موج شماری نئوویو شبندر (2)

بر اساس موج شماری نئوویو شبندر در آخرین آپدیت قبلی که دی ماه انجام شد ، پس از تکمیل الگوی مثلث انتظار داشتیم قیمت ریزش کند و حداقل تا 1800 تومان و حتی پایین‌تر ریزش ادامه داشته باشد.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی به ” تحلیل نئوویو شبندر (1) ” رجوع بفرمایید.

پایین‌ترین قیمتی که این سهم پس از الگوی مثلث ثبت کرده است 1736 تومان است که در واقع واکنش به ناحیه حمایتی 1800 تومان است.

به لحاظ ساختاری 2 کارکشن صعودی و نزولی تکمیل شده است و هم اکنون در کارکشن نزول کننده‌ی سوم قرار داریم. به نظر می‌رسد کارکشن سوم الگوی زیگزاگ است که انتظار داریم در خرداد 1400 تکمیل شود.

به موج شماری نئوویو شبندر که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو شبندر (02)

موج شماری نئوویو شبندر (2) توسط حسین حیدرپور – نئوویو سنتر

بر اساس تحلیل نئوویو شبندر که در بالا مشاهده می‌فرمایید پس از پایان فاز سوم کارکشن روند صعودی کوتاه مدتی در قالب موج d آغاز خواهد شد که بیشتر مورد پسند نوسانگیران است و به نظر می‌رسد تا حدی این سهم از شناوری مناسبی جهت این کار برخوردار است.

سناریوی اول برای شبندر تشکیل الگوی مثلث و سپس الگوی دیامتریک است. بنابراین بلند مدتی‌ها و افرادی که می‌خواهند با روند‌ها معامله کنند باید صبر کنند و صرفا نگاه کنند تا ساختار موجی تکمیل گردد.

به صورت پیش فرض مثلث همگرای تناوب استاندارد در نمودار بالا ترسیم شده است اما این مثلث می‌تواند تغییر کند و لذا لزومی به تشکیل عینی نیست.

طبق موج شماری شبندر و با توجه به این که هنوز این الگو تکمیل نیست ، به لحاظ زمانی تخمین دقیقی از پایان آن ندارم اما در یک مثلث نرمال نباید زود‌تر از انتهای تابستان منتظر تکمیل آن شد و حداقل باید دو موج دیگر در این مدت تشکیل شود تا پتانسیل الگوی مثلث را بتوانیم بررسی کنیم.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

برای انتهای این کارکشن 3 ناحیه محاسبه شده است که هم اکنون روی حمایت اول واکنش مثبتی داشته‌ایم و این امکان فراهم است که کف جدیدی بستگی به نوع مثلث ثبت نشود (امکان ایجاد کف جدید نیز وجود دارد) :

1- ناحیه 1800 تومان

2- ناحیه 1580 تومان

3- ناحیه 1250 تومان

با توجه به کاهش 70 درصدی قیمت شبندر نسبت به سقف خود و همچنین این که مقدار زیادی از آخرین حرکت صعودی خود را بازگشت کرده به نظر می‌رسد انتهای این کارکشن در ناحیه 1 یا 2 رقم بخورد. رسیدن به ناحیه سوم در صورت تثبیت دلار زیر 20 هزار تومان محتمل است وگرنه احتمال بسیار کمی برای آن قائل هستم.

موج شماری نئوویو شبندر پس از تشکیل دو موج دیگر مجددا به روز خواهد شد.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 5 خرداد 1400

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *