موج شماری نئوویو شبندر (3)

در موج شماری نئوویو شبندر که حدود 1 سال پیش ارائه کردیم به دنبال اتمام موج e از الگوی مثلث روند صعودی بلند‌مدتی برای این سهم شروع شده است که در این تحلیل می‌خواهیم به جزییات بیشتری در این مورد بپردازیم.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی می‌توانید به ” موج شماری نئوویو شبندر (2) ” مراجعه فرمایید.

حرکت صعودی ایجاد شده پس از مثلث مذکور دارای ساختاری به صورت کارکشن است و تاکنون 3 موج اصلی از آن تشکیل شده است و هم اکنون در حال نزدیک شدن به خاتمه قسمت سوم از این کارکشن بزرگ هستیم.

به موج شماری شبندر که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

موج شماری شبندر (3)

موج شماری شبندر (3) در نئوویو سنتر – حسین حیدرپور

همان طور که ملاحظه می‌کنید اکنون در موج c از یک فرایند مثلثی هستیم که تارگت‌های آن روی نمودار ذکر شده‌اند. اگر به تارگت‌های آن توجه فرمایید عملا تارگت‌های 1 و 2 و همچنین تارگت‌های 3 و 4 را می‌توان به صورت تجمیع شده با هم و به صورت یک ناحیه در نظر بگیرید.

با توجه به خروج دائمی پول حقیقی از بازار در طول 2/5 سال گذشته صعود شارپی در اکثر سهم‌ها رخ نمی‌دهد و لذا در شبندر هم به نظر می‌رسد شاهد صعود‌های آهسته و پیوسته خواهیم بود. البته این مورد در آینده می‌تواند دستخوش تغییر شود ولی فعلا برای پول‌های پارک شده در بیرون از بازار ، بازارهای جذاب‌تر و بی در و پیکر متعددی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد!

با در نظر گرفتن شرایط جاری بازار و طبق موج شماری نئوویو شبندر بهتر است ریسک گریز باشیم و لذا انتهای موج c از این سهم خروج کنیم و منتظر تشکیل موج d (برای ورود مجدد) بمانیم چرا که اندازه موج d و میزان ریتریس موج c می‌تواند تاثیر جدی بر میزان بلندای موج پنجم از این کارکشن بگذارد.

افراد ریسک پذیر و با نگاه بلند مدت که نمی‌خواهند در انتهای این موج از این سهم خارج شوند باید توجه داشته باشند که حد ضرر فعلی سهم 900 تومان است و لذا این مورد باید مد نظرشان باشد.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

روند بلند مدتی این سهم همچنان صعودی ارزیابی می‌شود اما با توجه به نزدیک شدن به انتهای موج c باید کمی احتیاط کرد چرا که پس از آن روند این سهم برای کوتاه مدت نزولی/رنج خواهد شد.

طبق موج شماری شبندر برای انتهای موج c تارگت‌های زیر محتمل است :

1 – ناحیۀ 1165-1160 تومان

2- ناحیۀ 1256-1246 تومان

3- ناحیۀ 1497-1465 تومان

4- ناحیۀ 1640-1584 تومان

5- ناحیۀ 1900-1891 تومان

حد ضرر فعلی سهم نیز 900 تومان است.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 10 دی 1401

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *