آنالیز نئوویو لخزر (3)

اگر برای آنالیز نئوویو لخزر از دیتای ابتدای سال 1397 تاکنون استفاده کنیم ، روند صعودی خوبی را مثل اکثر سهام های بورس تهران در آن شاهد هستیم.

قبل از این که به تحلیل نئوویو این قسمت بپردازیم توجه کنید ، این تحلیل آپدیت تحلیل نئوویو نمودار لخزر (2) که سه سال پیش ارائه شد محسوب نمی شود و متاسفانه لخزر جزو فراموش شده های نئوویو سنتر است که می خواهیم هم اکنون آن را بروز کنیم.

در روند صعودی فعلی قسمت های مختلفی به صورت الگوهای تصحیحی و پشت سر هم تشکیل شده است که به نظر می رسد با الگویی شبیه به دیامتریک یا الگوی سیمتریکال طرف هستیم.

موج شماری به سبک نئوویو  سهم لخزر که در کش دیتای ماهانه به روزرسانی شده است توجه کنید :

آنالیز نئوویو لخزر (3)

آنالیز نئوویو لخزر در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

همان طور که مشاهده می کنید در اولین سناریوی محتمل الگوی دیامتریک را برای این سهم در نظر داریم. با توجه به موج D  که الگوی فلت جاری (رانینگ) قدرتمندی در آن تشکیل شده است ، انتظار داریم موج E حرکت بسیار شارپی را حداقل تا 14200 تومان طی کند.

از دیدگاه تحلیل زمانی برای خاتمه موج E انتظار منطقی آن است که 2-3 ماه دیگر به انتهای این موج نزدیک شویم.

به لحاظ نئوویو تحلیل الگوی موج D چون هنوز تکمیل نیست ممکن دستخوش تغییر قرار گیرد اما فعلا برای این موج تشکیل الگوی ترکیبی شروع شده با زیگزاگ را مد نظر قرار می دهیم. مومنتوم پس از ایکس موج تا کنون کم بوده که ممکن است نشان دهنده گسترش بیشتر آن و یا تغییر این لیبل پیشرفت به d در آینده شود!

خلاصه و نتیجه تحلیل :

در کوتاه مدت و حتی میان مدت روند کلی سهم را صعودی ارزیابی می کنم از این رو برای اهداف صعود می توانیم از نواحی که در زیر محاسبه شده است استفاده کنیم :

1- ناحیه 14200-14000 تومان

2- ناحیه 16200 تومان (مینور)

3- ناحیه 19000-18800 تومان

حد ضرر این تحلیل از دیدگاه نئوویو 7150 تومان می باشد و از قیمت جاری 17 درصد فاصله دارد لذا در محاسبه حجم ورودی کمی دقت کنید و از این طریق ریسک کلی معامله را کاهش دهید.

برای دوستانی که از قدیم این سهم را دارند هم حد ضرر همان 7150 تومان می باشد.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 31 فروردین 99

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 2 تیر 99

در انتهای فروردین در محدوده ی 8300 تومان تحلیل فوق انجام شده و طبق آن سناریوی صعودی تحت الگوی دوگانه ترکیبی تشریح شد. هم اکنون که بیش از 65 درصد سود آوری در کوتاه مدت بدست آمده است حد ضرر خود را به 9700 تومان منتقل کنید.

در حال حاضر سهم در حال ساختن کارکشن استاندارد دوم برای رسیدن به اهداف مذکور است.

آپدیت دوم : 12 خرداد 1400

در آنالیز نئوویو لخزر که چند ماه پیش ارائه کردیم مشاهده کردید که موج E از این الگو دوگانه شد و توانست خودش را به اهداف بالایی برساند.

پارس خزر نمونه‌ای از سهام کوچک بازار است که در بازار متعادل می‌تواند سود‌های بسیار زیادی بدون هیچ حاشیه‌ای را به ارمغان آورد.

در تحلیل اول لخزر محدوده ی 1000 تومانی که تحلیل شد تا 28000 تومان افزایش قیمت یافت و حدودا 2900 درصد سودآوری داشت و تازه یک موج صعودی دیگر از این الگو باقیست! 

به بروزرسانی موج شماری نئوویو لخزر که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

آنالیز نئوویو لخزر 3 - آپدیت سریع 2

آنالیز نئوویو لخزر 3 – آپدیت سریع 2

پس از تکمیل موج E از مثلث طبق تحلیل قبلی به نظر می‌رسد هم‌اکنون در موج F از الگوی دیامتریک/سیمتریکال هستیم. با توجه به عدم شناوری این سهم در نزول ماه‌های گذشته این سهم به اندازه کافی اصلاح قیمتی انجام نداده است و لذا از دید من هنوز جا برای اصلاح قیمتی وجود دارد و حداقل یک تا دو گره منفی 10 درصدی برای این سهم می‌تواند مفید باشد تا از وضعیت کنونی رهایی یابد و پتانسیل حرکت صعودی بعدی در آن ایجاد شود.

در آنالیز نئوویو انجام شده برای ریزموج های موج F سناریوی خاصی را در نظر نگرفتیم چرا که عدم شناوری در طول 3 ماه گذشته باعث شده است این سهم بیشتر افقی حرکت نماید و اگر طبق تحلیل ریزش بیشتری در این سهم شکل بگیرد ، مجددا در مورد ساختار ریز موج ها آپدیتی ارائه می‌شود.

برای انتهای موج F در موج شماری لخزر دو ناحیه محاسبه شده است :

1- ناحیه 15000 تومان

2- ناحیه 12000-11000 تومان

ترجیحا باید صبر کنیم تا قیمت به ناحیه دوم برسد تا ریسک سرمایه گذاری در این سهم کوچک کاهش یابد.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

1 پاسخ
  1. بهزاد
    بهزاد گفته:

    باسلام خدمت شما استاد عزیز
    ممکنه هست بفرماید ایا لزومی در نداشتن پسا الگویی فلت(نامنظم ناقص)بعد از c دیامتریک نیست؟ممنون میشم راهنمایی بفرماید

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.