مجموعه تحلیل‌های نئوویو دلار به ریال

تاریخچه :

دلار یا دالر (به لاتین: Dollar، آوایش انگلیسی: دالِر، آوایش فرانسوی: دلار) نام یکای پول ۳۳ کشور جهان از جمله کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزیلند، و سنگاپور است. واژه دالر احتمالاً صورت مقلوب تالر یا یوآخیمزتالر است که نام منطقه‌ای است در بوهم که معادن نقره مرغوبی داشت. و از آن برای ضرب سکه استفاده می‌شد. امروزه این منطقه بخشی از جمهوری چک است و چک‌ها آن را با نام یاخیموف می‌شناسند.

علامت $ برای دلار آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر استفاده می‌شود. در قرن ۱۸ میلادی ps برای پزو استفاده می‌شد و به مرور دو حرف s و p به هم چسبیده شده و علامت $ را تشکیل دادند. اس با خط عمودی «$» که علامت بین‌المللی دلار است نیز از اسپانیایی‌ها اقتباس شده که پول خود را با علامت P (پی) مشخص می‌کردند و این “P” در آمریکای شمالی به تدریج و در جریان نوشتن به شکل «$» درآمد.

با توجه به این که یکی از پارامترهای مهم و تاثیر‌گذار بر سهام‌های کامودیتی محور در بورس تهران نرخ ارز است در تحلیل دلار به ریال قصد داریم موج ‌شماری نئوویو این جفت ارز را با استفاده از دیتای صرافی ملی و به موازات تحلیل سهام انجام دهیم.

تحلیل های نئوویو تخصصی و فنی هستند لذا درک و استفاده بهینه از آنها نیازمند دیدگاه تکنیکی مناسب معامله گران است.

برای درک بهتر تحلیل‌ نئوویو دلار به ریال ، قسمت ابتدایی هر تحلیل را به بحث‌های تخصصی پیرامون موج‌ شماری اختصاص می‌دهیم و سپس در پایان هر تحلیل برای معامله‌گرانی که اطلاعات کمتری در زمینه تخصصی نئوویو دارند ” خلاصه و نتیجه تحلیل ” را ارائه می‌کنیم.

پادکست‌هایی که در ذیل برخی تحلیل‌ها قرار می‌گیرد ، جزیی از تحلیل است بنابراین برای کامل شدن اطلاعات تحلیلی ، پیشنهاد می‌کنیم پادکست تحلیل‌ها را حتما گوش کنید.

بر اساس موج شماری نئوویو دلار ، تک موج نزولی بسیار شارپی در ابتدای روند نزولی/رنج جدید شکل گرفته است که فقط می تواند موج a از کارکشن کنونی باشد…

بر اساس تحلیل نئوویو دلار که در تایم ماهانه انجام شده است به نظر می رسد موج D در حال تشکیل یک دیامتریک است. انتهای موج e از این دیامتریک تقریبا روی تارگت دوم خاتمه پیدا کرده است و سپس بازار وارد اصلاح موج f شده است…

آنالیز نئوویو دلار (3)

طبق آنالیز نئوویو دلار به ریال که حدود 3 ماه پیش ارائه شد به دنبال ادامه فاز صعودی در قالب موج D از یک فرآیند مثلثی بودیم. این سناریو تا کنون به خوبی کار کرده و با دقت مناسبی به وقوع پیوسته است…

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

با نئوویو سنتر حرفه‌ای شوید