تحلیل نئوویو کشتیرانی ایران (حکشتی) در نئوویو سنتر :

طبق تحلیل نئوویو حکشتی اگر به نمودار این سهم در کش دیتای ماهانه نگاه کنیم این سهم شروع حرکت صعودی خودش را از محدوده ی ۳۰۰ تومان آغاز کرده است.

هم اکنون سه فاز کازکشن صعودی تشکیل شده است و تجمیع این سه فاز هیچ الگوی نئوویوی را تکمیل نمی کند لذا حداقل ۲ فاز دیگر باید تشکیل شود تا بتوان به بررسی الگوی تکمیل شده پرداخت.

طبق توضیحات هم اکنون این سهم در کارکشن چهارم که نزولی/رنج است به سر می برد که هنوز تکمیل نیست.

در ابتدا به تحلیل نمودار این سهم که در کش دیتای ماهانه در بازه ای ۴ ساله (حدودا) انجام شده است نگاه کنید :

تحلیل نئوویو حکشتی (1)

آنالیز نئوویو حکشتی (۱) – کش دیتای ماهانه

در حال حاضر تحلیل قسمت های آخر نمودار حکشتی از محدوده ی شهریور ۹۷ به بعد اهمیت بیشتری دارد و فعلا با قسمت های قبلی کاری نداریم.

توجه کنیم به لحاظ الگوهای نئوویو دو الگو برای این صعود مد نظر ماست.

سناریوی ۱ :

در صعودی که از محدوده ی ۳۰۰ تومان آغاز شده است الگوی مثلث در حال تشکیل است از این رو موج d حتما باید تا محدوده ی ۵۶۹ تومان اصلاح کند.

سناریوی ۲ :

در صعودی که از محدوده ی ۳۰۰ تومان آغاز شده است الگوی دیامتریک در حال تشکیل است و موج d نیازی به اصلاح عمیق ندارد و در کل احتمال این که این موج به زیر ۵۹۰ تومان نفوذ کند کم است.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق تحلیل انجام شده روند میان مدت حکشتی صعودی ارزیابی می شود ولی به خاطر تشکیل موج d روند کوتاه مدت را نزولی/رنج پیش بینی می کنم.

برای خرید این سهم می توان روی مهم ترین حمایت های حکشتی اقدام به خرید کرد.

مهمترین حمایت های این سهم عبارتند از :

۱- ناحیه ۶۵۰ تومان

۲- ناحیه ۵۹۰ تومان

هر چند طبق تحلیل تکنیکال کلاسیک حکشتی (۱) ناحیه ۶۵۰ تومان حمایت بسیار خوبیست اما ریسک خرید روی حمایت دوم بسیار کم تر است (طبق هر دو سناریوی نئوویو).

در مورد اهداف صعود پس از تکمیل موج d صحبت می کنیم اما به صورت تخمینی این موج می تواند حداقل تا محدوده ی ۹۰۰-۱۰۰۰ رشد نماید.

پی نوشت : آپدیت حمایت های حکشتی برای پایان کارکشن نزول کننده پیش بینی شده در لینک زیر : آنالیز تکنیکال حکشتی (۲)

4 پاسخ
 1. علی
  علی گفته:

  سلام
  باتوجه به معاملات و آخرین قیمت و پایانی و صف فروش در پایان ساعت کاری، آیا تحلیل نامعتبر شده است یا خیر؟ اگر نامعتبر شده تحلیل جدید چگونه خواهد بود؟
  باتشکر

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   تحلیل نئوویو حکشتی فعلا معتبر است و به لحاظ الگویی ریزش تا محدوده ی ۴۰۰-۴۵۰ تومان هم ایرادی ندارد.
   هما ن طور که در نمودار مشاهده می کنید نفوذ به زیر ۵۶۹ تومان احتمال وقوع سناریوی اول را به شدت افزایش داده است.
   فقط باید دقت کنید با توجه به شکست خط روند میان مدتی و بزرگ شدن موج D ، احتمال کوچک تر شدن موج E وجود دارد.
   با توجه به شکست حمایت ۵۹۰ تومان برای خرید کمی صبر کنید و روی حمایت بعدی واکنش قیمت را دنبال کنید. تا زمانی که موج D تکمیل نشده است ، روند کوتاه مدت حتما نزولی است.
   تحلیل تکنیکال حکشتی امروز به روز رسانی خواهد شد و حمایت های پایین تر از ۵۹۰ تومان را مشخص خواهم کرد تا برای خرید واکنش قیمت به آنها را زیر نظر بگیرید.

   پاسخ
 2. علی
  علی گفته:

  باتشکر
  سوالی که برام پیش آمده، جنابعالی گاها در موازات تحلیل تئوویو تحلیل کلاسیک هم می کنید، علت چیست دو روش تحلیل، آیا نئو ویو کمبودی دارد که با کلاسیک تکمیل می شود یا دلیل دیگری هست
  با تشکر

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   برای محاسبه انتهای امواج باید حمایت ها و مقاومت ها را محاسبه کرد. اگر در تحلیل نئوویو و به طور کلی الیوت این محاسبات ذکر نمی شود دلیلی بر نبود آنها نیست ، همه موظف هستند این ها را محاسبه کنند.
   علت وجود این کار وجود دامنه ی مجاز برای انتهای امواج است.
   برای مثال موج D از حکشتی را در نظر بگیرید ، ما تا اینجای کار نزول را به درستی پیش بینی کردیم و عدد ۵۶۹ تومان نیز عدد استخراج شده از نئوویو است و ربطی به تحلیل کلاسیک ندارد که به عنوان حداقل به آن رسیدیم اما دقت کنیم انتهای موج D می تواند در ناحیه بسیار بزرگی در محدوده ی ۳۵۰ تا ۵۶۹ تمام شود اما سوال این است که انتهای آن دقیقا کجاست؟ یعنی موج D اجازه دارد در این ناحیه خاتمه پیدا کند و الگوی نئوویوی ما هیچ تغییری نکند.
   این جا تحلیل های دیگر مثل تحلیل کلاسیک ، فیبوناچی تریدینگ ، چنگال و پرایس اکشن کاربرد پیدا می کند.
   این ترکیب تحلیل ها به ما کمک می کند تا تحلیل دقیقی به صورت توامان به لحاظ ساختار امواج و تشخیص شروع روند جدید داشته باشیم.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *