تحلیل نئوویو ونوین (2)

بر اساس تحلیل نئوویو ونوین که در مهرماه 98 ارائه کردیم ، به دنبال خرید در محدوده ی کف 430 تومان بودیم. کفی که می توانست طبق تحلیل موجود انتهای موج g از دیامتریک باشد.

طبق تحلیل قبلی کف محدوده ی 390 تومان شکست و حد ضرر تحلیل فعال شد و تحلیل اول ضرر 9 درصدی را به همراه داشت و فکر می کنم تنها تحلیلی که در طول 2 سال گذشته استاپ خورده ، همین موج شماری الیوتی بانک اقتصاد نوین است.

در صورتی که نیاز به مطالعه تحلیل قبلی دارید می توانید به ” آنالیز نئوویو ونوین (1) ” رجوع فرمایید.

در تحلیل فعلی که پس از افزایش سرمایه انجام شده است کلیات آن دقیقا با تحلیل قبلی یکسان است و به دنبال الگوی ترکیبی دوگانه با ایکس موج بزرگ به صورت مثلث دوبل هستیم. این الگو می تواند موج B از کارکشنی بسیار پیچیده باشد.

به تحلیل نئوویو ونوین که در کش دیتای ماهانه به روزرسانی شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو ونوین

تحلیل نئوویو ونوین در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

طبق تحلیل فوق هم اکنون در موج a از C هستیم و انتظار داریم موج C اصلی اهداف بالایی را نسبت به قیمت های جاری داشته باشد و قیمت سهم در بلند مدت در قالب تحلیل فوق حداقل 4-5 برابر شود!

البته بانک اقتصاد نوین از جمله سهام هایی است که سناریوی واحد نمی توان برای آن نوشت اما به نظر می رسد این سناریو نسبت به سایرین در اولویت باشد.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق تحلیل الیوتی ونوین این سهم در یک روند صعودی بلند مدتی قرار دارد که با نوسانات صعودی و نزولی همراه خواهد بود.

حد ضرر فعلی این تحلیل در محدوده ی 400 تومان قرار دارد و مهمترین اهداف به صورت زیر محاسبه شده اند :

1- ناحیه 630-620 تومان

2- ناحیه 890-840 تومان (مینور)

3- ناحیه 1060-1000 تومان

4- ناحیه 1450-1315 تومان

5- ناحیه 2350-2460 تومان

توجه کنید انتهای نرمال موج صعودی فعلی می تواند روی ناحیه 3 به بعد قرار گیرد اما حتما نواحی 1 و 2 نیز در نظر باشد و با رسیدن به هر ناحیه استاپ خود را تریل کنید.

مهم ترین تارگت زمانی این تحلیل در محدوده ی مهر ماه 99 قرار می گیرد.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 1 تیر 99

پادکست تحلیل را گوش کنید

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 17 مهر 99

بر اساس تحلیل نئوویو ونوین حرکت صعودی که در آن بودیم توسط الگوی دیامتریک خاتمه یافت و این سهم نیز همانند اکثریت سهام های بازار وارد اصلاح عمیقی شد. این سهم نسبت به سقف خودش حدود 48 درصد کاهش قیمت را تجربه کرد که هر چند به ظاهر زیاد است ولی با توجه به میانگین های ریزش بازار خیلی هم زیاد نیست!

در ابتدا به بروزرسانی موج شماری نئوویو ونوین که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

تحلیل نئوویو ونوین 2 - آپدیت سریع 1

تحلیل نئوویو ونوین 2 – آپدیت سریع 1

همان طور که در تحلیل بالا اشاره شد اولین هدف نرمال این صعود هدف سوم است در حالی که قیمت توانست فقط به هدف اول برسد و از آن عبور کند اما به اهداف بعدی نرسید.

هم اکنون در اصلاح فعلی الگوی فلت طویل تشکیل شده است و به صورت نرمال انتظار نداریم این الگو با شتاب زیادی باز گردد هر چند هیجان موجود در بازار ممکن است باعث کم رنگ شدن این منطق گردد.

اگر این سهم تقاضای مناسبی پیدا کند بهترین سناریوی ممکن برای این سه موج این است که به جای الگوی فلت طویل ، یک مثلث خنثی تشکیل شود و سپس به صعود خود برای دستیابی به اهداف گفته شده ادامه دهد. در نمودار بالا نیز به صورت شماتیک این سناریو ترسیم شده است.

حد ضرر آنالیز نئوویو ونوین در قیمت 400 تومان قرار دارد و حد سود های دوم به بعد در تحلیل اصلی همچنان پابرجاست.

به لحاظ الگوی بزرگتر این سهم تک سناریو نیست اما نکته ای که باید بدان دقت کرد این است که در سناریوی بدبینانه این فاز صعودی آخرین فاز صعودی این سهم خواهد بود. بنابراین با دقت بیشتری این فاز صعودی را رصد کنید.

آپدیت دوم : 29 بهمن 99

طبق موج شماری ونوین که در آپدیت قبلی به آن پرداختیم پس از الگوی فلت طویل به دنبال صعودی بودیم که رخ داد اما بسیار بسیار کوچک چر ا که با تبدیل این الگوی به مثلث عملا صعود که رخ داد به موج d بود.

پس از تکمیل مثلث حرکت اصلی که انتظارش را داشتیم در قالب الگوی زیگزاگ رخ داد و نتوانست سقف جدیدی ثبت کند و فقط صعودی تا 613 تومان را شاهد بودیم.

همان طور که در تحلیل قبلی گفته شد این صعود در حالت بدبینانه و چه بسا واقع بینانه می تواند آخرین موج صعودی این روند 2 ساله باشد.

از دید من طبق تحلیل نئوویو ونوین روند صعودی 2 ساله این سهم با یک موج g ناقص خاتمه پیدا کرده است و این سهم وارد روند نزولی بلد مدت خود شده است.

به موج شماری نئوویو ونیون که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

موج شماری ونوین 2 - آپدیت سریع 2

موج شماری ونوین 2 – آپدیت سریع 2 – حسین حیدرپور

ضعف سنگین تقاضا در این سهم موجب شده است که انتهای یک حرکت بزرگ ناقص شود از این رو انتظار داریم ریزش خوبی را در این سهم شاهد باشیم به طوری که بین 80-60 درصد نسبت به سقف خود دچار اصلاح قیمتی شود.

مهمترین ناحیه برای کف این اصلاح محدوده ی 215-190 تومان است و باید توجه کنید قبل از این ناحیه حمایت های مینور دیگری وجود دارد که می تواند پایان اصلاح را رقم بزند.

حداقل اصلاح زمانی این سهم تا پاییز 1400 طول خواهد کشید و حداکثر آن زمانی بیش از 2 سال است که توجه به آن غیر ضروری است.

نتیجه این تحلیل این که فارغ از این که قیمت سهم تا 300 یا 200 تومان کاهش می یابد ، تا کارکشن مربوط به این اصلاح تمام نشود این سهم وارد روند صعودی نخواهد شد و لذا ورود به سهم به منظور سود گرفتن از روند صعودی اصلی تا پاییز 1400 نباید رخ دهد و در آنجا مجددا ساختار باید بررسی شود.

البته در آپدیت های بعدی حتما زود تر از زمان مذکور به بررسی موج های تشکیل شده و الگوی مورد انتظار می پردازیم.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

5 پاسخ
 1. مجید
  مجید گفته:

  استاد بینهایت تشکر تحلیلهاتون عالیه
  اگه امکانش هست برای غسالم و حریل هم تحلیل بزارید استفاده کنیم از تجربیاتتون
  یک دنیا تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *