موج شماری نئوویو دلار (5)

 در موج شماری نئوویو دلار که چند ماه پیش انجام شد پیش‌بینی کردیم که در اوایل پاییز روند صعودی در قالب الگوی دیامتریک تمام می‌شود و برای آن تارگت‌هایی نیز ذکر کردیم.

در حال حاضر که موج قبلی خاتمه یافته است ترجیح می‌دهم چارت ماهانه را آپدیت کنم و در قالب این تحلیل و آپدیت های سریع بعدی در ذیل همین تحلیل نظرات خود را بیان کنم.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی به ” تحلیل نئوویو دلار (4) ” رجوع فرمایید.

به آنالیز نئوویو دلار که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو دلار (5)

موج شماری نئوویو دلار – کش دیتای ماهانه

تک‌موج نزولی بسیار شارپی در ابتدای روند نزولی/رنج جدید شکل گرفته است که فقط می تواند موج a از کارکشن کنونی باشد. با یک تک‌موج نمی‌توان حدسی در مورد کارکشن دلار زد اما با توجه به شرایط سیاسی می‌توانیم دو تفسیر کلی طبق تئوری موجی بنویسیم که به واقعیت نزدیک باشد.

حداقل اصلاح زمانی محدوده‌ی اسفند امسال یا حداکثر بهار سال بعدیست و حداکثر اصلاح افراطی آن در محدوده ی 2 سال می‌باشد ، که روی نمودار هم این دو سناریو را مشاهده می‌فرمایید.

البته بین این دو تارگت حداقل و حداکثر زمانی هم ، تارگت‌های مهمی وجود دارد که بعدا به آنها می‌پردازیم.

عملا تارگت زمانی حداقل با الگویی شبیه به زیگزاگ/مثلث ساده خاتمه می‌یابد که می‌تواند ناشی از سورپرایزی در انتخابات آمریکا و انتخاب دقیقه‌ی نودی ترامپ باشد! و تارگت زمانی ماکسیمم می‌تواند ناشی از انتخاب بایدن و بازگشت او به برجام و احتمالا ایجاد گشایش ارزی و … باشد.

در حال حاضر به نظر می‌رسد شرایط سیاسی به سمتی پیش می رود که اصلاحی زمانی بین 1-2 سال داشته باشیم.

خلاصه و نتیجه‌ی تحلیل :

بر اساس موج ‌شماری نئوویو دلار سه تارگت مهم برای این نزول محاسبه کرده ایم که به شرح زیر است :

1- ناحیه 23000-20000 تومان

2- ناحیه 18100-17500 تومان

3- ناحیه 15400 تومان

تک موج نزولی فعلی وارد ناحیه اول شد و سپس با افزایش تقاضای موقتی روبرو شد. به نظر می رسد کف این تک‌موج به راحتی طی ماه‌های آتی بشکند و نرخ ارز راهی کف ناحیه اول و یا حتی ناحیه دوم شود.

شخصا انتظار ندارم نرح ارز به زیر ناحیه سوم  نزول کند و از دید من همین تارگت سوم هم تارگتی افراطی است و تارگتِ در ناحیه 1 و 2 از احتمال بالاتری برخوردار است.

اگر نرخ ارز در ناحیه 1 تثبیت شود برای بازار سرمایه اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد اما سوق نرخ ارز به ناحیه 2 و 3 و علی الخصوص ناحیه سوم ، می تواند فشار عرضه ی سنگینی در تمام صنایع دلاری و غیر دلاری ایجاد نماید.

در ادامه تثبیت نرخ ارز در نواحی مذکور بازار مسکن و خودرو نیز حتما ریزش‌های سنگینی را تجربه خواهند چرا که افزایش افراطی قیمت ناشی از انتظارات تورمی بوده است.

در مورد بازار مسکن اطلاعات تحلیلی تکنیکی خاصی در دسترس نیست اما در بازار خودرو که نمودارهای قیمتی برند‌های مختلف موجود است ، حاکی از ریزش سنگین در این بازار است.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 15 آذر 99

پادکست این تحلیل را گوش کنید

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 6 بهمن 99

برای مشاهده آپدیت سریع موج شماری نئوویو دلار به می‌توانید به ویدیوی مربوطه در کانال یوتیوب نئوویو سنتر رجوع فرمایید (برای مشاهده فیلتر شکن خود را روشن کنید) :

 

آپدیت دوم : 1 اردیبهشت 1400

طبق موج شماری دلار که در آپدیت سریع قبلی و در قالب ویدیو ارائه شد به نظر می‌‌رسد فاز دوم صعودی از حرکت نزولی دلار در شرف خاتمه خود است و می‌خواهد وارد فاز سوم از این روند بلند مدتی بشود.

دو سناریوی توضیج داده شده در مورد شمارش دلار در آپدیت قبلی پا برجاست و برای این نزول دو هدف محتمل است :

1- محدوده ی 20 هزار تومان

2- محدوده ی 15.5 هزار تومان

 در پایان به آپدیت موج شماری دلار که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو دلار 5 - آپدیت سریع 2

موج شماری نئوویو دلار 5 – آپدیت سریع 2

الگوی مورد انتظار برای فاز صعودی فعلی زیگزاگ بریده (با اعمال استثناء) و با احتمال بیشتر مثلث همگرای تناوب معکوس است.

آپدیت سوم : 28 شهریور 1400

آپدیت موج شماری دلار به ریال در قالب تحلیل ویدیویی خدمت علاقه مندان ارائه می شود با توجه به این که این ویدیو در کانال یوتیوب نئوویو سنتر بارگزاری شده است برای مشاهده آن باید فیلتر شکن خود را روشن کنید:

اهدافی که برای این موج صعودی می توان در نظر گرفت به صورت زیر محاسبه شده اند :

1- محدوده 32000 تومان

2- محدوده 38500-36000 تومان

3- محدوده 43000-42000 تومان

4- محدوده 50000 تومان

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

10 پاسخ
 1. پوراحمد
  پوراحمد گفته:

  سلام

  آقای حیدرپور با توجه به اینکه نرخ دلار در چارتهای در دسترس نرخ بازار آزاد نیست و نرخ صرافیه (البته هستند جاهایی که خودشون چارت دلار رو از داده های بازار تهیه کردند)، لذا شاید خیلی تحلیلش دقیق درنیاد. اما فکر میکنم تحلیل سکه طرح جدید یا طلای گرمی دقیق باشه. چون قیمتهاشون قیمت بازاره. لذا اگر تحلیل یکی از اونها رو هم بذارید ممنون خواهیم شد.

  سپاس

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   چارت دلار با نرخ واقعی هم وجود دارد که برخی بروکر ها آن را دارند. با دقت زیادی چارت دلار در بازار آزاد و صرافی ملی یکسان هستند و صرفا اعداد و ارقام متفاوت دارند و از نظر الگویی تفاوت فاحشی با هم ندارند.
   در مورد تحلیل سکه هم فعلا زمان لازم برای گسترش بیشتر تحلیل ها به فیلد های دیگر را ندارم و شاید سال بعد به مجموعه تحلیل ها اضافه شود.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *