آنالیز نئوویو سشرق (1)

برای آنالیز نئوویو سشرق از کش دیتای ماهانه ای که از کف مهمی در سال 97 تعیین شده  استفاده شده است. با تحلیل روند صعودی که از این کف مهم آغاز شده است به وضوح مشخص است که فازهای صعودی و نزولی اصلی همگی از جنس کارکشن هستند.

طبق آنالیز نئوویو سشرق تجمیع این فازها هیچ الگوی نئوویو کاملی را تکمیل نکرده اند بنابراین در بلند مدت انتظار تداوم روند صعودی را داریم.

در ابتدا به تحلیل نئوویو سرشرق که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید (کش دیتا تا آخر مرداد ترسیم شده است) :

آنالیز نئوویو سشرق (1)

آنالیز نئوویو سشرق در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

همان طور که در موج شماری نئوویو سشرق ملاحظه می کنید پس از الگوی دابل تری در موج B موج صعودی خوبی در قالب الگوی سیمتریکال تشکیل شده و خاتمه یافته است.

پس از پایان الگوی سیمتریکال این سهم وارد اصلاح زمانی و قیمتی شده است و هم اکنون می توان برای این اصلاح و ادامه روند صعودی دو سناریو نوشت :

سناریوی 1:

در سناریوی خوشبینانه موج C بزرگ را می توان به صورت الگوی دوگانه شروع شده با سیمتریکال در نظر گرفت. برای این منظور شرایط ایکس موج کوچک باید محیا شود. هم اکنون فاز نزولی اخیر به صورت زیگزاگی و با مومنتوم نسبتا زیادی در حال تشکیل است.

طبق این سناریو بهترین پایان قیمتی برای ایکس موج کوچک محدوده ی 800-740 تومان می باشد و این سناریو در صورتی که قیمت به زیر 670 تومان نفوذ کند فیلد خواهد شد.

زمان مناسب برای ایکس موج 3-1.5 ماه می باشد که هم اکنون تا آخر شهریور ماه شرایط حداقلی پاس خواهد شد.

برای اساس آنالیز نئوویو سشرق در سناریوی مذکور پس از پایان ایکس موج این سهم وارد روند صعودی میان مدتی خواهد شد.

سناریوی 2 :

در سناریوی بد بینانه که به نظر می رسد با شرایط این روزهای بازار همخوانی بیشتری دارد ، می توانیم موج C بزرگ را خاتمه یافته تلقی کنیم و اصلاح کنونی را موج D در نظر بگیریم. شرایط موج D با شرایط ایکس موج در تحلیل قبلی تفاوت عمده ای به جز مباحث زمانی ندارد. موج D بزرگ  زمان حداقلی 3.5 ماه و زمان نرمال 7 ماه را می تواند صرف کند.

تقریبا زمان حداقلی موج D با زمان حداکثری ایکس موج در سناریوی قبلی همخوانی مناسبی دارد! که بعدا در مورد آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

بر اساس آنالیز نئوویو سیمان شرق روند نزولی شکل گرفته به نظر می رسد به لحاظ قیمتی به زودی به خاتمه خود نزدیک می شود و برای پایان اصلاح قیمتی مهمترین تارگت ها به صورت زیر محاسبه شده اند :

1- ناحیه قیمتی 800-740 تومان

2- ناحیه قیمتی 670 تومان

3- ناحیه قیمتی 600 تومان

اگر این نزول x موج باشد پس از آن حرکت شارپی رخ خواهد داد و اگر در موج D بزرگ باشیم انتظار داریم وارد موج b از D شویم و روند صعودی ضعیفی را شاهد باشیم.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 23 شهریور 99

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 10 مهر 99

طبق آنالیز نئوویو سشرق که ارائه شده است هم اکنون قیمت در حال رسیدن به ناحیه کلیدی 670 تومان است. در حال حاضر قیمت سهم  727 تومان است. این سهم از ابتدای ریزش اخیر تا کنون 55 درصد نسبت به سقف خود کاهش قیمت را تجربه کرده است که ریزش زیادی است اما به طور نسبی این کاهش قیمت در اکثریت سهام ها رخ داده است و کاهش عجیبی محسوب نمی شود.

به بروزرسانی موج شماری نئوویو سشرق که ر کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

آپدیت سریع آنالیز نئوویو سشرق 1 -a

آپدیت سریع آنالیز نئوویو سشرق در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

به طور کلی ناحیه 700-560 تومان ناحیه مهمی برای پایان اصلاح قیمتی سهم است . در مورد تحلیل زمانی نیز در خود تحلیل بحث شده است و می توانید آن را مطالعه بفرمایید.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *