موج شماری نئوویو لابسا (4) در نئوویو سنتر

برای موج شماری نئوویو لابسا در این تحلیل کل دیتای سهم در طول 30 سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته است تا دیدگاه مناسبی در مورد آینده دور و نزدیک این سهم ارائه کنیم.

اگر نقطه ی شروع موج شماری را کف سال 1372 در نظر بگیریم شاهد تشکیل الگوهای کارکشن متعدد هستیم. به نظر می رسد پس از الگوی دیامتریک رانینگ از محدوده ی سال 1390 به بعد حرکت جدیدی آغاز شده است که هم اکنون در موج C از آن قرار داریم.

به موج شماری نئوویو لابسا که در کش دیتای 6 ماهه انجام شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو لابسا (4)

موج شماری نئوویو لابسا در نئوویو سنتر – کش دیتای 6 ماهه

همان طور که در نمودار بالا ملاحظه می فرمایید قسمتی از موج C تشکیل شده است و هم اکنون در قسمت های میانی از آن قرار داریم.

به نظر می رسد در قسمت های میانی از موج C الگوی فلت از نوع ناقص غیر عادی یا رانینگ در حال تشکیل است. طبق این سناریو هم اکنون در موج c از الگوی فلت قرار داریم.

این فلت از محدوده ی خرداد 98 شروع شده و موج a و b از آن تکمیل شده و روی آخرین موج نزولی خود قرار دارد.

همین فلت را در تایم فریم ماهانه نیز مورد تحلیل قرار دادیم که می توانید برای مطالعه آن به  ” شمارش نئوویو لابسا (3) ” رجوع کنید. در همین بازه ی زمانی در  آن تحلیل به دنبال تکمیل الگوی مثلث همگرای تناوب معکوسی بودیم که به نظر می رسید خاتمه یافته اما حرکت پساالگویی آن ضعیف تر از حد انتظار بود که دلیل آن را می توان عدم تکمیل الگوی تایم 6 ماهه دانست. الگوی مثلث همگرای مذکور حتما توسعه بیشتری یافته و احتمالا به الگوی دیامتریک رانینگ تبدیل خواهد شد که در آنالیز نئوویو لابسا که در هفته های آتی ارائه می شود به آن می پردازیم.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

بر اساس تحلیل نئوویو لابسا حداقل ریزش برای موج c در این فلت محدوده ی 4890 تومان و محدوده ی نرمال آن 4140 تومان می باشد. هم اکنون که قیمت سهم در ناحیه 4500 تومان قرار دارد ، شرایط حداقلی موج سی پاس شده است و در حال رسیدن به ناحیه نرمال آن هستیم.

طبق تحلیل نئوویو لابسا پیش بینی می کنیم این سهم پس از تکمیل کارکشن خود در یک سال و اندی گذشته حرکت بسیار شارپی را داشته باشد.

محاسبه حد سود پس از تکمیل موج c از الگوی فلت انجام خواهد شد اما به صورت کلی انتظار داریم در طول 1.5-1 سال آینده این سهم حداقل به محدوده ی 30000 تومان برسد و سود آوری شگفت آوری را به ارمغان آورد! 

نویسنده : حسین حیدرپور
تاریخ تحلیل : 25 مرداد 1399

پادکست این تحلیل را گوش کنید

آپدیت سریع

 • 20 مهر 99

  طبق موج شماری نئوویو لابسا که در بالا مشاهده می فرمایید به دنبال خاتمه موج نزولی در قالب موج سی از الگوی فلت بودیم. هم اکنون به نظر می رسد این موج به خاتمه ی خود بسیار نزدیک شده است.

  برای انتهای موج c از فلت طبق پادکستی که ارائه کردیم کف 3500-3400 تومان را در نظر گرفتیم اما در بازار هیجانی دو ماه اخیر این سهم نیز با اصلاح بیشتری همراه شد و قیمت با اصلاح بیش از 50 درصد نسبت به سقف خود تا  2900 تومان کاهش یافت.

  در ابتدا به بروزرسانی تحلیل نئوویو این سهم که در کش دیتای 6 ماهه انجام شده است دقت فرمایید :

  تحلیل نئوویو لابسا 4 - آپدیت سریع 1

  موج شماری نئوویو لابسا 4 – آپدیت سریع 1

  طبق تحلیل نئوویو لابسا در نهایت الگوی فلت از نوع ناقص غیر عادی (ایرگولار فیلیر) تشکیل شده است و انتظار گسترش بیشتری برای موج c را نداریم. قیمت بازگشایی امروز 3079 تومان است و حد ضرر این تحلیل باید در 2600 تومان قرار گیرد.

  بر اساس آنالیز نئوویو لابسا حد سود حداقلی در محدوده ی 30 هزار تومان است که پس از تثبیت کف با دقت بیشتری بررسی خواهیم کرد.

برچسب ها

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

7 پاسخ
 1. سروش
  سروش گفته:

  درود.
  با توجه به استفاده از کش دیتای ۶ماهه در این تحلیل و بالا بودن تایم فریم استفاده شده شما انتظار شروع رشد را از چه زمانی بطور تقریبی دارید؟

  پاسخ
 2. بهروزرادمنش
  بهروزرادمنش گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  استاد با این اوصاف دو سناریو محتمل داریم؟ یکی گسترش بیشتر مثلث همگرای فرضی و تبدیل آن به دیامتریک و دیگری این که مثلث همگرای فرضی موج b از فلت ایرگیولار بود و اکنون در موج c آن قرار داریم؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *