موج شماری نئوویو وخارزم (1) در نئوویو سنتر

برای موج شماری نئوویو وخارزم از کف مهمی در اردیبهشت سال 1397 استفاده کرده ایم. سرمایه گذاری خارزمی یکی از سهم های مورد اقبال بازار است که در اصلاح اخیر سقوط آزاد 52 درصدی نسبت به سقف خودش را تجربه کرده است و هم اکنون در کف 1100-1000 تومان در نوسان است.

در ابتدا به موج شماری نئوویو وخارزم که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید تا پس از آن توضیحاتی در مورد آن ارائه کنیم :

تحلیل نئوویو وخارزم (1)

تحلیل نئوویو وخارزم در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

طبق تحلیل فوق سه فاز کارکشن بزرگ را مشاهده می کنیم که هم اکنون این سهم در فاز سوم یعنی موج C بزرگ قرار دارد. موج C بزرگ الگوی پیچیده را تشکیل داده است و تجمیع قیمت های مختلف آن هنوز هیچ الگوی نئوویوی را تکمیل نکرده است از این رو انتظار داریم قیمت با ساختن موج های صعودی و رنج بیشتر تا اواخر سال 99 الگوی موج C را به پایان برساند.

قسمت تریدی این الگو که فعلا به درد ما می خورد فاز چهارم ار موج C است که با برچسب نشان گر وضعیت c3: مشخص کرده ایم.

بر اساس آنالیز نئوویو وخارزم در این فاز الگوی فلت ایرگولاری تشکیل شده که ظرف زمان استاندارد آن نیز پر شده است از این رو انتظار داریم با افزایش مناسب تقاضا روی این سهم قیمت وارد مسیر صعودی خود شود.

سناریوی دیگر که می تواند جایگزین این فلت ایرگولار شود ، تشکیل الگوی مثلث خنثی تناوب معکوس است که اگر فاز چهارم بخواهد زمانی افراطی مصرف کند می تواند این الگو را تشکیل دهد. تا زمانی که خط روند ترسیم شده در چارت نشکند نیازی به بررسی این  سناریو نیست.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق موج شماری نئوویو وخارزم حمایت مهمی برای انتهای موج C از الگوی فلت ایرگولار در ناحیه 1000 تومان وجود دارد که قیمت واکنش مثبتی به آن نشان داده است. خرید در این ناحیه ریسک بسیار اندکی دارد.

حد سود حداقلی می تواند ناحیه 2000 تومان باشد هر چند حد سود کلی موج C بزرگ در ورای 3000 تومان قرار دارد. پس از تثبیت الگو ، در آپدیت سریعی که در پایین همین تحلیل اضافه خواهد شد ، تارگت های دقیق را محاسبه خواهیم کرد.

حد ضرر تحلیل فعلی را در 950 تومان قرار دهید.

نویسنده : حسین حیدرپور
تاریخ تحلیل : 5 مهر 1399

آپدیت سریع

 • 16 آذر99

  طبق موج شماری نئوویو وخارزم دو سناریو برای کارکشن چند ماه اخیر وخارزم را مورد بررسی قرار دادیم.

  کارکشن اول الگوی فلت و کارکشن دوم الگوی مثلث خنثی تناوب معکوس.

  شرط تبدیل الگوی فلت به مثلث خنثی را شکست خط روند ترسیمی عنوان کردیم و مشاهده کردید که پس از شکست خط این اتفاق رخ داد و دقیقا الگوی مد نظر تشکیل شد.

  به تحلیل نئوویو وخارزم که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

  تحلیل نئوویو وخارزم 1 - آپدیت سریع 1

  موج شماری نئوویو وخارزم 1 – آپدیت سریع 1

  حد ضرر فعلی سهم 820 تومان ، قیمت فعلی 1160 تومان و حداقل حد سود نرمال محدوده ی 2000 تومان است.

  محدوده ی 1200 تومان تنها مقاومت مهم بر سر راه قیمت تا رسیدن به سقف قبلی است که طبق تحلیل فوق قاعدتا باید این سطح بشکند و روند صعودی ادامه پیدا کند.

  پس از رسیدن به سقف ، علاوه بر تریل استاپ ، حد سود های بالاتر مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

 • 20 دی99

  در موج شماری نئوویو وخارزم برای کارکشن فعلی مثلث خنثی را در نظر گرفتیم اما دو اتافاق رخ داده است که به نظر می‌رسد این الگو سناریوی فعال این سهم نیست. یکی این که طبق آپدیت سریع قبلی این سهم از مقاومت 1200 تومان عبور نکرد و دیگری این که در اصلاح فعلی قیمت مجددا وارد مثلث شده است.

  هم اکنون که قیمت سهم در محدوده ی 850 تومان در نوسان است به نظر می‌رسد می‌توان الگوی دیامتریک/سیمتریکال را برای این سهم در نظر گرفت.

  به تحلیل نئوویو وخارزم که در کش دیتای ماهانه به روز رشده است دقت فرمایید :

  موج شماری نئوویو وخارزم (1) - آپدیت سریع 2

  موج شماری نئوویو وخارزم (1) – آپدیت سریع 2

  بر این اساس فعلا ورود به این سهم را توصیه نمی‌کنیم تا الگوی دیامتریک/سیمتریکال تکمیل گردد.

  هر چند موج g می تواند ناقص شود اما نرمال نیست و با فرض موج کامل مهترین حمایت ها برای پایان موج g به صورت زیر محاسبه شده‌اند:

  1- ناحیه 700-640 تومان

  2- ناحیه 577-550 تومان

  اگر موج g ناقص شود ، بهتر است با شکست قطعی ناحیه 1200 تومان وارد این سهم شوید.

برچسب ها

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

5 پاسخ
 1. صدرا
  صدرا گفته:

  سلام استاد خسته نباشید.
  آیا میشود گفت خط روند کشیده شده شکسته شده است و پولبک به آن هم اتفاق افتاده است؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   ممنون
   در نمودار کندل استیک شاید چنین چیزی درست باشد اما در کش دیتا فعلا همان فلت معتبر است و هنوز شرایط مثلث شدن را ندارد. اگر تا آخر مهر ماه قیمت بالای 1200 تومان تثبیت شود و از طرفی زیر 1015 تومان نفوذ نکند ، مشکلی در تحلیل فلت پیش نمی آید.

   پاسخ
 2. هادی مهدوی
  هادی مهدوی گفته:

  سلام استاد
  با توجه به وضعیت امروز نماد که حوالی ۹۰۰ تومان در حال نوسان است آیا همچنان پس از بازگشت، فقط مقاومت ۱۲۰۰ را در پیش داریم یا مقاومت روانی ۱۰۰۰ هم وجود خواهد داشت؟
  سپاس

  پاسخ
 3. میلاد
  میلاد گفته:

  امرزو وخارزم خیلی جالب بود.با اینکه کل بازار صف فروش بود این سهم با حجم معاملات بی نظیر رفت و صف خرید شد!چه دلیلی به نظر شما میتونه داشته باشه؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   معاملات یکی دو روزه سهم اصلا قابل اتکا نیست و تداوم آن مهم است. احتمال ناقص شدن موج G به واسطه افزایش تقاضا وجود دارد اما این احتمال در این بازار بسیار اندک است و شخصا روی آن حسابی باز نمی کنم.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *