تحلیل نئوویو شاخص کل بورس (1)

حدودا 6-7 ماه پیش تحلیل نئوویو شاخص کل بورس را ارائه کردم و در آن زمان هشدار ریزش طولانی مدت داده شد. هر چند شخصا به تحلیل شاخص کل اعتقادی ندارم اما به درخواست تعداد زیادی از دوستان تحلیل قبلی را آپیدت می کنم.

ما پس از تکمیل موج D از الگوی مثلث نوترالی که دنبالش بودیم منتظر تشکیل موج E ماندیم. از لحاظ قیمتی اصلاح شاخص برای موج E قابل قبول بوده ولی از لحاظ زمانی به نظر من مشکل دارد و هارمونی زمانی خوبی با سایر امواج الگوی مثلث ندارد ، کوتاه ترین شاخه ی الگوی مثلث حدودا  65 روز و بلند ترین شاخه ی آن  275 روز طول کشیده است بنابراین منطقی نیست موج E که معمولا زمان زیادی صرف می کند فقط 39 روز زمان مصرف کرده باشد !

به نمودار شاخص کل که در کش دیتای ماهانه ترسیم و تحلیل شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو ساخص کل بورس - کش دیتای ماهانه

تحلیل نئوویو ساخص کل بورس تهران – کش دیتای ماهانه

بنابراین دو سناریو را مد نظر قرار می دهیم یکی اتمام موج E و شروع روند صعودی جدید که در این صورت بازار باید با سرعت زیادی به رشد خود ادامه دهد.

سناریوی دوم که از نظر زمانی سناریوی بسیار بهتری است به ما می گوید موج E در حال گسترش است و هنوز تمام نشده و آن قسمتی که یک نزول 39 روزه داشتیم ، صرفا موج a از E می باشد. در این صورت در بهترین الگوی ممکن برای موج E از شاخص ،تشکیل یک الگوی فلت یا الگوی مثلث ایرگولار هست.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

پس طبق تحلیل نئوویو شاخص کل بورس در خوشبینانه ترین حالت سناریو 2 ما یک نزول دیگر برای تکمیل الگو (احتمالا الگوی ایرگولار فیلیر) خواهیم داشت.

برای مشاهده تحلیل بعدی شاخص کل بورس روی ” تحلیل نئوویو شاخص کل بورس (2) ” کلیک کنید.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 20 اسفند 95

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.