موج شماری نئوویو وبصادر (1)

در این تحلیل می‌خواهیم به موج شماری نئوویو وبصادر بپردازیم. از صنعت بانک تا‌کنون تحلیل سهم‌های بانک تجارت ، بانک اقتصاد نوین و بانک ملت را ارائه کردیم و و در حال حاضر به تحلیل بانک صادرات به عنوان یکی از مهمترین سهام‌های گروه بانکی می‌پردازیم.

تحلیل مولتی تایم فریم برای این سهم انجام شده است اما هدف از تحلیل صرفا بررسی قسمت آخر تحلیل مذکور است چرا این قسمت می‌تواند برای ما جنبه تریدی داشته باشد.

طبق تحلیل نئوویو وبصادر اصلاح این سهم از محدوده‌ی مهر ماه 1399 آغاز شده است و در این بازه 7 ماهه در حال تشکیل الگوی کارکشنی به صورت استاندارد است.

با توجه به این که این سهم تحت حمایت‌های حقوقی در جای نامناسبی قرار گرفته است ، اصلاح مناسبی نسبت به کلیت بازار در این سهم انجام نشده بود و بیشتر در ماه اخیر ادامه مسیر نزولی باعث اصلاح مناسب‌تر این سهم و نفوذ قیمت به زیر 200 تومان شد و لذا از مدت‌ها پیش که منتظر نفوذ قیمت به زیر 200 تومان در این سهم بودیم ، هم اکنون که به این ناحیه رسیدیم و می‌توانیم تحلیل مناسبی در مورد آن انجام دهیم.

به موج شماری وبصادر که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

موج شماری نئوویو وبصادر (01)

موج شماری نئوویو وبصادر (1) توسط حسین حیدرپور

همان طور که در شمارش نئوویو وبصادر مشاهده می‌کنیم در روند نزولی این سهم کارکشن‌های نزولی و صعودی مختلفی تشکیل شده است که با توجه به قوانین موجود در حال حاضر هیچ الگوی الیوتی تکمیل نیست از این رو انتظار داریم حداقل 2 فاز و حداکثر 4 فاز کارکشن دیگر تشکیل شود تا مجموعا تجمیع این فازها را بتوانیم در قالب الگوی دیامتریک یا سیمتریکال داشته باشیم.

طبق موج شماری نئوویو وبصادر فعلا سناریوی اولِ مورد نظر من تشکیل الگوی دیامتریک است و پس از آن اگر نیاز شد به بررسی الگوی سیمتریکال نیز می‌پردازیم. طبق پیش‌بینی الگوی دیامتریک انتظار داریم فاز نزولی پنجم در خرداد ماه خاتمه یابد و پس از آن وارد فاز صعودی آرامی شویم تا در قالب موج f قیمت بتواند کمی ریکاوری کند تا جای اصلاح بیشتر برای موج نزولی g ایجاد شود.

طبق آنالیز زمانی انتظار داریم در محدوده‌ی مرداد و شهریور 1400 کارکشن مذکور در قالب الگوی دیامتریک خاتمه پیداکند. زمانی که وارد موج g شدیم ، با دقت بسیار بیشتری می توانیم در مورد خاتمه زمان این کارکشن صحبت کنیم.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق موج شماری نئوویو وبصادر روند حاکم بر این سهم همچنان نزولی ارزیابی می‌شود و لذا بانک صادرات که تا‌کنون ریزش 63 درصدی نسبت به سقف خود داشته است می‌تواند حداکثر تا 10 درصد دیگر نسبت به سقف خود ریزش بیشتری را تجربه کند.

با توجه به تحلیل الیوت وبصادر 3 ناحیه بسیار مهم برای کف این کارکشن به صورت زیر محاسبه شده است :

1- ناحیه 178 تومان

2- ناحیه 157 تومان

3- ناحیه 135 تومان

از دید من رسیدن قیمت به ناحیه اول و دوم محتمل و رسیدن قیمت به ناحیه سوم افراطی و غیرمحتمل است اما کاملا امکان پذیر است.

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 1 خرداد 1400

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *