موج شماری وبیمه (11)

برای موج شماری وبیمه از دیتای پس از افزایش سرمایه استفاده کرده‌ایم بنابراین اعداد و ارقام این سهم با تحلیل‌های قبلی همخوانی ندارد اما هیچ تغییری در الگو ایجاد نشده است.

از 2 سال پیش تا کنون این سهم را به دقت زیر نظر داشتیم به طوری که از انتهای موج c در مثلثی که پیدا کرده بودیم این موج بیش از 450 درصد سود آوری داشت که به راحتی حدود 400 درصد از آن قابل حصول بود.

حرکت آخر این سهم در تایم فریم ماهانه را در قالب الگوی دو‌گانه ترکیبی دنبال می‌کردیم که پس از رسیدن به تارگت‌های مد نظر و اتمام الگوی ترکیبی دوگانه وارد روند نزولی شد.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی می‌توانید به ” شمارش نئوویو نمودار وبیمه (10) ” رجوع بفرمایید.

روند نزولی این سهم باعث کاهش 60 درصدی قیمت نسبت به سقف تیر ماه 99 شده است و همچنین این اصلاح کمی بیشتر از 50 درصد از الگوی ترکیبی دوگانه‌ی قبلی را بازگشت کرده است.

متاسفانه با دستکاری در بازار میزان عرضه و تقاضای این سهم در اسفند ماه 99 تقریبا به صفر رسیده است و این سهم به صورت افقی حرکت می‌کند! که امیدوارم این این چولگی و تصمیم‌گیری نابخردانه مبنی بر محدودیت دامنه نوسان هر چه زودتر خاتمه یابد و روند قیمتی نمودار‌ها به روال قبلی خود بازگردند.

طبق موج شماری نئوویو وبیمه برای این ریزش دو سناریو را دنبال می‌کنیم که هیچ ارجحیتی نسبت به هم ندارند.

سناریو 1 :

در آنالیز نئوویو وبیمه ذیل این سناریو به دنبال الگوی ترکیبی دوگانه شروع شده با الگوی زیگزاگ هستیم. در حال حاضر به نظر می‌رسد در موج d از قسمت دوم دوگانه قرار داریم.

به موج شماری نئوویو وبیمه که این سناریو را توضیح می‌دهد دقت فرمایید :

موج شماری وبیمه (11) - سناریو 1

موج شماری وبیمه (11) – سناریو 1

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید هیچ الگوی نئوویوی تکمیل نیست و لذا این اصلاح ادامه پیدا خواهد کرد. طبق این سناریو این اصلاح به احتمال فراوان رنج خواهد شد و در محدوده ی قیمت 250-400 تومان نوسانی خواهد بود.

سناریو 2 :

طبق آنالیز نئوویو وبیمه در این سناریو پتانسیل تشکیل الگوی ترکیبی دوگانه شروع شده با الگوی دیامتریک را داریم. در این سناریو این سهم در فاز دوم از الگوی ترکیبی دوگانه است. تفاوت اصلی این سناریو با سناریوی اول در این است که اگر این سناریو رخ دهد به احتمال زیاد این سهم راهی ناحیه قیمتی 200-210 تومان و حتی پایین‌تر خواهد شد.

به شمارش نئوویو وبیمه که این سناریو را بیان می‌کند دقت فرمایید :

موج شماری وبیمه (11) - سناریو 2

موج شماری وبیمه (11) – سناریو 2

این سناریو نیز تکمیل نیست و لذا باید صبر کرد تا با ادامه روند نزولی موج‌های بیشتری تشکیل شود و الگوی قسمت دوم نیز تکمیل گردد.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق موج شماری وبیمه هر کدام از سناریوهای فوق رخ دهد هیچ اهمیتی ندارد و هر دو سناریو به ما می‌گوید برای ورود به این سهم باید صبر کرد تا الگوی ترکیبی دوگانه تکمیل گردد.

با ایجاد امواج بیشتر و بررسی رفتار قیمت در ماه‌های آینده می‌توان از دو سناریوی فوق سناریو جاری را انتخاب کرد و پس از تکمیل الگوی کارکشن استاندارد قسمت دوم وارد این سهم شد.

با بررسی نمودار بلند مدتی که در این جا ارائه نشده است ، اولین ظرف زمان این اصلاح محدوده ی 12-9 ماه است که با توجه به ساختار فعلی 12 ماه منطقی به نظر می رسد ، لذا با توجه به PRZ زمانی مذکور در ابتدای تابستان 1400 ساختار این الگو مجددا باید چک شود.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 20 اسفند 99

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 29 خرداد 1401

در تحلیل نئوویو وبیمه که در بالا ارائه شد دو سناریو برای ادامه کارکشن وبیمه در نظر گرفتیم و هم اکنون می‌بینیم به وضوح سناریوی دوم رخ داده است.

هدف از این تحلیل بررسی فاز پس از ایکس موج در سناریوی دوم تحلیل اصلی است که هم اکنون سناریوی جاری بازار برای این سهم است.

در ابتدا به بروزرسانی موج شماری وبیمه که در کش‌دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

موج شماری وبیمه 11 - آپدیت سریع 1

موج شماری وبیمه 11 – آپدیت سریع 1

 با بررسی امواج به نظر می‌رسد این سهم در حال تشکیل دیامتریکی بزرگ است که هم اکنون در موج g از آن قرار دارد. با پایان این موج پیش‌بینی می‌شود روند نزولی بلند مدتی این سهم پایان یابد و روند صعودی در غالب موج B به صورت میان مدت و حتی بلند مدت به مومنتومی آرام آغاز شود.

تارگت‌های زمانی نرمال برای پایان این موج 2.5-2 و همچنین 8 ماه (از ابتدای خرداد 1401) می‌باشد.

خلاصه و نتیجۀ تحلیل :

طیق موج شماری وبیمه برای انتهای موج g از این دیامتریک سه ناحیه به صورت زیر محاسبه شده است :

1- ناحیۀ 153-143 تومان (هم اکنون به این ناحیه نزدیک هستیم اما ظرف زمان پر نشده است لذا در صورت واکنش به این ناحیه کارکشن موج g رنج خواهد شد).

2- ناحیۀ 139-129 تومان

3- ناحیۀ 112-103 تومان

به صورت نرمال انتطار داریم قیمت به ناحیۀ اول و یا دوم واکنش نشان دهد. ناحیه سوم یک فرم افراطی است و هر چند امکان پذیر است اما تارگت رایجی برای این موج محسوب نمی‌شود.

در صورت مشاهده علائم بازگشتی در سطوح مذکور می‌توان اقدام به خرید کرد و به سودی بیش از 100 درصد دست یافت. پس از پایان این موج و ایجاد روند صعودی باید تارگت‌ها در آپدیت‌های بعدی محاسبه شوند.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

3 پاسخ
 1. محمد داوود
  محمد داوود گفته:

  سلام.
  برای دیامتریک فرضی دو فاز انبساطی (واگرا)اشکالی ایجاد نمی کند.

  پاسخ
 2. فارکسر
  فارکسر گفته:

  استاد سناریو دوم به نظر محتمل تر باشه چون دیامتریک اول خیلی زیبا شکل گرفته

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   فعلا باید صبر کرد ، اگر محدودیت دامنه نوسان نبود با شما موافق بودم ولی فعلا که سهم ها فریز شدن! به نظر می رسه بیشتر رنج باشن تا ریزشی

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *