موج شماری نئوویو مرقام (4)

در موج شماری نئوویو مرقام که تا‌کنون انجام داده‌ایم مشاهده کردید این سهم را در تحلیل دوم در محدوده‌ی 500 تومان سیگنال کردیم و در طول روند صعودی قدرتمندی که این سهم داشت چندین بار به منظور بررسی ساختار تشکیل شده و همچین بهینه سازی اهداف و تریل استاپ تحلیل اولیه را آپدیت کردیم.

در نهایت روند صعودی سهم در محدوده‌ی 6100 تومان که هدف اول تحلیل قبلی بود پایان گرفت و سودی بیش از 1100 درصد برای افرادی داشت که سهم خود را در روند صعودی نگهداری کرده بودند.

البته افرادی که سهم را در بازگشت (پس از قله) فروختند روی محدوده‌ی 5800 تومان این سهم شناوری خوبی برای معامله داشت و فرصت خروج را محیا کرد و سود کلی را اندکی کاهش داد.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی می توانید به ” شمارش نئوویو مرقام (3) ” رجوع فرمایید.

در سناریوی درجه بزرگتر به نظر می‌رسد کل صعودی که رخ داد موج A از کارکشنی صعود کننده است و لذا بر این اساس هم اکنون در موج B بزرگ هستیم با این حال این درجه فعلا کمکی به ما نمی‌کند و حتی ممکن است در آینده تغییر کند بنابراین هدف از تحلیل نئوویو مرقام صرفا بررسی ریزش اخیر (احتمالا در قالب موج B بزرگ) است.

به موج شماری مرقام که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو مرقام (4)

موج شماری نئوویو مرقام (4) توسط حسین حیدرپور

طبق شمارش مرقام که در بالا مشاهده می‌فرمایید یکی از سناریوهای موجود ایجاد الگوی ترکیبی دوگانه شروع شده با الگوی دیامتریک است. قسمت دوم الگو هنوز تکمیل نیست و لذا انتظار داریم با امواج بیشتری که تا چند ماه دیگر اضافه می‌شود این الگو خاتمه یابد و روند صعودی سهم آغاز شود. به نظر می‌رسد به صورت حدودی حداقل نزدیک 70 درصد از زمان کارکشن سپری شده است و کم کم به انتهای آن نزدیک می‌شویم.

سهم ایران ارقام نسبت به سقف خود 76 درصد و نسبت به آخرین موج صعودی خود 62 درصد اصلاح کرده است که اصلاح مناسبی است.

3 تارگت زمانی مهم برای پایان این اصلاح در ماه‌های تیر ، شهریور و آبان 1400 قرار دارند که در این محدوده‌های زمانی سعی می کنیم آپدیت مجددی ارائه کنیم.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق موج شماری نئوویو مرقام این سهم سه تارگت قیمتی مهم برای پایان این اصلاح دارد :

1- ناحیه 1650 تومان

2- ناحیه 1320-1300 تومان

3- ناحیه 840-800 تومان

بر اساس موج شماری مرقام رسیدن به تارگت‌های اول و دوم محتمل و رسیدن به تارگت افراطی سوم کاملا دور از ذهن است. فعلا این سهم در اردیبهشت ماه بدون معامله خاصی افقی حرکت می‌کند! و انتظار داریم با اصلاح محدودیت دامنه نوسان ، شناروی این سهم به حالت عادی برگردد.

اگر دامنه نوسان به زودی اصلاح شود ، ناحیه دوم مذکور ناحیه جذابی برای خرید این سهم است ، البته باید تحلیل الیوت مرقام در آنجا مجددا بررسی شود.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 16 اردیبهشت 1400

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *