موج شماری وبیمه (11)

برای موج شماری وبیمه از دیتای پس از افزایش سرمایه استفاده کرده‌ایم بنابراین اعداد و ارقام این سهم با تحلیل‌های قبلی همخوانی ندارد اما هیچ تغییری در الگو ایجاد نشده است.

از 2 سال پیش تا کنون این سهم را به دقت زیر نظر داشتیم به طوری که از انتهای موج c در مثلثی که پیدا کرده بودیم این موج بیش از 450 درصد سود آوری داشت که به راحتی حدود 400 درصد از آن قابل حصول بود.

حرکت آخر این سهم در تایم فریم ماهانه را در قالب الگوی دو‌گانه ترکیبی دنبال می‌کردیم که پس از رسیدن به تارگت‌های مد نظر و اتمام الگوی ترکیبی دوگانه وارد روند نزولی شد.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی می‌توانید به ” شمارش نئوویو نمودار وبیمه (10) ” رجوع بفرمایید.

روند نزولی این سهم باعث کاهش 60 درصدی قیمت نسبت به سقف تیر ماه 99 شده است و همچنین این اصلاح کمی بیشتر از 50 درصد از الگوی ترکیبی دوگانه‌ی قبلی را بازگشت کرده است.

متاسفانه با دستکاری در بازار میزان عرضه و تقاضای این سهم در اسفند ماه 99 تقریبا به صفر رسیده است و این سهم به صورت افقی حرکت می‌کند! که امیدوارم این این چولگی و تصمیم‌گیری نابخردانه مبنی بر محدودیت دامنه نوسان هر چه زودتر خاتمه یابد و روند قیمتی نمودار‌ها به روال قبلی خود بازگردند.

طبق موج شماری نئوویو وبیمه برای این ریزش دو سناریو را دنبال می‌کنیم که هیچ ارجحیتی نسبت به هم ندارند.

سناریو 1 :

در آنالیز نئوویو وبیمه ذیل این سناریو به دنبال الگوی ترکیبی دوگانه شروع شده با الگوی زیگزاگ هستیم. در حال حاضر به نظر می‌رسد در موج d از قسمت دوم دوگانه قرار داریم.

به موج شماری نئوویو وبیمه که این سناریو را توضیح می‌دهد دقت فرمایید :

موج شماری وبیمه (11) - سناریو 1

موج شماری وبیمه (11) – سناریو 1

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید هیچ الگوی نئوویوی تکمیل نیست و لذا این اصلاح ادامه پیدا خواهد کرد. طبق این سناریو این اصلاح به احتمال فراوان رنج خواهد شد و در محدوده ی قیمت 250-400 تومان نوسانی خواهد بود.

سناریو 2 :

طبق آنالیز نئوویو وبیمه در این سناریو پتانسیل تشکیل الگوی ترکیبی دوگانه شروع شده با الگوی دیامتریک را داریم. در این سناریو این سهم در فاز دوم از الگوی ترکیبی دوگانه است. تفاوت اصلی این سناریو با سناریوی اول در این است که اگر این سناریو رخ دهد به احتمال زیاد این سهم راهی ناحیه قیمتی 200-210 تومان و حتی پایین‌تر خواهد شد.

به شمارش نئوویو وبیمه که این سناریو را بیان می‌کند دقت فرمایید :

موج شماری وبیمه (11) - سناریو 2

موج شماری وبیمه (11) – سناریو 2

این سناریو نیز تکمیل نیست و لذا باید صبر کرد تا با ادامه روند نزولی موج‌های بیشتری تشکیل شود و الگوی قسمت دوم نیز تکمیل گردد.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق موج شماری وبیمه هر کدام از سناریوهای فوق رخ دهد هیچ اهمیتی ندارد و هر دو سناریو به ما می‌گوید برای ورود به این سهم باید صبر کرد تا الگوی ترکیبی دوگانه تکمیل گردد.

با ایجاد امواج بیشتر و بررسی رفتار قیمت در ماه‌های آینده می‌توان از دو سناریوی فوق سناریو جاری را انتخاب کرد و پس از تکمیل الگوی کارکشن استاندارد قسمت دوم وارد این سهم شد.

با بررسی نمودار بلند مدتی که در این جا ارائه نشده است ، اولین ظرف زمان این اصلاح محدوده ی 12-9 ماه است که با توجه به ساختار فعلی 12 ماه منطقی به نظر می رسد ، لذا با توجه به PRZ زمانی مذکور در ابتدای تابستان 1400 ساختار این الگو مجددا باید چک شود.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 20 اسفند 99

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *