علی
  علی گفته:

  باسلام،وقت بخیر،لابسا امروز حرکت عجیبی از صف خرید به صف فروش داشت و باز به زیر ۵تومن برگشت،چند روز قبل هم روی ۴۵۰۰ همین اتفاق افتاد و به زحمت رفت بالا،کلا زمان گیر و فرسایشی لابسا،بنظرتون حرکتش بهتر میشه؟یا با کلی نوسان و اذیت کردن میخواد طی مسیر کنه؟؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   وضعیت بازار رو خودتان مشاهده می کنید و رفتار بسیاری از نمادها عجیب است گویی که کسی کنترل بازی را در دست گرفته و اهالی بازار را بازی می دهد!
   این سهم از کف خودش در الگوی فلت تا همین امروز 84 درصد رشد داشته است و کمی اصلاح در این روند صعودی کاملا طبیعی است.
   توجه بفرمایید قرار نیست با یک تک موج به اهداف این تحلیل برسیم و با یک الگو که خود شامل تک موج های صعودی و نزولی است به آن خواهیم رسید.
   ترس ایجاد شده که کاملا طبیعی است را فقط می توانید با اعتماد به تحلیل و به موازات آن با مدیریت پوزیشن مرتفع کنید چرا که در بهترین حالت 80-90 تحلیل ها درست و 10-20 درصد احتمال خطا وجود دارد.
   روند فعلی سهم هم اصلا کند نیست و می توانید برای این مورد به به این مفهوم دقت کنید که حرکت نزولی آخر سهم 20 هفته طول کشیده است و هم اکنون در طول 6 هفته نزدیک به 80 درصد از آن مسیر ریتریس شده است که نشان دهنده واگرایی زمانی مناسب برای این صعود است.
   موفق باشید

   پاسخ
   • علی
    علی گفته:

    سلام استاد وقت بخیر،لطفا تحلیل لابسا اپدیت کتید،خستمون کرد همیشه تو روزای خوب منفی میخوره،خیلی ریزش داشته تو یک ماه اخیر از ۶۳۰۰ به ۴۷۰۰ رسیده و هنوزم کلی فروشنده داره،لطفا راهنمایی بفرماییدممنون

    پاسخ
 17. علی
  علی گفته:

  سلام وقت بخیر،کاش تحلیل اپدیت کنید،اینطوری که پیش میره فردا کف ۲۹۰۰از دست میده و الگو بنظر تغییر میکنه

  پاسخ
 18. علی
  علی گفته:

  درود استاد بنظر شما هنوزم اهداف این سهم پا برجاست ؟ واقعا بیش از حد اذیت کرده خیلی سهمای دیگه که تو حرکت شارپ شاخص سودی ندادن الان دارن جبران میکنن مثل ثزاگرس ثباغ و… مطلب دیگه صعود قبلی زمان کمتری برده تا این الگوی اصلاحی بنظرتون طبق فیبوی زمانی تا کی میتونه ادامه دار باشه این حرکت اصلاحی ( به لحاظ ایچی هم سهم ابر ضخیمی پیش رو داره که صعود شارپش خیلی دور از انتظاره

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   درود بر شما
   همان طور که ملاحظه می کنید با یک بازار افراطی دست کاری شده طرف هستیم که اصلاح 40-30 درصدی به سقوط بی انتها تبدیل شده است. از دید من لابسا بهترین عملکرد را تا کنون داشته و شما می بینید به دلیل عدم شناوری! هر دو هفته یک بار شاید مجموعا 5 درصد یا مقدار اندکی در همین حوالی کاهش یابد.
   من این سهم را فعلا آپدیت نکردم اما احتمالا الگوی فلت آن مشابه اکثر سهم ها با گسترش بیشتری به سمت مثلث شدن پیش رفته است که تارگت های آن به مراتب کمتر از فلت است.
   اجازه بدید تکلیف شاخص کل قلابی مشخص شود و انتهای آن را محاسبه و فالو کنیم ، شاخص که راه بیفتد الگوی این سهم هم حتما آپدیت می کنیم

   پاسخ
 19. بهروزرادمنش
  بهروزرادمنش گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  استاد با این اوصاف دو سناریو محتمل داریم؟ یکی گسترش بیشتر مثلث همگرای فرضی و تبدیل آن به دیامتریک و دیگری این که مثلث همگرای فرضی موج b از فلت ایرگیولار بود و اکنون در موج c آن قرار داریم؟

  پاسخ
 20. سروش
  سروش گفته:

  درود.
  با توجه به استفاده از کش دیتای ۶ماهه در این تحلیل و بالا بودن تایم فریم استفاده شده شما انتظار شروع رشد را از چه زمانی بطور تقریبی دارید؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *