تحلیل نئوویو وپترو (شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی) در نئوویو سنتر :

در ابتدا به بررسی صحت موج شماری نئوویو وپترو که 5 ماه پیش ارائه شد بپردازیم. در تحلیل شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی به دنبال پایان الگوی دیامتریک و ورود به اصلاح نزولی بودیم. همان طور که مشاهده کردید این اصلا اتفاق افتاد و موجب کاهش بیش از 30 درصدی قیمت شد.

به لحاظ نئوویو این اصلاح در قالب الگوی مثلث همگرای افقی و تناوب استاندارد رخ داد که در مورد آن بیشتر صحبت می کنیم.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی می توانید به ” بساموج پیچیده وپترو (6) ” رجوع فرمایید.

این کارکشن مثلثی دقیقا 2.5 ماه طول کشید که برای یک دیامتریک 16.5 ماهه اصلاح زمانی بسیار کمی محسوب می شود و انتظار داشتیم حداقل دو برابر زمان مذکور ، زمان مصرف کند.

به تحلیل نئوویو وپترو که در کش دیتای ماهانه به روزرسانی شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو وپترو

موج شماری نئوویو وپترو در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

طبق این تحلیل یکی از سناریوهای محتمل برای این مثلث ، الگوی x موج است که پس از خاتمه آن قیمت مجددا وارد فاز افزایشی شده است. الگویی که در قسمت دوم این دوگانه ترکیبی تشکیل می شود یکی از الگوهای استاندارد نئوویو خواهد بود که احتمالا همانند فاز اول بساموجی پیچیده و زمان گیر خواهد بود.

سناریو دومی برای این ایکس موج وجود دارد که می توانیم آن را به صورت دوگانه در نظر بگیریم که در این حالت نقیصه زمانی کاملا بر طرف خواهد شد اما در کل ایکس موجی با چنین پیچیدگی دور از انتظار است و صرفا می خواهیم آن را به عنوان پلن بی در نظر بگیریم.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

در ابتدا توجه کنید که وپترو بیش از 1000 درصد سود نسبت به تحلیل اولیه داده است و حد ضرر خود را برای بار دیگر از قیمت 580 تومان به قیمت 940 تومان منتقل کنید.

سهم سرمایه گذاری پتروشیمی می تواند سود آوری بیشتری هم برایمان به ارمغان بیاورد و برای فاز دوم از ترکیبی دوگانه اهداف زیر را می توانید محاسبه کنیم :

1-     ناحیه 2150-2000 تومان

2-     ناحیه 3000-2850 تومان

3-     ناحیه 3300 تومان

4-     ناحیه 4000-3860 تومان

تذکر آخر برای سهامداران این سهم ارزشمند این که برای رسیدن به اهداف مذکور بازه میان مدت و حتی بلند مدت را مد نظر خود قرار دهند.

 در نموداری که مشاهده می کنید صرفا تخمینی از بازه میان مدت برای رسیدن به هدف دوم ترسیم شده است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *