تحلیل نئوویو شاخص کل بورس تهران :

در آنالیز نئوویو شاخص کل بورس تهران (۸) که در کش دیتای ۶ ماهه انجام شده بود به روند صعودی بلند مدت شاخص کل و همچنین به نزدیکترین مقاومت در ۳۰۰-۳۱۰ هزار واحد اشاره کردیم و مشاهده شد پس از رسیدن قیمت به این ناحیه شاخص کل با ریزش بی سابقه ای مواجه شد.

در حال حاضر می خواهیم فقط به تحلیل موج G در کش دیتای ماهانه بپردازیم ، در ابتدا به نمودار زیر دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو شاخص کل (9) - کش دیتای ماهانه

آنالیز نئوویو شاخص کل (۹) – کش دیتای ماهانه

همان طور که در نمودار مشاهده می کنید در سومین فاز از الگوی تصحیحی (کارکشن) موج G هستیم. با توجه به امواج تشکیل شده طبق نئوویو هیچ الگویی تکمیل نیست و احتمالا با یک کارکشن ۷ قسمتی (و با احتمال کمتر ۵ قسمتی) سر و کار خواهیم داشت که با تشکیل امواج بیشتر در بروزرسانی های بعدی که در ماه های آتی انجام خواهد شد  ، دقیق تر راجع به آن نظر می دهیم.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق آنالیز نئوویو قبلی در کش دیتای ۶ ماهه و طبق تحلیل ماهانه ای که هم اکنون ارائه شد ، روند بلند مدت شاخص کل صعودی ارزیابی می شود. اهداف این صعود می تواند تا ۵۰۰ هزار واحد و حتی بیشتر هم باشد اما چون فقط سه فاز از این کارکشن تشکیل شده است ، تخمین خیلی دقیقی از پایان آن از هم اکنون نمی توان داشت ولی آنچه به وضوح مشخص است ، پایداری روند صعودی بلند مدت است.

برای تخمین زمانی در آنالیز نئوویو شاخص کل ، حداکثر زمان برای پایان این قسمت از صعود شاخص را اواخر پاییز ۹۸ یا اوایل زمستان ۹۸ می دانم. پس از آن انتظار اصلاح کوتاه مدت در محدوده ی حداقل ۲-۳ ماه را دارم. از طرفی به لحاظ قیمتی اصلاح ۱۰-۳۰ درصدی اصلا دور از انتظار نیست.

توجه کنید این اصلاح فاز  چهارم از روند صعودی بلند مدتی را تشکیل می دهد و فاز پنجم که صعودی است ، پس از آن آغاز خواهد شد.

اهداف فاز سوم :

برای اهداف فاز سوم صعودی مقاومت های متععدی را می توان محاسبه کرد و در اینجا به مهمترین نواحی می پردازیم :

۱- ناحیه ۳۰۰ هزار واحد

۲- ناحیه ۳۳۰ هزار واحد

۳- ناحیه ۴۰۰ هزار واحد

۴- ناحیه ۴۵۰ هزار واحد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *