آنالیز نئوویو دلار/ریال در نئوویو سنتر :

در تحلیل نئوویو دلار به ریال که ۳٫۵ ماه پیش ارائه کردیم محدوده های محتمل برای پایان نزول این جفت ارز را محاسبه کردیم و مشاهده کردید که قیمت ۱۰ درصد بالاتر از اولین حمایت محاسبه شده بازگشت و تا حدی از انتظار ما که محدوده ی ۱۰۰۰۰ تومان بود فاصله گرفت.

حداکثر محدوده ی زمانی موج C به درستی پیش بینی شد و قیمت  قبل از رسیدن به آن الگوی خود را خاتمه داد.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی روی عبارت ” تحلیل نئوویو دلار/ریال (۱) ” کلیک فرمایید.

هم اکنون به بروزرسانی موج شماری دلار/ریال در کش دیتای ماهانه توجه فرمایید:

آنالیز نئوویو دلار/ریال

آنالیز نئوویو دلار/ریال – کش دیتای ماهانه

در مورد ساختار موج C به وضوح الگوی ترکیبی دوگانه به صورت زیگزاگ+مثلث همگرای تناوب معکوس تشکیل شده است. بنابراین قطعا پتانسیل تشکیل فلت وجود نخواهد داشت و طبق مطالبی که در تحلیل قبلی بدان اشاره شد اولین پیش بینی تشکیل مثلث و شاید تشکیل دیامتریک باشد.

بررسی ریزبینانه امواج نشان می دهد امکان تشکیل دیامتریک بیشتر از مثلث است اما فعلا این پیش بینی خاصیتی ندارد و ما پس از تشکیل موج صعودی و نزولی بعدی با داشتن ۵ فاز کامل کارکشن شرایط مثلث را دوباره بررسی می کنیم و سپس نظر نهایی را می دهیم.

نکته ساختاری آخر این که اگر مثلث همگرای تناوب استانداردی در حال تشکیل باشد ، موج D از آن (یعنی همین فاز صعودی که در آن قرار داریم) نباید سقف ۱۵۳۵۰ تومان بشکند. اگر این سقف شکسته شود احتمالا سناریوی مثلث با مشکل مواجه شده و و سناریوی دیامتریک قوت بیشتری می گیرد.

تفاوت دیامتریک با مثلث بیشتر بحث زملن گیر بودن الگوست و در حال حاضر که در ابتدای فاز صعودی چهارم قرار داریم پرداختن به این موضوع هیچ خاصیتی ندارد.

موج صعودی که هم اکنون در آن قرار داریم ، به لحاظ زمانی حداقل تا بهمن ماه سال ۹۸ و حداکثر می تواند تا محدوده ی دی ماه ۹۹ طول بکشد. با توجه به این موضوع هم می توانیم بگوییم اگر موج صعودی فعلی زمان گیر شود و به محدوده ی بهار سال بعد بکشد ، مجددا تاییدی بر سناریوی دیامتریک است.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

برای پایان موج D می توان مقاومت های متعددی را محاسبه کرد و باید توجه داشته باشیم در این ناحیه رنجی که دلار نوسان دارد دچار تراکم نواحی هستیم که در این جا به مهمترین سطوح پیش رو می پردازیم :

۱- ناحیه ۱۳۵۰۰-۱۳۹۰۰ تومان

۲- ناحیه ۱۵۳۵۰ تومان

۳- ناحیه ۱۶۸۰۰ تومان

۴- ناحیه ۱۷۶۰۰-۱۷۸۸۰ تومان

۵- ناحیه ۱۸۸۰۰ تومان

2 پاسخ
  1. جمشیدی
    جمشیدی گفته:

    سلام خسته نباشید
    عزیز پس این واقعیت رو پیش رو داریم که سال آینده دلار ۱۸۰۰۰ تومان بشود؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *