موج شماری نئوویو شبندر (2)

بر اساس موج شماری نئوویو شبندر در آخرین آپدیت قبلی که دی ماه انجام شد ، پس از تکمیل الگوی مثلث انتظار داشتیم قیمت ریزش کند و حداقل تا 1800 تومان و حتی پایین‌تر ریزش ادامه داشته باشد.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی به ” تحلیل نئوویو شبندر (1) ” رجوع بفرمایید.

پایین‌ترین قیمتی که این سهم پس از الگوی مثلث ثبت کرده است 1736 تومان است که در واقع واکنش به ناحیه حمایتی 1800 تومان است.

به لحاظ ساختاری 2 کارکشن صعودی و نزولی تکمیل شده است و هم اکنون در کارکشن نزول کننده‌ی سوم قرار داریم. به نظر می‌رسد کارکشن سوم الگوی زیگزاگ است که انتظار داریم در خرداد 1400 تکمیل شود.

به موج شماری نئوویو شبندر که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو شبندر (02)

موج شماری نئوویو شبندر (2) توسط حسین حیدرپور – نئوویو سنتر

بر اساس تحلیل نئوویو شبندر که در بالا مشاهده می‌فرمایید پس از پایان فاز سوم کارکشن روند صعودی کوتاه مدتی در قالب موج d آغاز خواهد شد که بیشتر مورد پسند نوسانگیران است و به نظر می‌رسد تا حدی این سهم از شناوری مناسبی جهت این کار برخوردار است.

سناریوی اول برای شبندر تشکیل الگوی مثلث و سپس الگوی دیامتریک است. بنابراین بلند مدتی‌ها و افرادی که می‌خواهند با روند‌ها معامله کنند باید صبر کنند و صرفا نگاه کنند تا ساختار موجی تکمیل گردد.

به صورت پیش فرض مثلث همگرای تناوب استاندارد در نمودار بالا ترسیم شده است اما این مثلث می‌تواند تغییر کند و لذا لزومی به تشکیل عینی نیست.

طبق موج شماری شبندر و با توجه به این که هنوز این الگو تکمیل نیست ، به لحاظ زمانی تخمین دقیقی از پایان آن ندارم اما در یک مثلث نرمال نباید زود‌تر از انتهای تابستان منتظر تکمیل آن شد و حداقل باید دو موج دیگر در این مدت تشکیل شود تا پتانسیل الگوی مثلث را بتوانیم بررسی کنیم.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

برای انتهای این کارکشن 3 ناحیه محاسبه شده است که هم اکنون روی حمایت اول واکنش مثبتی داشته‌ایم و این امکان فراهم است که کف جدیدی بستگی به نوع مثلث ثبت نشود (امکان ایجاد کف جدید نیز وجود دارد) :

1- ناحیه 1800 تومان

2- ناحیه 1580 تومان

3- ناحیه 1250 تومان

با توجه به کاهش 70 درصدی قیمت شبندر نسبت به سقف خود و همچنین این که مقدار زیادی از آخرین حرکت صعودی خود را بازگشت کرده به نظر می‌رسد انتهای این کارکشن در ناحیه 1 یا 2 رقم بخورد. رسیدن به ناحیه سوم در صورت تثبیت دلار زیر 20 هزار تومان محتمل است وگرنه احتمال بسیار کمی برای آن قائل هستم.

موج شماری نئوویو شبندر پس از تشکیل دو موج دیگر مجددا به روز خواهد شد.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 5 خرداد 1400

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 6 آذر 1400

در موج شماری شبندر که ارائه دادیم انتظار داشتیم پس از پایان موج c حرکت صعودی در قالب موج d آغاز شود. همان طور که ملاحظه کردید موج d بلندی در این سهم شکل گرفت و توانست موجب رشد 117 درصدی این سهم شود.

هم‌اکنون انتظار داریم این سهم وارد روند نرولی/رنج چندین ماهه شود تا موج e نیز خاتمه یابد.

به موج شماری شبندر که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید (پس از افزایش سرمایه اعداد نمودار تغییر کرده است):

موج شماری نئوویو شبندر 2 - آپدیت سریع 1

موج شماری نئوویو شبندر 2 – آپدیت سریع 1

همان‌طور که در تحلیل قبلی به الگوی شبندر اشاره کردیم برای این سهم تشکیل دو الگوی مثلث یا دیامتریک محتمل است که فعلا تمام تحلیل‌هایمان بر اساس الگوی مثلث است.

مثلث مورد نظر در تحلیل فعلی از نوع مثلث همگرای تناوب معکوس است که موج e از آن به هیچ عنوان نمی‌تواند پایین‌تر از 4346 ریال را ببینید، از این رو این عدد حد لغو الگوی مثلث و تبدیل آن به الگوی دیامتریک خواهد بود.

هر چند موج e می‌تواند تک موج باشد اما منطقی است حداقل به صورت یک سه موجی تشکیل شود. پس از تکمیل مثلث انتظار برای ایجاد حرکت شارپی را داریم که در تحلیل‌های آتی بررسی خواهد شد.

مهمترین ناحیه برای انتهای موج e از این مثلث ناحیه 500-540 تومان است که در صورت واکنش مثبت به آن حد ضرر ابتدایی را 5 درصد زیر کندل بازگشتی قرار دهید تا اینکه تحلیل آپدیت شود.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

1 پاسخ
 1. حبیب
  حبیب گفته:

  سلام ممنون از شما به خاطر سایت مفیدتون.
  ایا اصلاح شبندر تمام شده و وارد موج صعودی شده است؟
  با تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *