تحلیل نئوویو ولساپا (1)

برای تحلیل نئوویو ولساپا از دیتای اواخر سال 97 به بعد استفاده و کش دیتای ماهانه را ترسیم کرده ایم. از کف مهم مذکور روند صعودی قدرتمندی همانند اکثر سهام ها شروع شده است که تا کنون ادامه دار است.

از 23 اردیبهشت به بعد روند صعودی خاتمه پیدا کرده و سهم وارد یک کارکشن چندین ماهه شده که تا کنون ادامه داشته است.

به تحلیل نئوویو ولساپا که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو ولساپا (1)

تحلیل نئوویو ولساپا در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

طبق موج شماری نئوویو ولساپا مشاهده می کنید موج a و b از الگوی کارکشنی که در حال حاضر در در حال تکمیل شدن است خاتمه یافته است و هم اکنون در موج c قرار داریم.

با توجه به فرم موج های تشکیل شده دو الگوی فلت و مثلث برای این فاز امکان پذیر است. فعلا در این تحلیل می خواهیم به ویژگی های فلت بپردازیم و اگر نیازی باشد در آینده به الگوی مثلث هم خواهیم پرداخت.

هم اکنون روند کوتاه مدت سهم به خاطر قرار گرفتن در موج c از این الگو نزولی است. برای انتهای موج c تارگت های مختلفی را می توان ذکر کرد اما در هر صورت با سناریوی فلت به هیچ عنوان قیمت نباید کف جدیدی ثبت کند وگرنه سناروی فلت فیلد خواهد شد.

به لحاظ زمانی موج c می تواند 1-2 ماه به صورت نرمال طول بکشد. پس از پایان موج c از این فلت ، روند صعودی مجددا آغاز خواهد شد.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق آنالیز نئوویو ولساپا برای انتهای موج سی می توان دو ناحیه حمایتی بسیار مهم 775 تومان و سپس 670 تومان را در نظر گرفت.

با مشاهده علائم بازگشتی روی این حمایت ها می توانید اقدام به خرید سهم کنید.

توجه کنید حد ضرر این تحلیل 590 تومان می باشد و بستگی به نوع خرید ریسکی در محدوده 11-23 درصد را به همراه خواهد داشت.

تارگت ها را باید بعد از اتمام موج c محاسبه کنیم اما به صورت حدودی تارگتی بین 1800-1500 تومان را به عنوان مینیمم می توانیم در نظر بگیریم.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 19 مرداد 99

پادکست این تحلیل را گوش کنید

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

14 پاسخ
 1. آقا بیوک
  آقا بیوک گفته:

  با عرض سلام خدمت استاد عزیز
  با توجه به قیمت 5790 ریال امروز و شرایط موجود بازار و اینکه حد ضرر روی 5900 و اینکه تا این لحظه منتظر علایم باز گشتی شدیم و خرید نکردیم میخواستم اخرین دیدگاهتونو در صورت امکان بدونیم به نظرتون خرید بکنیم.با تشکر

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   هر دو حمایت کلیدی و مهم در این سهم شکسته است بنابراین تحلیل سهم از فلت به مثلث تغییر پیدا خواهد کرد. برای انتهای موج سی از مثلث حمایت کلیدی بعدی 500 تومان است. البته این ریزش واقعا افراطی است ولی تا شرایط بازگشتی حاصل نشده است ، پیشنهاد ورود نداریم. در ضمن تحلیل شاخص کل نیز مد نظر باشد.
   حد ضرر گفته شده در تحلیل برای همان حمایت ها اعتبار دارد و هم اکنون حد ضرر را باید 5 درصد زیر کندل بازگشتی برای انتهای موج سی قرار دهید و منطقی تر آن است که تا انتهای مثلث صبر کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
   • علی
    علی گفته:

    سلام و ممنون از تحلیلای اموزنده به نظرتون اگه همچنان سقوط ازاد اخیر موج سی از مثلث باشه ریزموج هاش مشکل درجه با موج عا پیدا نمیکنه؟ البته میدونم سوال تخصصیه ولی فقط میخوام ببینم همچنان این الگو قسمتی از مثلث هس یا اینکه اصن میتونه شمارش عوض بشه

    پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   این سهم ریزش بسیار خوبی رو تجربه کرده و در حال تکمیل موج سی می باشد. هنوز روی 670 تومان هیچ بازگشتی را مشاهده نکردیم و می توانید با مشاهده علائم بازگشتی وارد معامله خرید شوید و حد ضرر خود را 5 درصد پایین تر از کندل بازگشتی قرار دهید.
   توجه کنید حمایت مهم بعدی محدوده ی 610 تومان می باشد. هر چند فلت هایی با موج سی بلند نیز داریم اما اگر شرایط بازار نرمال شودکه به نظرم می شود ، انتظار کف زدن نداریم.
   برای ورود عجله نکنید و تا علائم بازگشتی را مشاهده نکردید ورود نکنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *