موج شماری نئوویو وتوصا (1) در نئوویو سنتر

برای موج شماری نئوویو وتوصا از کش دیتای خرداد 97 به بعد استفاده کرده ایم. تحلیل قسمت های قبلی انجام شده ولی فعلا به کار ما نمی آید و ارائه نمی شود و همین که می دانیم ناحیه رنج قبل از شروع شمارش ما ، موج E از یک فعالیت مثلثی بسیار بزرگ بوده است کفایت می کند.

این سهم از ابتدای تابستان 97 وارد روند صعودی خوبی شده است که شامل قسمت های صعودی نسبتا شارپ و قسمت های رنج زیادی است. نکته قابل توجه ریزش های اندک در نواحی رنج است که با توجه به مومنتوم بالای بازار در طول دو سال گذشته قابل توجیه است.

به لحاظ نئوویوی در تمامی قسمت های صعودی و رنج الگوهای کارکشن استاندارد و غیر استاندارد زیادی تشکیل شده است که با توجه به قوانین مجموعه این ها نمی تواند یک الگوی غیراستاندارد الیوتی شود.

به موج شماری نئوویو وتوصا که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو وتوصا (1)

موج شماری نئوویو وتوصا در نئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

بر اساس تحلیل نئوویو وتوصا به نظر می رسد هم اکنون در موج e از E قرار داریم. هنوز موج E تکمیل نیست اما به نظر می رسد الگوی دیامتریک در آن در حال تشکیل است.

با توجه به تحلیل زمانی انجام شده ، به نظر می رسد بین 2-1 ماه آینده موج E خاتمه یابد و سپس قیمت وارد ناحیه رنج دیگری شود.

البته قابل توجه این که قسمت ابتدایی در نواحی رنج ، حتما ریزش مناسبی را تجربه خواهند کرد. فعلا راجع به قسمت رنج خیلی زود است صحبت کنیم اما زمانی در محدوده ی 4 ماه ، اصلاح زمانی مناسبی برای این قسمت می باشد.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

روند بلند مدت سهم صعودی ارزیابی می شود و تا زمانی که الگوی بزرگتر به انتهای خود نزدیک نشده معامله گران بلند مدتی می توانند به نگهداری سهم بپردازند.

اما روند میان مدت سهم حتما با نوساناتی همراه است و به نظر می رسد پس از 1-2 ماه آینده که روند صعودی ادامه پیدا می کند ، معامله گران کوتاه مدتی باید از سهم خارج شوند و تا انتهای موج F برای ورود مجدد منتظر بمانند.

هم اکنون که در موج E هستیم ، اهداف قیمتی این موج می تواند نواحی زیر باشد :

1- ناحیه 1025-944 تومان

2- ناحیه 1215-1160 تومان

3- ناحیه 1675-1580 تومان

نویسنده : حسین حیدرپور
تاریخ تحلیل : 6 اردیبهشت 1399

برچسب ها

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

3 پاسخ
 1. آقا بیوک
  آقا بیوک گفته:

  با عرض سلام و ادب خدمت استاد:
  با این مومنتوم بازار و قدرت خودسهم وتوصا که لطف فرمودین.اگر مشکل خاصی در چند روز اینده پیش نیاد تقریا 4شنبه یا شنبه هفته اینده به ناحیه سوم قیمتی پیش بینی شده خواهد رسید.
  1)با توجه به روند رشد قیمتی وتوصا که سه شنبه 16اردیبهشت یک روز فقط منفی شد ..میتوان این روز منفی رو به عنوان e از E دانست؟
  2) ایا اهداف قیمتی دیگری قبل از رسیدن به اصلاح F نسبت به شرایط فعلی بازار متصور است؟
  2)با توجه به اینکه اینده مارکت وتوصا رو خوب دیدید برا ی اینده …ایا ممکنه است که با رشد فعلی در صورت ورود به F اصلاح کمی داشته باشیم و ارزش اینکه فعلا خارج و در انتهای F ورود وارد بشیم نداشته باش نهایت نصف معامله بسته بشه و نصف باز .

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   احتمالا منظور شما در اولین قسمت سوال موج f از E بوده که با توجه به تایم کش دیتا چطور یک روز اصلاح می تواند موج f از تحلیل ماهانه باشد مگر در حالت خاص که این روز دقیقا در ابتدای ماه بعد قرار گیرد!
   اهداف قیمتی را می توانیم با گسترش امواج به روز کنیم و اهداف بالاتری را محاسبه نماییم.
   اگر اصلاحی مشابه با B یا D شما را اذیت نمی کند ، مشکلی نیست و می توانید خارج نشوید ، این مباحث بیشتر مرتبط با دیدگاه زمانی شما و مدیریت پوزیشن شما دارد.
   در ضمن آقا بیوک عزیز ، سوالات تخصصی مربوط به الگوها را فقط از طریق پشتیبانی کارآموزان نئوویو سنتر بپرسید و در مورد خود سهام ها در قسمت کامنت هر سهم در خدمت شما هستیم.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *