شمارش نئوویو لابسا (3)

در شمارش نئوویو لابسا که 2.5 ماه پیش ارائه شد به دنبال خاتمه موج D از مثلث همگرای تناوب معکوس بودیم. الگوی موج D به صورت دیامتریک در نظر گرفته شده بود که در آنجا موج g در حال خاتمه بود.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی (سناریوی اول) می توانید به ” تحلیل نئوویو لابسا (1) ” رجوع فرمایید.

به صورت نرمال موج D نمی بایست بالاتر از محدوده ی 3600-3700 تومان می رفت و از این رو سناریوی دومی هم مطرح کردیم اما هم اکنون که امواج تشکیل شده است ، همچنان تاکید دارم که سناریوی اول را باید دنبال کنیم و این که موج D به صورت افراطی بزرگ شده ، الگوی مثلث همگرای تناوب معکوس جاری و پرقدرتی را تشکیل داده است که با مومنتوم این روزهای بازار همخوانی 100 درصدی دارد.

موج g از D نیز به صورت افراطی رشد کرده و بیش از حد نرمال بلند است که آن نیز نشان از قدرتمند بودن روند صعودی این سهم دارد.

به بروزرسانی آنالیز نئوویو لابسا که در کش دتیای هفتگی انجام شده است دقت فرمایید :

شمارش نئوویو لابسا

تحلیل نئوویو لابسا در نئوویو سنتر – کش دیتای هفتگی

همان طور که ملاحظه می کنید پس از موج D ريال موج E از مثلثی که پیش بینی کرده بودیم به زیبایی تشکیل شده است و پس از آن روند صعودی جدیدی برای این سهم شکل گرفته است.

با توجه به تکمیل شدن مثلث مذکور از این پس تحلیل را در تایم فریم ماهانه دنبال می کنیم.

به تحلیل الیوتی سهم آبسال که به روش نئوویو و در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

شمارش نئوویو لابسا

شمارش نئوویو لابسا – کش دیتای ماهانه

حال که الگو تکمیل شده است اهداف حداقلی این مثلث را می توانیم در محدوده ی قیمتی 8000 تومان قرار دهیم.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

پس از تکمیل الگوی مثلث همگرای تناوب معکوس روند قدرتمندی شکل گرفته است که برای آن اهداف متعددی می توان ذکر کرد همچنین حد ضرر را می توانید در محدوده ی قیمتی 3700 تومان قرار دهید (توجه کنید حد ضرر بلند مدتی این سهم در محدوده ی 3000 تومان قرار دارد).

اهداف محاسبه شده در میان مدت و بلند مدت می تواند در دسترش قرار گیرد :

1- ناحیه 8500-7900 تومان

2- ناحیه 13200-12500 تومان

3- ناحیه 17300-17000 تومان

با توجه به مومنتوم فعلی بازار هدف اول در کوتاه مدت در دسترس خواهد بود.

برای مشاهده تحلیل بعدی این سهم به ” موج شماری نئوویو لابسا (4) ” رجوع فرمایید.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 12 اردیبهشت 99

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 19 خرداد 99

طبق تحلیل نئوویو لابسا پس از خاتمه مثلث به نظر می رسد حرکت اصلی سهم شروع شده است.ابتدا شاهد موج صعودی a بودیم که موجب افزایش قیمت از محدوده ی 3200 تومان تا 5500 تومان بودیم و پس از آن در قالب موج b اصلاحی تا قیمت 4000 تومان را شاهد بودیم.

در خرداد ماه شاهد افزایش 55 درصدی قیمت و عبور آن از سقف 5500 تومان بودیم (که قطعا هنوز شکست تلقی نمی شود!) اگر قیمت مجددا زیر 5500 تومان تثبیت نشود می توانیم بگوییم هم اکنون در موج c هستیم و اگر نفوذ رخ دهد می تواند نشان دهنده گسترش بیشتر موج b باشد.

حد ضرر این تحلیل را به محدوده ی 4000 تومان منتقل کنید ، همچنان به نظر می رسد هر کدام از سناریوهای فوق رخ دهد ، در میان مدت/بلند مدت همه اهداف این سهم قابل تحقق باشند.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

18 پاسخ
 1. رضا
  رضا گفته:

  با سلام وقت بخیر،ایا امکان تشکیل اندینک دیاگونال در نمودار وجود ندارد؟؟روند سهم شبیه همچین الگویی شده،ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   خیر چنین امکانی وجود ندارد چون در این جایگاه نمی تواند یک الگوی ایمپالس تشکیل شود. اگر به کل نمودار دقت فرمایید ، قسمت ابتدایی را می توان ایمپالس در نظر گرفت اما قسمت میانی به وضوح کارکشن است و ایمپالس نیست.
   از این رو در قسمت انتهایی امکان وجود اندینگ دیاگونال نیست.

   پاسخ
 2. امیر
  امیر گفته:

  سلام وقت بخیر،کاش زودتر تحلیلش اپدیت کنید فرمودید به زودی اپدیت میشه،با این حقوقی و وضعیت سهم نگرانم الگوی اصلاحی سهم پیچیده تر شده باشه،از یه طرف بازار هم به اصلاح بخوره این سهما که تو بازار خوب،بد عمل کردن،له میشن

  پاسخ
 3. امیر
  امیر گفته:

  سلام وقت بخیر،این سهم کلا هیج تحلیلی روش جواب نمیده افتضاح بوده واقعا،بازار حتی اگر سراسر مثبت هم باشه باز لابسا صف خرید نمیشه و با رنج منفی میفروشن حتی،اگر تحلیلتون تغیر کرده بفرمایید تا مطلع باشیم و خارج بشیم،واقعا سهم بدی بوده شدیدا منو عقب انداخت خواهشا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 4. علی رضا
  علی رضا گفته:

  سلام وقت بخیر،کاش یه کم بیشتر ازش تحلیل بزارید،سهامداراش واقعا اذیت شدن و عقب موندن از بازار،با توجه به اینکه فردا هم احتمال زیاد میاد زیر 5500،موج b گسترش پیدا میکنه چه حالاتی ممکن داشته باشه؟باز هم زمانبر میشه؟.زنگ زدم شرکت میگم چرا اینطوریه؟در 6ماه اخیر کم بازده ترین سهم بورس بوده

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   آپدیت لابسا در قسمت آپدیت سریع انجام شده است و هم اکنون به نظر می رسد در الگویی که پس از مثلث تشکیل خواهد شد ، در موج b از آن هستیم.
   به لحاظ الگویی فعلا نگرانی خاصی وجود ندارد اما اگر فکر می کنید از بازار جا مانده اید می توانید در اصلاح ها سهمتان را تعویض کنید.
   به لحاظ الگویی این سهم پتانسیل رشد خوبی را داراست اما مومنتوم آن در پاره ای اوقات ممکن است کم تر از میانگین بازار باشد که بعدا به احتمال زیاد جبران خواهد شد.
   از دید شخصی من فروشندگان این سهم آماتورهایی هستند که موج b را می سازند و در آنیده نه چندان دور پشیمان خواهند شد.

   پاسخ
 5. علی
  علی گفته:

  سلام وقت بخیر
  امروز تو کل بازار ۲۵سهم منفی بودند که اکثر اینا هم از بازار پایه بودند و لابسا هم جز این ۲۵سهم بود،واقعا چه دلیلی داره این اتفاقات روی نمودار؟سهم اگر الان با بازار همسو نشه و بالا نره تو اصلاح شاخص که دیگه محال بتونه جبران کنه،هنوز تحلیل سهم معتبر؟و دلیل این بازیا چیه از نظر مموداری ممنون

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   دوست عزیز تا زمانی که حد ضرر تحلیل فعال نشده تحلیل معتبر است و به صورت بازاری و نموداری هم هیچ مشکلی در چارت نیست و مثلا چند روز پیش که بازار منفی یا متعادل بود لابسا چند روز صف خرید بود ، در نهایت صعود برخی سهم ها با مومنتوم بیشتر و برخی کمتر است. بعد از رشد 50 درصدی کمی استراحت حتما نیاز است و فعلا هیچ مشکلی نیست.

   پاسخ
 6. علی
  علی گفته:

  سلام
  در نمودار لگاریتمی شده ماهانه و حتی روزانه فکر نمی کنید آخرین روند شکل گرفته یک ایمپالس شتابدار باشد؟

  پاسخ
 7. محمد
  محمد گفته:

  سلام خسته نباشید
  آقای مهندس موج D در تایم هفتگی از لحاظ زمان خیلی بیشتر از موج C و A و B شده آیا در مثلث امکان این صرف زمان برای موج D وجود دارد؟ با تشکر

  پاسخ
 8. امیرعلی
  امیرعلی گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  باتوجه به این گزارش لابسا و صف فروشی که دیروز داشت، بنظرتون این تحلیل هنوز معتبر و از لحاظ زمانی بیشتر طول نمیکشه؟ گرچه تا همینجا هم واقعا خیلی زمان برده و هنوز به محدوده اهداف اول هم نرسیده، 4ماهه با این سهمم و واقعا حس میکنم از بازار عقب موندم،بنظرتون حدضرر جدید چند بزارم و نگه دارم یا خیر، ممنون

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   برای تحلیل تا کنون مشکلی پیش نیامده است و فقط در خرداد ماه یک صعود 55 درصدی داشته ایم. توصیه به فروش یا نگهداری ندارم و خود شما باید در این مورد تصمیم بگیرید.
   در مورد باقی موارد تحلیل آپدیت خواهد شد.

   پاسخ
 9. علی
  علی گفته:

  سلام وقت بخیر، بنظرتون همچنان تحلیل لابسا معتبر؟ خیلی داره اذیت میکنه و خلاف جهت بازار حرکت میکنه، نسبت به بازار اصلا رشد نکرده، ممنون میشم بفرمایید چیکار کنم با این سهم

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   تحلیل های ما همان طور که ملاحظه می فرمایید اکثرا در تایم فریم ماهانه انجام می شود از این رو برای رسیدن به اهداف باید صبر داشته باشید. بازار با مونتوم بالای فعلی به دلیل افراطی بودن ما رو بد عادت کرده است و طوری شده که به اهداف بلند مدت در میان مدت می رسیم و به اهداف میان مدتی در کوتاه مدت می رسیم.
   طبق تحلیل انجام شده موج E می تواند گسترش یابد اما در کلیت تحلیل هیچ تفاوتی ایجاد نمی شود و با توجه به قوانین منطق حاکم بر این الگو ، حرکت پساالگویی بسیار خوبی برای این سهم را در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود و قیمت این سهم در طول 1-1.5 سال آینده می تواند 2-5 برابر شود.
   حد ضرر 3700 تومان برای میان مدتی ها ذکر شده است و حد ضرر واقعی این تحلیل برای بلند مدت ناحیه 3000 تومان است. به هر حال رسیدن به تارگت 17000 تومانی قطعا نیازمند صبر است.
   در نهایت در خلال این صعود بلند مدتی حتما اصلاح هایی رخ خواهند داد اما اگر این تحلیل درست باشد ، کف های ماژور قبلی در خلال این اصلاح ها نباید بشکند.
   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *