موج شماری نمودار شاخص کل (9)

در موج شماری نمودار شاخص کل (8) که در کش دیتای 6 ماهه انجام شده بود به روند صعودی بلند مدت شاخص کل و همچنین به نزدیکترین مقاومت در 300-310 هزار واحد اشاره کردیم و مشاهده شد پس از رسیدن قیمت به این ناحیه شاخص کل با ریزش بی سابقه ای مواجه شد.

در حال حاضر می خواهیم فقط به تحلیل موج G در کش دیتای ماهانه بپردازیم ، در ابتدا به نمودار زیر دقت فرمایید :

موج شماری نمودار شاخص کل (9) - کش دیتای ماهانه

موج شماری نمودار شاخص کل (9) – کش دیتای ماهانه

همان طور که در نمودار مشاهده می کنید در سومین فاز از الگوی تصحیحی (کارکشن) موج G هستیم. با توجه به امواج تشکیل شده طبق نئوویو هیچ الگویی تکمیل نیست و احتمالا با یک کارکشن 7 قسمتی (و با احتمال کمتر 5 قسمتی) سر و کار خواهیم داشت که با تشکیل امواج بیشتر در بروزرسانی های بعدی که در ماه های آتی انجام خواهد شد  ، دقیق تر راجع به آن نظر می دهیم.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق آنالیز نئوویو قبلی در کش دیتای 6 ماهه و طبق تحلیل ماهانه ای که هم اکنون ارائه شد ، روند بلند مدت شاخص کل صعودی ارزیابی می شود. اهداف این صعود می تواند تا 500 هزار واحد و حتی بیشتر هم باشد اما چون فقط سه فاز از این کارکشن تشکیل شده است ، تخمین خیلی دقیقی از پایان آن از هم اکنون نمی توان داشت ولی آنچه به وضوح مشخص است ، پایداری روند صعودی بلند مدت است.

برای تخمین زمانی در تحلیل نئوویو شاخص کل ، حداکثر زمان برای پایان این قسمت از صعود شاخص را اواخر پاییز 98 یا اوایل زمستان 98 می دانم. پس از آن انتظار اصلاح کوتاه مدت در محدوده ی حداقل 2-3 ماه را دارم. از طرفی به لحاظ قیمتی اصلاح 10-30 درصدی اصلا دور از انتظار نیست.

توجه کنید این اصلاح فاز  چهارم از روند صعودی بلند مدتی را تشکیل می دهد و فاز پنجم که صعودی است ، پس از آن آغاز خواهد شد.

اهداف فاز سوم :

برای اهداف فاز سوم صعودی مقاومت های متععدی را می توان محاسبه کرد و در اینجا به مهمترین نواحی می پردازیم :

1- ناحیه 300 هزار واحد

2- ناحیه 330 هزار واحد

3- ناحیه 400 هزار واحد

4- ناحیه 450 هزار واحد

برای مشاهده تحلیل بعدی روی عبارت ” موج شماری نمودار شاخص کل بورس (10) ” کلیک کنید.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 1 مهر 98

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *