موج شماری نئوویو شگویا (1) در نئوویو سنتر

شرکت پتروشیمی تنگویان عرضه اولیه ای است که در اسفند 98 وارد بازار سرمایه شده و هر چند تعداد تک موج های کمی دارد اما می توانیم موج شماری نئوویو شگویا را انجام دهیم.

با توجه به ماهیت و فرمت شکل گیری امواج دو سناریو برای این سهم محتمل است که هم اکنون به یکی از آن ها می پردازیم.

قبل از این که تحلیل نئوویو شگویا بپردازیم در ابتدا به نمودار آن که در کش دیتای ماهانه ترسیم شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو شگویا (01)

موج شماری نئوویو شگویا در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

تا کنون در این سهم 4 فاز مختلف تشکیل شده است که همگی از جنس کارکشن هستند و تقریبا 1.5 ماه زمان مصرف کرده اند. در حال حاضر ریزش اخیر را می توانیم در قالب الگوی زیگزاگ نرمال تحلیل کنیم.به نظر می رسد انتهای موج c در شهریور ماه خاتمه پیدا کرده است و انتظار داریم در مهر ماه روند صعودی برای این سهم آغاز شود.

اگر زیگزاگ مذکور پایان کارکشن قسمت چهارم باشد حد ضرر 1200 تومانی برای این ترید مناسب است اما در سناریوی بدبینانه اگر این زیگزاگ بخواهد توسعه بیشتری پیدا کند با فعال شدن حد ضرر اول (که مربوط به زیگزاگ است) حد ضرر دوم در 1000 تومان مناسب است.

در واقع حد ضرر 1000 تومانی حد ضرر تریدر های بلند مدتی است اما حد ضرر 1200 تومانی حد ضرر برای ورودی های جدید به این سهم است.

این سهم اهداف بسیار بالایی دارد اما فعلا محدوده ی 3200 تومان را برای هدف مد نظر قرار دهید تا پس از بازگشت قطعی سهم ، در آپدیت سریع اهداف دقیق را محاسبه کنیم.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

این سهم با مومنتوم نسبتا زیادی در یک ماه و نیم اخیر روند نزولی کوتاه مدتی را آغاز کرده به طوری که بیش از 50 درصد نسبت سقف خود اصلاح کرده است.

با توجه به موج شماری نئوویو شگویا اصلاح زمانی حداقلی خود را نیز انجام داده است هر چند اصلاح زمانی حداکثری آن به انتهای پاییز هم می تواند برسد!

برای خرید این سهم دو ناحیه حمایتی بسیار مهم به صورت زیر محاسبه شده اند :

1- ناحیه 1460-1360 تومان

2- ناحیه 1250-1120 تومان

در حال حاضر قیمت به ناحیه حمایتی اول واکنش مثبت نشان داده است. طبق تحلیل نئوویو شگویا اگر زیگزاگ توسعه بیشتری پیدا نکند انتظار داریم از همین جا این سهم وارد روند صعودی جدید خود شود و اگر توسعه پیدا کند با تحمیل استاپ لاس به ما می توانیم روی حمایت دوم ورود مجددی داشته باشیم.

نویسنده : حسین حیدرپور
تاریخ تحلیل : 2 مهر 1399

پادکست این تحلیل را گوش کنید

آپدیت سریع

 • 19 آبان 99

  طبق موج شماری نئوویو شگویا و مطالبی که در تحلیل اصلی ذکر شد ، با تکمیل الگوی زیگزاگ و پاس شدن حداقل های اصلاح زمانی انتظار صعود را داشتیم و برای آن حد ضرری را تعیین کردیم که اگر الگو بخواهد گسترش بیشتری پیدا کند حد ضرر 1200 تومانی را فعال کند.

  در ابتدا به موج شماری نئوویو شگویا که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

  موج شماری نئوویو شگویا 1 - آپدیت سریع 1

  موج شماری نئوویو شگویا 1 – آپدیت سریع 1

  دو سناریو برای نزول داریم یکی تشکیل الگوی ترکیبی دوگانه و دیگری الگوی دیامتریک که برای تکمیل سناریوی اول زمان بیشتری نیاز است ولی الگوی دوم رو به اتمام است.

  همان طور که در پادکست تحلیل گفتیم حداکثر ظرف زمان استاندارد الگو آخر آبان 99 است اما ار آنجایی که بازار در شرایط نامتعارفی قرار گرفته است ، حداکثر زمان افراطی را نیز محاسبه کردیم که در محدوده ی دی ماه 99 می باشد.

  همان طور که در نمودار به وضوع مشخص است ، موج قبلی ریتریس 100 درصدی شده است در حالی که بازگشت نرمال آن 61.8 است! که خود گویای فروش افراطی این روزهاست.

  تقریبا تمام حمایت های کلیدی مهم شکسته اند و هم اکنون روی حمایت بسیار مهم دیگری این سهم بدون تقاضا و در صف فروش به سر می برد!

  مهمترین تارگت های افراطی این ریزش به صورت زیر محاسبه می شوند :

  1- ناحیه 970 تومان

  2- ناحیه 895 تومان

  3- ناحیه 750 تومان

  4- ناحیه 645 تومان

  تارگت های زیر 1000 تومان برای این سهم بسیار نامعقول است و در یکی دو ماه پیش ، دور از انتظار بود! اما مومنتوم نزولی عجیب در همه سهم ها ، این اصلاح را به یک سقوط بی انتها برای کلیت بازار و همچنین این سهم تبدیل کرده است.

برچسب ها

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

2 پاسخ
 1. هاشمی
  هاشمی گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  در فایل صوتی گفته شد که در نمودار تا حالا 4 فاز تشکیل شده و هر 4 تا اصلاحی هستند
  سوالی که داشتم این هست که چطور ممکنه کل حرکات نمودار از لحظه عرضه اولیه اصلاحی باشه؟ پس حرکت اولیه نمودار و ایمپالس اولیه کجا منظور شدن؟
  با تشکر

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   ممنون از شما
   این دیدگاه که هر نموداری باید حتما با یک حرکت ایمپالس شروع شود یک دیدگاه سنتی و نادرست است البته من در هیچ مرجع الیوت سنتی ای هم ندیدم اما به هر حال دیدگاهی رایج بین تحلیل گران است. همین نمودار یکی از صدها نمونه ای است که یک نمودار با یک حرکت ایمپالس آغاز نشده است چون هیچ کدام از الزامات حرکت ایمپالس را ندارد.
   در نهایت برای خود چنین الزامی را قرار ندهید و بدون پیش فرضِ ایمپالس یا کارکشن بودن به تحلیل بپردازید و قوانین هر چه گفتند ، همان را پیاده کنید.
   سلامت و موفق باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *