موج شماری نئوویو لابسا (4)

برای موج شماری نئوویو لابسا در این تحلیل کل دیتای سهم در طول 30 سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته است تا دیدگاه مناسبی در مورد آینده دور و نزدیک این سهم ارائه کنیم.

اگر نقطه ی شروع موج شماری را کف سال 1372 در نظر بگیریم شاهد تشکیل الگوهای کارکشن متعدد هستیم. به نظر می رسد پس از الگوی دیامتریک رانینگ از محدوده ی سال 1390 به بعد حرکت جدیدی آغاز شده است که هم اکنون در موج C از آن قرار داریم.

به موج شماری نئوویو لابسا که در کش دیتای 6 ماهه انجام شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو لابسا (4)

موج شماری نئوویو لابسا در نئوویو سنتر – کش دیتای 6 ماهه

همان طور که در نمودار بالا ملاحظه می فرمایید قسمتی از موج C تشکیل شده است و هم اکنون در قسمت های میانی از آن قرار داریم.

به نظر می رسد در قسمت های میانی از موج C الگوی فلت از نوع ناقص غیر عادی یا رانینگ در حال تشکیل است. طبق این سناریو هم اکنون در موج c از الگوی فلت قرار داریم.

این فلت از محدوده ی خرداد 98 شروع شده و موج a و b از آن تکمیل شده و روی آخرین موج نزولی خود قرار دارد.

همین فلت را در تایم فریم ماهانه نیز مورد تحلیل قرار دادیم که می توانید برای مطالعه آن به  ” شمارش نئوویو لابسا (3) ” رجوع کنید. در همین بازه ی زمانی در  آن تحلیل به دنبال تکمیل الگوی مثلث همگرای تناوب معکوسی بودیم که به نظر می رسید خاتمه یافته اما حرکت پساالگویی آن ضعیف تر از حد انتظار بود که دلیل آن را می توان عدم تکمیل الگوی تایم 6 ماهه دانست. الگوی مثلث همگرای مذکور حتما توسعه بیشتری یافته و احتمالا به الگوی دیامتریک رانینگ تبدیل خواهد شد که در آنالیز نئوویو لابسا که در هفته های آتی ارائه می شود به آن می پردازیم.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

بر اساس تحلیل نئوویو لابسا حداقل ریزش برای موج c در این فلت محدوده ی 4890 تومان و محدوده ی نرمال آن 4140 تومان می باشد. هم اکنون که قیمت سهم در ناحیه 4500 تومان قرار دارد ، شرایط حداقلی موج سی پاس شده است و در حال رسیدن به ناحیه نرمال آن هستیم.

طبق تحلیل نئوویو لابسا پیش بینی می کنیم این سهم پس از تکمیل کارکشن خود در یک سال و اندی گذشته حرکت بسیار شارپی را داشته باشد.

محاسبه حد سود پس از تکمیل موج c از الگوی فلت انجام خواهد شد اما به صورت کلی انتظار داریم در طول 1.5-1 سال آینده این سهم حداقل به محدوده ی 30000 تومان برسد و سود آوری شگفت آوری را به ارمغان آورد! 

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 25 مرداد 99

پادکست این تحلیل را گوش کنید

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 20 مهر 99

طبق موج شماری نئوویو لابسا که در بالا مشاهده می فرمایید به دنبال خاتمه موج نزولی در قالب موج سی از الگوی فلت بودیم. هم اکنون به نظر می رسد این موج به خاتمه ی خود بسیار نزدیک شده است.

برای انتهای موج c از فلت طبق پادکستی که ارائه کردیم کف 3500-3400 تومان را در نظر گرفتیم اما در بازار هیجانی دو ماه اخیر این سهم نیز با اصلاح بیشتری همراه شد و قیمت با اصلاح بیش از 50 درصد نسبت به سقف خود تا  2900 تومان کاهش یافت.

در ابتدا به بروزرسانی تحلیل نئوویو این سهم که در کش دیتای 6 ماهه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو لابسا 4 - آپدیت سریع 1

موج شماری نئوویو لابسا 4 – آپدیت سریع 1

طبق تحلیل نئوویو لابسا در نهایت الگوی فلت از نوع ناقص غیر عادی (ایرگولار فیلیر) تشکیل شده است و انتظار گسترش بیشتری برای موج c را نداریم. قیمت بازگشایی امروز 3079 تومان است و حد ضرر این تحلیل باید در 2600 تومان قرار گیرد.

بر اساس آنالیز نئوویو لابسا حد سود حداقلی در محدوده ی 30 هزار تومان است که پس از تثبیت کف با دقت بیشتری بررسی خواهیم کرد.

آپدیت دوم : 7 آذر 99

طبق موج شماری نئوویو لابسا و پادکست مربوطه به دنبال خاتمه موج c از الگوی فلت رانینگ/ناقص غیر عادی بودیم و مشاهده کردید در بازار افراطی اخیر موج سی کمی بیشتر اصلاح قیمتی انجام داد و در نهایت الگوی فلت از نوع ناقص غیرعادی تشکیل شده است.

به موج شماری نئوویو لابسا که درکش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو لابسا 4 - آپدیت سریع 2

تحلیل نئوویو لابسا 4 – آپدیت سریع 2

حد ضرر فعلی تحلیل 2800 تومان است و با عبور قیمت از 3500 تومان می توانید حد ضرر خود را روی 3000 تومان تنظیم کنید (اگر کف 2800 تومان بشکند این تحلیل فیلد خواهد شد و دنبال کردن آن ارزشی نخواهد داشت).

اهداف حداقلی این تحلیل بالای 30 هزار تومان قرار دارد اما بهتر است اهداف را به صورت پله پله  افزایش دهیم‌، از این رو مهمترین اهداف به صورت زیر محاسبه شده اند :

1- ناحیه 8000-7900 تومان

2- ناحیه 11500-10400 تومان

3- ناحیه 15000-14500 تومان

4- ناحیه 20000-19300تومان

فعلا همین مقدار کافیست‌، در فرصت های آتی این اهداف به روز خواهد شد. با رسیدن به هر تی پی‌، استاپ خود را تریل کنید.

انتظار منطقی آن است که به راحتی قیمت سهم  از 10000 تومان عبور کند.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

19 پاسخ
 1. علی
  علی گفته:

  درود استاد بنظر شما سهم تشکیل الگوی اسپایک نداده ؟ بنظرتون بهتر نیست حدود 8000 خارج شد و دوباره خرید؟( 8000 حدودا برابر رشد کوچیک قبل از رشد شارپ دو سال پیش میشه) یا اینکه عین گذشته عمل نمیکنه

  پاسخ
 2. علی
  علی گفته:

  باسلام،وقت بخیر،لابسا امروز حرکت عجیبی از صف خرید به صف فروش داشت و باز به زیر ۵تومن برگشت،چند روز قبل هم روی ۴۵۰۰ همین اتفاق افتاد و به زحمت رفت بالا،کلا زمان گیر و فرسایشی لابسا،بنظرتون حرکتش بهتر میشه؟یا با کلی نوسان و اذیت کردن میخواد طی مسیر کنه؟؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   وضعیت بازار رو خودتان مشاهده می کنید و رفتار بسیاری از نمادها عجیب است گویی که کسی کنترل بازی را در دست گرفته و اهالی بازار را بازی می دهد!
   این سهم از کف خودش در الگوی فلت تا همین امروز 84 درصد رشد داشته است و کمی اصلاح در این روند صعودی کاملا طبیعی است.
   توجه بفرمایید قرار نیست با یک تک موج به اهداف این تحلیل برسیم و با یک الگو که خود شامل تک موج های صعودی و نزولی است به آن خواهیم رسید.
   ترس ایجاد شده که کاملا طبیعی است را فقط می توانید با اعتماد به تحلیل و به موازات آن با مدیریت پوزیشن مرتفع کنید چرا که در بهترین حالت 80-90 تحلیل ها درست و 10-20 درصد احتمال خطا وجود دارد.
   روند فعلی سهم هم اصلا کند نیست و می توانید برای این مورد به به این مفهوم دقت کنید که حرکت نزولی آخر سهم 20 هفته طول کشیده است و هم اکنون در طول 6 هفته نزدیک به 80 درصد از آن مسیر ریتریس شده است که نشان دهنده واگرایی زمانی مناسب برای این صعود است.
   موفق باشید

   پاسخ
   • علی
    علی گفته:

    سلام استاد وقت بخیر،لطفا تحلیل لابسا اپدیت کتید،خستمون کرد همیشه تو روزای خوب منفی میخوره،خیلی ریزش داشته تو یک ماه اخیر از ۶۳۰۰ به ۴۷۰۰ رسیده و هنوزم کلی فروشنده داره،لطفا راهنمایی بفرماییدممنون

    پاسخ
 3. علی
  علی گفته:

  سلام وقت بخیر،کاش تحلیل اپدیت کنید،اینطوری که پیش میره فردا کف ۲۹۰۰از دست میده و الگو بنظر تغییر میکنه

  پاسخ
 4. علی
  علی گفته:

  درود استاد بنظر شما هنوزم اهداف این سهم پا برجاست ؟ واقعا بیش از حد اذیت کرده خیلی سهمای دیگه که تو حرکت شارپ شاخص سودی ندادن الان دارن جبران میکنن مثل ثزاگرس ثباغ و… مطلب دیگه صعود قبلی زمان کمتری برده تا این الگوی اصلاحی بنظرتون طبق فیبوی زمانی تا کی میتونه ادامه دار باشه این حرکت اصلاحی ( به لحاظ ایچی هم سهم ابر ضخیمی پیش رو داره که صعود شارپش خیلی دور از انتظاره

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   درود بر شما
   همان طور که ملاحظه می کنید با یک بازار افراطی دست کاری شده طرف هستیم که اصلاح 40-30 درصدی به سقوط بی انتها تبدیل شده است. از دید من لابسا بهترین عملکرد را تا کنون داشته و شما می بینید به دلیل عدم شناوری! هر دو هفته یک بار شاید مجموعا 5 درصد یا مقدار اندکی در همین حوالی کاهش یابد.
   من این سهم را فعلا آپدیت نکردم اما احتمالا الگوی فلت آن مشابه اکثر سهم ها با گسترش بیشتری به سمت مثلث شدن پیش رفته است که تارگت های آن به مراتب کمتر از فلت است.
   اجازه بدید تکلیف شاخص کل قلابی مشخص شود و انتهای آن را محاسبه و فالو کنیم ، شاخص که راه بیفتد الگوی این سهم هم حتما آپدیت می کنیم

   پاسخ
 5. بهروزرادمنش
  بهروزرادمنش گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  استاد با این اوصاف دو سناریو محتمل داریم؟ یکی گسترش بیشتر مثلث همگرای فرضی و تبدیل آن به دیامتریک و دیگری این که مثلث همگرای فرضی موج b از فلت ایرگیولار بود و اکنون در موج c آن قرار داریم؟

  پاسخ
 6. سروش
  سروش گفته:

  درود.
  با توجه به استفاده از کش دیتای ۶ماهه در این تحلیل و بالا بودن تایم فریم استفاده شده شما انتظار شروع رشد را از چه زمانی بطور تقریبی دارید؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *