تحلیل نئوویو بانک تجارت (وتجارت) در نئوویو سنتر :

در ابتدا به بررسی  آنالیز نئوویو  وتجارت 1 بپردازیم ، همان‌طور که در تحلیل اول دیدیم تحلیل قیمتی و زمانی بسیار دقیق عمل کرد و از یک ماه پیش تاکنون روند صعودی برای این سهم آغاز شد ، روندی که در آن قیمت تا 49 تومان رشد کرد.

تا اینجا سناریوی موجود در تحلیل اول به طور کامل به وقوع پیوسته است. هم اکنون که امواج بیشتری تشکیل شده است با توجه به ابعاد امواج سناریوی مثلث کم رنگ شده و وقوع سناریوی دیامتریک دارای احتمال بیشتر است.

در ابتدا به وضعیت جاری قیمت در نمودار آنالیز نئوویو وتجارت که در کش دیتای هفتگی بروزرسانی شده است نگاه کنیم :

تحلیل نئوویو وتجارت 02 - کش دیتای هفتگی

آنالیز نئوویو وتجارت 2 – کش دیتای هفتگی

 

توجه کنیم اگر با الگوی دیامتریک سرو کار داشته باشیم همچنان با قسمتی رنج روبرو هستیم و بازار احتمالا چندین ماه حرکت خاصی را انجام نمی دهد و بین سقف و کف مینوری خود در حال نوسان خواهد بود. بنابراین طبق الگوی دیامتریک ، فار بعدی یک فاز نزولی خواهد بود.

توجه کنید از دیدگاه نئوویو تثبیت بالای 50 تومان نشان دهده ی پایان این الگوی تصحیحی (کارکشن) نیست و صرفا می‌تواند به منزله شیب دار شدن دیامتریک باشد.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

با توجه به سیگنال خریدی که در کف ارائه شده هم اکنون دو دیدگاه را می توانیم برای معامله گران کوتاه مدتی و بلند مدتی ارائه کنیم. 

معامله گران کوتاه مدتی به مقاومت مهم ناحیه 50 تومان دقت کنند ، به نظر می رسد با توجه به تحلیل الیوتی وتجارت ، قیمت نتواند بالای این مقاومت تثبیت شود.

معامله گرانی که دیدگاه بلند مدت دارند ، همچنان می توانند به نگهداری سهم بپردازند ، فقط باید توجه داشته باشند در صورت صحت سناریوی مورد بحث ، حرکت اصلی وتجارت با تاخیر نسبتا زیادی انجام خواهد شد ، از طرفی حد ضرر این معامله گران محدوده ی 35 تومان می باشد.

برای مشاهده تحلیل بعدی روی عبارت ” الگوی X موج وتجارت (3) ” کلیک کنید.

1 پاسخ
  1. فاطمه
    فاطمه گفته:

    دوست دارم تحلیل های بیشتری ببینم و این نوع تحلیل رو یاد بگیرم.کارتون فوق العادست.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *