موج شماری نئوویو وخارزم (1) در نئوویو سنتر

برای موج شماری نئوویو وخارزم از کف مهمی در اردیبهشت سال 1397 استفاده کرده ایم. سرمایه گذاری خارزمی یکی از سهم های مورد اقبال بازار است که در اصلاح اخیر سقوط آزاد 52 درصدی نسبت به سقف خودش را تجربه کرده است و هم اکنون در کف 1100-1000 تومان در نوسان است.

در ابتدا به موج شماری نئوویو وخارزم که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید تا پس از آن توضیحاتی در مورد آن ارائه کنیم :

تحلیل نئوویو وخارزم (1)

تحلیل نئوویو وخارزم در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

طبق تحلیل فوق سه فاز کارکشن بزرگ را مشاهده می کنیم که هم اکنون این سهم در فاز سوم یعنی موج C بزرگ قرار دارد. موج C بزرگ الگوی پیچیده را تشکیل داده است و تجمیع قیمت های مختلف آن هنوز هیچ الگوی نئوویوی را تکمیل نکرده است از این رو انتظار داریم قیمت با ساختن موج های صعودی و رنج بیشتر تا اواخر سال 99 الگوی موج C را به پایان برساند.

قسمت تریدی این الگو که فعلا به درد ما می خورد فاز چهارم ار موج C است که با برچسب نشان گر وضعیت c3: مشخص کرده ایم.

بر اساس آنالیز نئوویو وخارزم در این فاز الگوی فلت ایرگولاری تشکیل شده که ظرف زمان استاندارد آن نیز پر شده است از این رو انتظار داریم با افزایش مناسب تقاضا روی این سهم قیمت وارد مسیر صعودی خود شود.

سناریوی دیگر که می تواند جایگزین این فلت ایرگولار شود ، تشکیل الگوی مثلث خنثی تناوب معکوس است که اگر فاز چهارم بخواهد زمانی افراطی مصرف کند می تواند این الگو را تشکیل دهد. تا زمانی که خط روند ترسیم شده در چارت نشکند نیازی به بررسی این  سناریو نیست.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق موج شماری نئوویو وخارزم حمایت مهمی برای انتهای موج C از الگوی فلت ایرگولار در ناحیه 1000 تومان وجود دارد که قیمت واکنش مثبتی به آن نشان داده است. خرید در این ناحیه ریسک بسیار اندکی دارد.

حد سود حداقلی می تواند ناحیه 2000 تومان باشد هر چند حد سود کلی موج C بزرگ در ورای 3000 تومان قرار دارد. پس از تثبیت الگو ، در آپدیت سریعی که در پایین همین تحلیل اضافه خواهد شد ، تارگت های دقیق را محاسبه خواهیم کرد.

حد ضرر تحلیل فعلی را در 950 تومان قرار دهید.

نویسنده : حسین حیدرپور
تاریخ تحلیل : 5 مهر 1399

برچسب ها

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

2 پاسخ
 1. صدرا
  صدرا گفته:

  سلام استاد خسته نباشید.
  آیا میشود گفت خط روند کشیده شده شکسته شده است و پولبک به آن هم اتفاق افتاده است؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   ممنون
   در نمودار کندل استیک شاید چنین چیزی درست باشد اما در کش دیتا فعلا همان فلت معتبر است و هنوز شرایط مثلث شدن را ندارد. اگر تا آخر مهر ماه قیمت بالای 1200 تومان تثبیت شود و از طرفی زیر 1015 تومان نفوذ نکند ، مشکلی در تحلیل فلت پیش نمی آید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *