آنالیز نئوویو کرمان (2)

آنالیز نئوویو کرمان را 9 فروردین 99 در کش دیتای هفتگی انجام دادیم و طبق آن سناریو ، صعودی در قالب موج D را تا اهداف زمانی و قیمتی مشخص پیش بینی کردیم که به به درستی رخ داد.

پس از موج D صعودی که به صورت افراطی رشد کرد ، وارد موج E شدیم.

در صورت نیاز به مطالعه تحلیل قبلی به ” تحلیل نئوویو کرمان (1) ” رجوع فرمایید.

در اواخر موج E سهم برای افزایش سرمایه بسته شد و صعودی که پس از افزایش سرمایه رخ داد ، در واقع شروع حرکت پسا مثلثی است(دقت کنید در این تحلیل به دلیل تعدیل گپ ها اعداد ذکر شده با اعداد قبل از افزایش سرمایه متفاوت است).

هم اکنون که الگوی مثلث خنثی جاری خاتمه پیدا کرده است ، تحلیل آن را در یک تایم فریم بالاتر و در کش دیتای ماهانه پیگیری می کنیم.

به بروزرسانی تحلیل نئوویو کرمان که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

آنالیز نئوویو کرمان

آنالیز نئوویو کرمان در تئوویو سنتر – کش دیتای ماهانه

با توجه به نوع این مثلث انتظار حرکت شارپی را از این سهم داریم. برای محاسبه تارگت ها موج شماری قبل از مثلث هم به این چارت نسبت به چارت هفتگی در تحلیل قبلی افزودیم.

مینیمم تارگت الیوتی برای این سهم محدوده ی 12000 هزار تومان است و انتظار داریم کرمان در قالب موج اول از الگوی پس از مثلث بدان دست یابد.

به عنوان پیش بینی به نظر می رسد حرکت پسامثلثی در کرمان حرکتی زمان گیر شود که در این صورت رسیدن به اهداف بسیار بالایی را برای ما امکان پذیر خواهد کرد. در تحلیل های آتی به این موضوع بیشتر می پردازیم.

خلاصه و نتیجه تحلیل :

طبق این تحلیل روند صعودی برای کرمان آغاز شده است و در قسمت آپدیت سریع تحلیل قبلی به خاتمه موج E در زمان خود اشاره کردیم.

حد ضرر الیوتی و اولیه این تحلیل محدوده ی 3800 تومان می باشد که با دور شدن بیشتر قیمت در روزهای آینده می توان حد ضرر را تا ناحیه 5400 تومان تریل کرد.

اهداف اولیه با توجه به آنالیز نئوویو کرمان به صورت زیر محاسبه می شوند :

1- ناحیه 12000 تومان

2- ناحیه 18035 تومان

3- ناحیه 20400-21800 تومان

4- ناحیه 26000 تومان

نویسنده : حسین حیدرپور

تاریخ : 11 تیر 99

پادکست تحلیل را گوش کنید

مجموعه آپدیت‌های سریع

آپدیت اول : 12 شهریور 99

طبق تحلیل نئوویو کرمان حرکت پسامثلثی طبق تحلیل آغاز شد و در قالب یک تک موج قیمت به حد سود ابتدایی و مینیمم این تحلیل رسید. این تک موج را موج a در حرکت پسامثلثی می نامیم.

هم اکنون که در موج b قرار داریم به نظر می رسد دو حمایت مهم پیش روی این اصلاح است :

1- ناحیه 10700 تومان

2- ناحیه 8800 تومان

حمایت های مذکور حمایت های مینوری سهم هستند و حمایت جدی کلاسیکی ندارد. تثبیت زیر 10000 تومان برای کارکشن موج b دور از انتظار است. از سهم های با پتانسیل مناسب انتظار داریم بیشتر اصلاح زمانی انجام دهند تا اصلاح قیمتی!

حد ضرر فعلی تحلیل نئوویو کرمان 6400 تومان می باشد و انتظار داریم با تکمیل موج b ، موج c به صورت صعودی تشکیل شود و به اهداف بعدی تحلیل برسیم.

آپدیت دوم : 13 مهر 99

بر اساس آنالیز نئوویو کرمان هم اکنون در موج b از یک حرکت صعودی قدرتمند قرار داریم. اغلب در حرکات قدرتمند انتظار نداریم قیمت در ساختن ریز موج های نزولی بیش از 61.8 درصد از موج قبل از خود را ریتریس کند اما در فروش های افراطی دو ماه اخیر ریتریس های 60 درصدی به یک حداقل مبدل شده است و تقریبا تمامی حمایت های نرمال سهم های قبل از این تراز شکسته اند و کرمان هم مستثنی نیست.

قیمت 6400 تومان که به عنوان حد ضرر معرفی شد کمی پایین تر از تراز 61.8 درصد است و در شرایط نرمال نباید قیمت به زیر این عدد نفوذ کند. این حد ضرر ربطی به تحلیل نئوویو ندارد و برای این گذاشته شده که نسبت به سیگنال قبلی در شرایط بخرانی با سود از معامله خارج شویم. حد ضرری که تحلیل را فیلد می کند محدوده ی 4800 تومان است که هر چقدر هیجان زیاد باشد به آنجا نخواهیم رسید!

در حال حاضر به بروزرسانی آنالیز نئوویو کرمان که در کش دیتای ماهانه انجام شده است دقت فرمایید :

آنالیز نئوویو کرمان 2 - آپدیت سریع 2

آنالیز نئوویو کرمان 2 – آپدیت سریع

طبق تحلیل فوق مهمترین حمایت ناحیه 6700-6400 تومان است که امروز به کف این ناحیه خواهیم رسید. حمایت بعدی ناحیه 5800 تومان است که در آنجا این سهم به یکی از سوپر مفت ترین سهام های بازار با پتانسیل های خوب صعود تبدیل خواهد شد.

اهداف بلند مدت کرمان در تحلیل اصلی پا برجاست و بعدا آپدیت خواهند شد.

آپدیت سوم : 4 آذر 99

بر اساس آنالیز نئوویو کرمان در بلند مدت به نظر می رسد در بدترین سناریوی ممکن هم حداقل یک موج صعودی باقی است از این رو به دنبال انتهای کارکشنی هستیم که از مرداد ماه آغاز شده است.

به موج شماری نئوویو کرمان که در کش دیتای ماهانه به روز شده است دقت فرمایید :

آنالیز نئوویو کرمان 2 - آپدیت سریع 3

آنالیز نئوویو کرمان 2 – آپدیت سریع 3

برای انتهای موج bای که به دنبال آن هستیم ناحیه کلیدی 6700-6400 تومان را در نظر گرفتیم و مشاهده کردید که تاکنون واکنش مثبتی داشتیم. موجی که به این ناحیه رسیده است فقط موج a. از b می باشد بنابراین آنچه فعلا با قطعیت مشخص است این که کارکشن کرمان تکمیل نیست. موج b. می تواند بلند شود در نهایت الگویی مثل فلت تشکیل شود (مثل نموداری که در آپدیت سریع قبلی به صورت پیش فرض کشیده شده است) که در این صورت کف جدیدی ثبت نمی شود و انتظار داریم قیمت حداقل به ناحیه 10700 تومان برسد.

از طرفی موج b. می تواند کوتاه باشد و الگویی شبیه به زیگزاگ تشکیل شود که در این صورت این حمایت کلیدی شکسته می شود و قیمت تا حمایت بعدی ریزش خواهد کرد. این سناریو زمانی قوت می گیرد که قیمت نتواند از مقاومت 8800 تومان عبور کند.

بنابراین کارکشن کرمان هنوز تکمیل نیست و یکی از دو سناریوی گفته شده در آپدیت سریع قبلی یا تحلیل فعلی برای این سهم محتمل است.

اگر قیمت کف جدیدی ثبت کند انتظار داریم این سهم از محدوده ی دی ماه وارد روند صعودی خود شود.

در صورت از دست رفتن کف کلیدی گفته شدهدر آپدیت قبلی ناحیه مهم بعدی 6000-5800 تومان می باشد.

انتظار داریم به صورت نرمال روند صعودی باقی مانده سقف جدیدی ثبت کند که پس از پایان این کارکشن با جزییات بیشتری به آن می پردازیم.

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید

24 پاسخ
 1. حبیب
  حبیب گفته:

  اگر قیمت کف جدیدی ثبت کند انتظار داریم این سهم از محدوده ی دی ماه وارد روند صعودی خود شود.
  یعنی اگر تا 6000 تا 5800 اصلاح کنه این اصلاح تا حدود یک ماه طول میکشه بعدش وارد روند صعودی میشه؟
  درست متوجه شدم

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   بله درسته ، البته کرمان سهم خوبیست و واقعا به اندازه کافی اصلاح قیمتی کرده است و با کوچکترین حمایت حقوقی به راحتی می تواند همان مسیر گفته شده در تحلیل قبلی را طی کند و نیازی نیست کف جدیدی ثبت کند اما به هر حال حالت بدبینانه طبق همین تحلیل خواهد شد.

   پاسخ
 2. تورج
  تورج گفته:

  سلام استاد
  خسته نباشید. واقعا ممنون
  چقدر زیبا نمودار نقطه b رو تاچ کرد و برگشت.
  عالی بود

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   سلام
   ممنون
   کرمان روی حمایت کلیدی و مهم خودش واکنش بسیار عالی ای داشته است اما توجه بکنید ساختار کارکشن کرمان تکمیل نشده است از این رو باید حتما موج های دیگری تشکیل شود تا این کارکشن تکمیل گردد. احتمال شکست این حمایت کاملا وجود دارد و در آپدیت سریعی که انجام می دهیم به دو سناریوی محتمل می پردازیم

   پاسخ
 3. مهدیار
  مهدیار گفته:

  سلام
  جناب حیدر پور . با توجه به شکسته شدن پرشتاب خط 0b ( الگوی زیگزاگ حرکتی ) و اصلاح سهم تا ورای ۶۱ درصد . بنظر میاد چند سناریو بیشتر وجود نداره
  یا الگو در قالب زیگزاگ نبوده و یا کوتاه شدگی موج سی اتفاق افتاده و الان در موج ۴ و کوتاه شدگی موج ۵ خواهیم بود .و با اینکه حرکت اخیر در قالب ایکس موج بوده و یا اینکه الگوی دیامترون اتفاق افتاده و ما همچنان درون موج بی بزرگ هستیم و موج بی تموم نشده .
  ممنون میشم این سناریوها رو بررسی کنید . چون خیلی امروز من با چارت کلنجار رفتم ، حالت دیگه ای امکان پذیر نبود برام

  پاسخ
 4. مهدی
  مهدی گفته:

  ریزشی که سهم انجام داد دور از انتظار بود چارت نیاز به آپدیت دارد بنظر کل این حرکت یه دیامتریک بود و این ریزش اخیر یه ایکس موج باشه باز آپدیت کنید بهتر متوجه میشید

  پاسخ
 5. امیرحسین
  امیرحسین گفته:

  سلام جناب حیدرپور
  با توجه به شکل گیری موج های بیشتر ممکن هست آپدیت سریع کرمان رو انجام بدید؟ و در مورد نوع الگوی صعودی صحبت کنید و تارگت ها رو بهینه کنید؟
  خیلی ممنون از شما

  پاسخ
 6. مرتضی
  مرتضی گفته:

  سلام بر استاد بزرگ
  جناب حیدرپور الگوی احتمالی که قراره تشکیل بشه با توجه به اصلاحی بودن الگوی قبل مثلث چیه؟

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   فقط میشه در مورد کارکشن بودن آن و مقادیر قیمتی که قرار است به آن برسد اظهار نظر کرد. در مورد نوع الگوی کارکشن هیچ اظهار نظری نمی توان کرد و باید صبر کرد تا موج های بیشتری ایجاد شود.

   پاسخ
 7. میثم
  میثم گفته:

  سلام
  ممنون از راهنمایی شما استاد گرامی
  طبق نظریه جناب نیلی انواع مثلثها و دیامتریک و سیمتریکال در حالت های
  جاری و کانتر و افقی می بایست همپوشانی و درجه و پیچیدگی رعایت شود که
  به نظر در این تحلیل نه همپوشانی رعایت شده و نه درجه امواج

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   مطالبی که شما فرمودید همگی اشتباه و از اجتهادات بی پایه و اساس و کاملا من در آوردی است!
   ابتدا تحقیق کنید و به مراجع رجوع کنید و سپس اسم الگوهای 6 در 4 و قوانین مربوط به آن ها را به استاد گلن نیلی نسبت دهید!
   موفق باشید

   پاسخ
 8. سامان
  سامان گفته:

  با سلام خدمت شما
  سپاس از زحمات شما
  سوالی که از خدمتتون داشتم این هست که مگر روندی جدیدی که قرار است شروع شود قوی تر و شارپتر از اینکه کارکشنن قبل آن جاری و مدت زمان مناسب را این کارکشن سپری کرده باشد وجود دارد.پس چرا سهم کرمان با داشتن چنین قابلیتی برای رشد دچار چنین رفتارهای هیجانی در بازار می شود؟؟؟؟؟؟
  سپاس فراوان

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   روند کرمان بسیار شارپ است و در نمودار حرکت اخیر رشدی در محدوده ی 100 درصد را نشان می دهد ، پس از رشد 100 درصدی ، کمی اصلاح کاملا منطقی است و باید انرژی لازم جهت رالی بعدی ایجاد شود.

   پاسخ
 9. مهسا
  مهسا گفته:

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما و تمام همکاران زحمت کشتون
  عذر خواهی می کنم وقتتون رو میگیرم و سوالی غیر از سوال تکنیکالی رو مطرح می کنم، ممنون میشم پاسخ بدید، بنده طبق تحلیل های ارائه شده کرمان خریدم و در مجمع شرکت کردم و بعد از افزایش سرمایه تعداد سهم های بنده اضافه شد اما وقتی می خوام بفروشم تنها اجازه ی فروش همان تعداد سهام قبل را به بنده می دهد خواهش می کنم راهنمایی کنید نتونستم اطلاعاتی در این خصوص در جایی پیدا کنم؟!

  پاسخ
 10. میثم
  میثم گفته:

  و از دید پرایس اکشن بصورت هفتگی کانال بلند مدت شکسته شده و سقف کانال ۸۰هزار تومان میباشد

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   این اعداد و ارقام در بلند مدت شاید امکان پذیر باشد ، در ضمن قیمت با شکست کانال مخصوصا کانال های عریض هیچ الزامی مبنی بر حرکت به اندازه یک عرض کانال را ندارد و به صورت آماری در بسیاری از اوقات چنین اتفاقی رخ نمی دهد.

   پاسخ
 11. میثم
  میثم گفته:

  سلام جناب حیدر پور
  در این تحلیل موج e با موجb همپوشانی ندارد
  و موج d بسرعت موج cرا بازگشت کرده اینطور به نظر میرسد که موج dیه قله عقب تر به اتمام رسید و بعد از آن e میباشد و رشد پس از آن xموج بوده و الکوی بعد مثلث انقباضی هست
  یعنی الگوی ترکیبی نادری که تشکیل شده از: مثلث خنثی جاری +x+مثلث انقباضی

  پاسخ
  • حسین حیدرپور
   حسین حیدرپور گفته:

   با سلام
   قانونی مبنی بر همپوشانی بین امواج مورد نظر شما وجود ندارد. الگوی مد نظر شما نیز امکان پذیر نیست و قوانین را پاس نمی کند. سرعت موج d دقیقا همان چیزی است که باید در این الگو وجود داشته باشد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.