موج شماری نئوویو ستران (1)

برای موج شماری نئوویو ستران از دو کش دیتای شش ماهه و یک ماهه استفاده کرده‌ایم. در کش دیتای 6 ماهه سهم از نیمه دوم سال 97 وارد یک فرایند صعودی قوی در قالب یک زیگزاگ دوگانه شده است و پس از یک رشد خوب از 1433 ریال تا 83752 ریال وارد روند نزولی شده است.

این اصلاح که از تیر ماه آغاز شده است می‌تواند موج a از یک الگوی جدید باشد. در تاریخ 05/03/00 که سهم محدوده قیمت 2000 تومان را ثبت کرده است این تک موج نزولی حدود 35 درصد از رشد الگوی قبلی را اصلاح کرده است.

به موج شماری سهم در کش دیتای شش ماهه توجه فرمایید :

موج شماری نئوویو ستران (1) - کش دیتای 6 ماهه

موج شماری نئوویو ستران (1) – کش دیتای 6 ماهه

برای بررسی بیشتر این موج نزولی آن را در کش دیتای ماهانه مورد بررسی قرار داده‌ایم. در این موج شماری که از ابتدای ریزش سهم از سقف تاریخی خود در تیرماه صورت گرفته است توجه فرمایید:

موج شماری نئوویو ستران (1) - کش دیتای ماهانه

موج شماری نئوویو ستران (1) – کش دیتای ماهانه

همانطور که ملاحظه می‌فرمایید سهم در کش دیتای ماهانه تا‌کنون یک دوگانه را به ثبت رسانده که کارکشن اول به صورت یک دیامتریک قابل شمارش است پس از آن با یک رشد در قالب x موج وارد الگوی دوم شده است که به نظر قصد تشکیل یک زیگزاگ را دارد. به صورت نرمال می توان انتظار داشت در خرداد ماه کارکشن زیگزاگ پایان یابد گرچه موج c از زیگزاگ به لحاظ آنالیز زمانی نئوویو قابلت گسترش بیشتری در حدود دوماه دیگر را هم دارد.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق شمارش نئوویو ستران توقع می رود انتهای موج نزولی فعلی در یکی از سطوح ذیل خاتمه یابد و پس از آن سهم وارد فاز صعودی شود

1- محدوده 1900 تومان

2- محدوده 1700 تومان

3- محدوده 1500 تومان

با توجه به اینکه در حال حاضر در کش دیتای 6 ماهه تنها یک موج از این نزول تشکیل شده است لذا نمی‌توان با اطمینان در خصوص الگویی که در حال شکل‌گیری است نظر داد و به عنوان یک فرض فلت در نظر گرفته شده است. همچنین با توجه به اینکه موج نزولی اخیر هنوز خاتمه نیافته است و موج b در تحلیل 6ماهه گستره وسیعی را می‌تواند در بر گیرد ، در خصوص اهداف صعود آینده پس شکل‌گیری موج صعودی بحث خواهیم نمود.

سالم و پر سود باشید.

نویسنده : محمد اعتمادی

تاریخ : 8 خرداد 1400

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.