تحلیل نئوویو ایران ارقام (مرقام) در نئوویو سنتر :

در آنالیز نئوویو مرقام که اواسط شهریور ماه ارائه شد به دنبال خاتمه موج صعودی در قالب موج E از مثلث واگرا بودیم. برای خاتمه این موج مقاومت هایی را محاسبه کردیم و دیدید قیمت از مقاومت دوم حدود ۱۰ درصد فراتر رفت اما در نهایت نتوانست خود را به محدوده ی بعدی برساند و پایان موج E از مثلث واگرای تناوب استاندارد را رقم زد.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی روی عبارت ” تحلیل نئوویو مرقام (۱) ” کلیک فرمایید.

در ابتدا به بروزرسانی موج شماری نئوویو مرقام که در کش دیتای ماهانه انجام شده است نگاه کنید :

آنالیز نئوویو مرقام

آنالیز نئوویو مرقام – کش دیتای ماهانه

همانطور که ملاحظه می کنید ریزش بسیار خوبی را پس از انتهای الگو مشاهده کردیم و موازی با این تحلیل حمایت هایی را در قالب ” تحلیل تکنیکال مرقام (۲) ” محاسبه کردیم و دیدم قیمت دقیقا از روی ناحیه ۵۰۲ تومان بازگشت.

نکته نئوویوی که باید راجع به آن بحث شود این است که این تک موج نزولی هر چند باعث کاهش ۳۵ درصدی قیمت سهام شد اما زمان بسیار اندک آن نسبت به الگوی قبلی آن بسیار کم است و می توان گفت این تک موج نزولی صرفا بخش اول از الگوی کارکشنی است که در حال شکل گیری می باشد.

همان طور که در نمودار بالا مشاهده می کنید موج b نسبت به موج a بلندتر و دارای زمان بیشتری است از این رو برای این اصلاح الگویی رنج به صورت فلت/مثلث محتمل است.

شکست محدوده ی ۸۰۰-۸۵۰ تومان می تواند این سناریو را فیلد کند و در این صورت ساختار موجی این سهم باید مجددا مورد ارزیابی قرار گیرد.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

افرادی که با دنبال کردن تحلیل های تکنیکال نئوویو سنتر روی ناحیه ۵۰۰ تومان اقدام به خرید سهم کرده اند حد ضررشان را روی ۴۵۰ تومان قرار دهند.

هر چند از دید من کارکشن این سهم تمام نیست اما مومنتوم خوب سهم نوید این را می دهد که فازهای نزولی در این اصلاح نباید کف جدیدی ثبت کنند و انتظار داریم در آینده نزدیک با شروع فازهای نزولی فرصت های خرید مجددی را فراهم آورد.

اهداف بلند مدت این سهم در محدوده ی ۲۰۰۰ تومان است که صحبت در مورد آن از هم اکنون بسیار زود است و فعلا دنبال سود های ۱۰۰ درصدی و در محدوده ی ۱۰۰۰ تومان هستیم.

ریسک گریزان می توانند حد ضرر خود را تا ۶۰۰ تومان بالا بیاورند.

برای مشاهده تحلیل تکنیکال این سهم می توانید روی عبارت ” آنالیز تکنیکال مرقام (۳) ” کلیک فرمایید.

2 پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   سوپر سیکل تعریف خاص خودش را دارد و در مورد این سهم دیتا به اندازه کافی نیست تا بخواهیم القاب درجه ای چون سوپر سیکل را به آن نسبت دهیم و مبدا درستی را برای الگوی بزرگتر در محاسباتمان منظور داریم.
   اما فارغ از بحث درجه ، این مثلث واگرا جایگاه های مختلفی می تواند داشته باشد که در این سهم نظر من بیشتر روی قسمت اول از یک دوگانه است.
   دیدگاه دیگر در این تحلیل این است که دو فاز کارکشن دیگر به این مثلث اضافه شود و دیامتریکی بزرگ را تشکیل دهد که فعلا به آن نمی پردازیم چون در جهت معاملاتی هیچ تاثیری ندارد

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *